1:72 R.V.Aircraft MiG-21 UM

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Evo zavrsio sam i ovu maketu.R.V.Aircraft MiG-21 um.Maketa nije naj naj ali nije ni toliko losa ako se uzme u obzir da je ovo jedini mig-21 um koji se isplati raditi u 72.Doradio sam kabinu.Pojase i nisan.Farbane gunze.Dekale su LH.




























Vladimir

Ф89 НС

flanker

Odličan. Čini mi se da je ovaj najrealističnije urađen od svih koje si radio u poslednja 2-3 meseca. Sve je kako treba.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


chikavili

#4
16174 sam duzio pocetkom 90-tih, neposredno pre nego sto je nakon remonta zavrsila u Bataji u ovim bojama/oznakama :)
Tih godina je bila rekorder po broju letova medju 21-cama u RV i PVO sto je izmedju ostalog bila posledica i toga sto je imala ekstremno mali broj otkaza i neispravnosti u toku eksploatacije... izdrzljivo magare.
Letela je i u 130-toj na zadacima izvidjanja i redovne obuke, kao i na pozajmici u 123-coj na obuci mladih pilota (nakon gasenja Pule). Neretko je i 2 puta nedeljno radjen "Tehnicki dan".
Bilo mi je bas zao kada su mi rekli da se nece sa remonta vracati na Slatinu. Umesto nje sam zaduzio 22813 (L-15), onaj sto je ispred ulaza na Bataju.

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

najjaci

Dobro ti ispala ova dereglija  :cheers
Bas mi se svidja to sto ima dosta vederinga i cipinga kojeg si komotno mogao da dodas jos sa donje strane i ne bi preterao.
Na fotkama tockici tj felge, sto bi rekle svabe, deluju nesta tamnije ali verujem da uzivo nisu tolko tamni.
Tko vrjedi leti, tko leti vrjedi tko ne leti ne vrjedi

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

chikavili

Quote from: najjaci on 26-09-2022, 19:02:53
...kojeg si komotno mogao da dodas jos sa donje strane i ne bi preterao.
Ovo si u pravu. Sa donje strane, iza stajnog trapa, oko vazdusnih kocnica i uostalom svega sto ima hidro pokretace :D

dragan_mig31

Hvala vam :) Nisam imao fotke pravog aviona na koje se vide donje povrsine pa nisam hteo da ga umazam previse.Ali to sto kazete oko hidrosistema moze da se uradi i naknadno nikakav problem.