Ta 152 1/48

Previous topic - Next topic

Dragan



Kerber

Dugo te nije bilo na MK.  :)
Povratak vredan paznje. :D
Jel to Italeri?Trimaster?DML 1/48?
POsto mi je to omiljeni avion, a izgleda da nema sanse da ga nadjem u '72, i izgleda da cu morati da uzmem Italerijev prepak, kakav je za rad?
Ovo izgleda opako.
Pozdrav,
Bane

Sandman

pre svega pojashnjenje za sam topik - Dragan (Panzerfaust) je imao problema oko postavljanja topika zbog nashih karaktera na novom forumu - nije podesio accoutn pa se topik sam "sekao" iz nekog razloga na fragmente  :-\

tako da sam ja splitovao sam topik i ostavio ovaj post sa slikama kao pochetni, pa neka Dragan sam postavi malo vishe informacija o maketi i radovima na samoj maketi... ;)

Quote from: Kerber on 26-11-2007, 10:04:44
POsto mi je to omiljeni avion, a izgleda da nema sanse da ga nadjem u '72, i izgleda da cu morati da uzmem Italerijev prepak, kakav je za rad?

jel beshe Revell radio pre par godina Ta-152H u 72ci?  ??? ::)

Kerber

mislim da je Revell nekad davno imao Frogovi maketu u svojim kutijama, ja kupio i bacio kasnije...cuvam samo rep, ostalo je bilo za izbegavanje.

Night Fighter

Do djavola, ja sam je upravo pazario. Nisam primetio bas neku veliku manjkavost, osim praznjikavog kokpita (i ispupcenih panela, kome to smeta). U cemu je falinka?

Kerber

Ako je prastari Frog u kutiji....mislim da celi pednji deo ne odgovara realnosti, spiner je bio totalno bezveze, onaj hladnjak iza spinera, sa flapsovima - totalno neupotrebljiv, elisa isto, noge, tockovi, krila, koja su imala 2 preklopa, sa velikim stepenicama......i poklopac kabine, ako me secanje sluzi....To sam kupio odavno, mozda '86 ili cak i ranije....zbog preciznosti da navedem datum. Da li se do sada nesto izmenilo, mozda su napravili neko doradjeno izdanje, ne znam tacno.
Ovo ja pricam kako je bilo... 8) Kako je sad, nemam pojma. Ajd' ga uslikaj pa zalepi ovde da vidim...mozda neko zna vise o tome, a mozda ima da se nadje rezinski/ecovani set za doradu istog.

Otto Skorzeny

Slazem se sa Airsubom. Ja sam letos u Grckoj pazario Dragonovog Ta-152C-0 u 72-jci. Kostao je oko 22 evra. Ima ga na Lucky-ju (9.99$+ptt) pa ko moze da poruci.
Takodje u Grckoj je bila jos jedna Dragonova maketa T-152H-0 u 1/72. Pogodna za diorame i detaljisanje. Naime, uz maketu su dodaci mitraljezi, motor, escovani delova za conopy itd. Maketa je kostala oko 24 evra. 

Kerber

Malo odosmo u off-topic, ali ovako bi trebalo da izgleda Ta152C, (http://www.hyperscale.com/features/2000/ta152cbg_2.htm), a ovako H model....http://www.hyperscale.com/features/2000/ta152hmt_1.htm i mozda jos ovo  - http://www.hyperscale.com/galleries/2001/ta152hdm_1.htmhttp://www.hyperscale.com/features/2000/ta152hgi_1.htm, ili kako je preradjen FROG u '72.
Mozemo ovo i da prebacimo u novu temu, posvecenu ovom avionu, referenci ima mnogo, pa da coveku ne zezamo topik.

Dragan

Maketa je Italeri 1/48 ustvari prepakirani dragon .. razlika je ta da italeri nije stavo motor u maketu iako se dobiju nosaci motora (palo mi na pamet kupit airesov motor ali ipak odustao jer san htio maketu cim vise oob)
Slaganje za sad ide ok iako koiko mi poznato bit ce problema na spoju krila i trupa!
Sto se dragonovog Ta152 u 1/72 tice i njega san bio napravio (poklon frendu) i problemi su bii slijedeci: komplet desno krilo je blago iskrivljeno, motor se ne uklapa na nosače pa se charger i nosac moraju extremno turpijat, kasnije montirani motor uvijek bijezi na jednu stranu, naravno spoj krila i trupa je zahtijevao dosta kitanja i najbolja fora je sto je PE dodatak toliko tvrd da se jedva savija pa bi ga extremnim grijnjem trebalo prvo omeksat !
@Kreber - znam da me nije bilo dugo ..tj bio sam redovito citao postove ali skoro cijelu godinu nisan maketario zbog posla,seljakanja i ostalih stvari ... zato sam sad vrijedno sjeo i poceo radit ...

Uskoro nove fotkee osim ko projekt negdije ne zapne


pozz

Hartmann

Bio je jedan Dragonov Ta 152C u 72-ci na DiB sada, prodavao ga je Matejko. Ja se razmisljao da ga uzmem, ali znajuci Dragonove avione...brrr, a i imam uradjen Revelov H. Bane, da sam znao uzeo bih ti  :(.
Sorry za off-topic, inace lep pocetak projekta.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

oddball

sjajno si očeo. vidim da ću morati i ja da se ugledam na vas
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!