nakajima ki 84 hayate frank 1:72

Previous topic - Next topic

alaleksic

Ovo je moja prva maketa posle veoma dugog niza i nadam se da cu ostati u ovom hobiju
radim za sada cetkicom,molio bih Vas sve za iskrene komentare i savete jel bi mi sve dobro doslo
do sada je avion uradjen farbanje,sutra bi trebao da ga lakiram,obratite paznju na zutu a krilu,pa mi recite sta treba da popravim itd
Hvala Vam unapred










Sandman

probaj samo da koristish neko maskiranje kad farbash delove kao shto su ove zute povrshine na napdanim ivicama krila ili one povrshine protiv odbljeska ispred kabine.... malo neravno deluje ovo jer si verovatno slobodnom rukom izvlachio to farbanje ali bez maskiranja....

i ako si slikao digitalcem, probaj da koristish makro mod ili makar nekako bolje da fokusirash slike jer su jako mutne, a na osnovu toga se ne razaznaje bash mnogo detalja koji su bitni, da bi se dao pravilan komentar i pomoc za dalji rad ;)

alaleksic

slikao sam sa nokia n 95
ma koristio sam maskiranjene ali mi se podvukla zuta na ivicama krila,uslikacu kasnije i sa aparatom
hvala

Profa

Šteta što su ti fotke ovako loše. Inače, kakva god da je, za prvu maketu se ne sikiraj - služi ti za vedžbanje i povratak u formu  ;)

Quote from: alaleksic on 14-12-2007, 19:10:05
Ovo je moja prva maketa posle veoma dugog niza i nadam se da cu ostati u ovom hobiju
Nema šta da se nadaš, jednostavno ostaneš ;)

Mali savet: nemoj još da ga lakiraš, bolje popravi žutu i crnu i ostavi da se lepo sušne, pa preksutra dalje   :)
Bogu fala što sam Lala! :)

alaleksic

a gde crnu da prepravim i kakao zutu

Profa

Quote from: alaleksic on 14-12-2007, 21:28:51
a gde crnu da prepravim i kakao zutu

Po fotkama ti ni crna ni žuta nisu ravne (bar sa desne strane, cela linija) . Probaj tankom četkicom malo to da poravnaš....
Bogu fala što sam Lala! :)

Lanmi

Lep napredak, poklopac kabine se sjaji lepo. Neznam koju si srebrnu koristio, jer moje davnasnje iskustvo sa Humbol srebrnom (vidim da su kantice po stolu humbrol) mi kaze da je to boja koja voli prste. Ako je to slucaj, onda obavezno razmisli o nekom prelakiranju cele makete. Samo guraj i sibaj slike!
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

alaleksic

humbrol 11,da lakiracu je celu,ali da kazem danas sam probao da uradim opet zutu na krilima i ostavi cu je ovako,pa nekom sledecom prilikom uradicu ponovo ki-84