Dicker Max - Konacno...

Previous topic - Next topic

Stormbringer

Konacno sam dosao u posed ove lepote koju je razvio moj dugogodisnji e-mail prijatelj Thomas Anderson!!!
Dicker Max je vozilo izgradjeno 1941 u samo dva primerka, sa idejom da napada tesko fortifikovane polozaje svojim mocnim 105 mm topom K-18 L/52 koji je mogao da na 2000 metara probusi oklopnu plocu debljine 11 santimetara (da santimetara ne milimetara!) pod nagibom od 30 stepeni! Za osnovu je koriscena modifikovana Pz.Kfw IV Ausf. D sasija, a ono sto je zanimljivo je da se oba vozila razlikuju po nekim sitnim detaljima poput gasne kocnice... Oba vozila su koriscena na istocnom frontu u okviru 521. teskog lovackog puka. Jedan je tamo i igubljen usled eksplozije municije, a drugi je vracen u Nemacku u Magdeburg gde mu se gubi svaki trag (verovatno je stradao u nekom bombardovanju, mada sam negde procitao da je prekonvertovan u Pz.Kfw. IV).

Maketa je tipicna predstavnik novih Dragonovih maketa: kutija puna do vrha 1015 delova (mada se efektivno koristi nesto manje) od kojih je 654 plastika, 64 etke, 4 transparentna dela, metalna sajla, 288 magicnih gusenica (mislim linkova za gusenice), metalna cev + Cartograph dekali. Nivo detalja na delovima je neverovatan. Na jednodelnom kazimatu se nalaze ultra fini varovi izmedju oklopnih ploca, a broj detalja u borbenom odeljku je neverovatno velik. Maketa koristi jako mali broj delova od postojeceg Pz.Kfw. IV Ausf. D (samo suspenzija i tockovi), i skoro da je cela nov kit! Sastavnica ima 24 koraka, i hvala bogu nije od onih idiotskih kolor sastavnica koje je Dragon forsirao neko vreme. Takodje u kutiji se nalazi mala svescica u kojoj je objasnjen nastanak ove makete, i neke od njenih karakteristika.

Sve u svemu fantasticna maketa!



Slike delova slede jer stvarno nisam stigao da ih napravim danas :(