Mosonmagyarovar april 2008

Previous topic - Next topic

dejan

Maketariski klub moze da se registruje kao udruzenje gradjana. To se radi u MUP-u i obaveze nisu kao za preduzece ili za radnju.


Pozdrav!

milten

#16
Quote from: Gusha on 07-12-2007, 20:53:37
Mislim da nisi u pravu Djole, jer sam nacuo da ce da uvedu sistem zakazivanja kao u Grckom konzulatu kod nas.Zoves, kazu ti termin, odes sa pripremljenom dokumentacijom.A ceduljce za podizanje pasosa das nekome od nasih u BGD-u da ti to podignu, jer prisustvo nije obavezno i to je to.A sto se tice kluba Sale, naravno da je diskusija ok, ali kazem da se otvori nova na tu temu jer bi se ovde mesale dve teme...

Dali si siguran da licno prisustvo nije potrebno prilikom uzimanja pasosa?
Kada sam vadio Grcku vizu za Solun pre otprilike mesec dana, morao sam licno da zakazem telefonom, morao sam da licno odem da predam dokumentaciju i zahtev i morao sam licno da pokupim pasos. Tako su mi bili rekli, tako sam uradio. Medico je vadio vizu u Bg-u istog dana, mislim da ce da potvrdi pricu. Ako Madjari budu uveli isti sistem, to znaci 2 sigurna odlaska za Bg, a mozda i 3 ako nesto zeznes od dokumentacije prvi put.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

RILE-NS

Pa Madjari su veci Evropljani od Grka.Mislim da nece praviti toliko problema.Ipak smo mi komsije.Pa ondak keremeke fekete o reflektorok i tako dalje.Imaju i majinu kod nas .Stvari su malo drugacije.A i vi brate,dajte coveka pa da nam svima svane!Ha,ha,ha...

ugovorac

Rile,iso sam vise puta za Madjarsku i nikad nisam imao nikakvih problema ni sa vizom ni sa bilo cime drugim ali znam par nasih Madjara kojima se desavalo da ne dobiju madjarsku vizu.

Hartmann

Quote from: Gusha on 07-12-2007, 16:17:23
Odoste bre u bezveze temu.....Daj se vratite na Moson.U sustini dokumentacija koja ce sada morati da se pripreme je ustvari isto ono sto ste skupljali i ove godine.Potvrda o statusu (iz firme, sa faksa, sa biroa itd, pozivnica iz Mosona, sto oni salju, osiguranje za toliki broj dana i dokumentacija za kola, +35 E.To se sve spremi za pola sata, i udri....Nema tu neke nauke.Frka je samo prvi put!

I ja mislim tako, bice tesko samo onima koji idu prvi put. Mi koji smo isli 2-3 puta bice isto kao i do sada. Sem novine placanja 35 e.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

milten

Po onome sto sada pricaju na televiziji o olaksicama za dobijanje viza,
meni vise nije jasno dali trebamo da platimo tih 35 E ili ne
Ako sam dobro ukapirao neke kategorije, studenti, sportisti itd, itd... ne placaju. E sad nisam siguran koja smo mi kategorija ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Momcha

Zaposljeni ljudi.Ako si regularno prijavljen u firmi nema problema zavizu

milten

#22
Quote from: Momcha on 02-01-2008, 18:30:32
Zaposljeni ljudi.Ako si regularno prijavljen u firmi nema problema zavizu
Ma to znam, ali mi nije jasno da li spadamo u kategoriju koja placa 35 E ili ne...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Momcha


alaleksic

Ljudi najpametnije zavisi koliko bi broj isao za madjarsku uradit jedan paket aranzman i traziti kolektivnu vizu,ili pozivnica organizatora takmicenja.jel ako se traze pojedinacne vize kod madjara je potrebna velika papirologija

Momcha

Minimum 15 ljudi je za grupnu vizu,mada ako nam posalju poziv,a pretpostavljam da hoce,
ne bi trebalo da bude problema ni za koga.Svako ko je zaposeljen ili studira dobice ja mislim
vizu bez problema,grupni ili individualnu.Na kraju krajeva to je viza za par dana tako da se to daje.

Hartmann

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Momcha

Ako ide neko kolima za Moson  a  ima prazno mesto,ja sam interesent.

milten

Quote from: Momcha on 15-02-2008, 15:28:48
Ako ide neko kolima za Moson  a  ima prazno mesto,ja sam interesent.

Momcho nista se ne sekiraj sace da ti organizuju kombi vrlo povoljno koji otkazuju 2 dana pred put. >:D
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

ugovorac

Moze li neko da bude dobar pa do okaci sta tacno treba za madjarsku vizu?