Mig-21 PFM u 1/48 RV i PVO SFRJ

Previous topic - Next topic

Maketar78

Drage kolege, evo jedan Mig-21PFM, rađen isto po narudžbini. Maketa je Academy-ova. Samo sam odradio pitot cev iz dva dela od mesinga (cevčica + žica), kao i što sam zamenio one trostruke antenice od plastike sa mesingovanom žicom. Lakirano pomoću AK Extreme Metal Colour "Aluminium White", "Dark Aluminum", Mr. Super Metallic Stainless Steel i Revell Aluminium.




























Polako, ali sigurno ...

dragan_mig31

Lepo izgleda.Svidja mi se metalik fimish.

zivorad

Je li to neka nova Academy-jeva maketa ? Potražih po internetu i ne nadjoh ništa . Koliko se sećam Academy nema pfm već samo mf ( koji je u stvari bliži bis-u ) i pf , pf doduše ima rep za pfm ali poklopac kabine je jednodelni za pf . Ti kažeš da je direktno iz kutije i da si samo odradio antenice i pito cev , nešto mi se tu ne uklapa . Inače vrlo lep zanatski rad . :bravo

Maketar78

#3
Quote from: zivorad on 23-07-2022, 00:58:03
Je li to neka nova Academy-jeva maketa ? Potražih po internetu i ne nadjoh ništa . Koliko se sećam Academy nema pfm već samo mf ( koji je u stvari bliži bis-u ) i pf , pf doduše ima rep za pfm ali poklopac kabine je jednodelni za pf . Ti kažeš da je direktno iz kutije i da si samo odradio antenice i pito cev , nešto mi se tu ne uklapa . Inače vrlo lep zanatski rad . :bravo

To je stara Academy-ova maketa verzije "PF" koja sadrži i rep za "PFM" verziju. Dati poklopac kabine sam prilagodio "PFM" verziji tako što sam dogitovao onaj dodatni ram. A antene koje su bile od plastike sam odsekao i postavio mesingovanu žicu. Pitot cev, verovali ili ne je odrađena pomoću mesingovane cevi prečnika 0,6mm u koju sam ubacio mesingovanu zašiljenu žicu od 0,4mm.
Za mušteriju sam ubacio još jedan resinski kokpit iz okvira KMC-Models Mig-21R seta.
Polako, ali sigurno ...


flanker

Lepo. Jedino mi saćasti deluju nekako neubedljivo, verovarno je do makete.
Jel ovo avion iz Pule, Prva lovačka eskadrila, proleće-leto 1991ve?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Maketar78

Quote from: flanker on 25-07-2022, 11:41:56
Lepo. Jedino mi saćasti deluju nekako neubedljivo, verovarno je do makete.
Jel ovo avion iz Pule, Prva lovačka eskadrila, proleće-leto 1991ve?

Upravo je sve tako kako si napisao. Lanseri jesu iz seta makete, a avion upravo jeste iz lovačke eskadrile sa aerodroma u Puli.  :cheers
Polako, ali sigurno ...

flanker

#7
Hehe baš sam bio tamo u to vreme. Komandir eskadrile potpukovnik Ilić, komandir mehaničara kapetan Arsić, njegovi pomoćnici kapetan Ješić i poručnik Horg...ne ponovilo se  :lol
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Rabb

Baš je lepo urađen. Ja nikako da se nakanim da uradim nekog od 1/48 MiG-21 koje imam u šteku: PF, PFM, MF i Bis... Doduše, nigde ne mogu da pronađem SFRJ dekale za Bis...