MUSTANG P-51D

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Evo jedna maketa koju sam zaduzen da zavrsim za jedan prijatelj.maketa je stara 1:48 monogramova i ja sam je dobio u ovo stanje kako sto je na slikama.trebam samo da je dovrsim do kraja sledece nedelje :D ovo mi je prvi aion 1:48 kojeg radim i to prvi avion klipne avijacije.za farbu planiram da ga ofarbam sa MODEL MASTER silver i ako ima neko nesto da doda kako bi trebao da izgleda mustang slobodno nek pise :)








P.S. POSTAVIO SAM TEMU NA POGRESNO MESTO I MOLIM ONE KOJE SU MODERATORI DA JE POSTAVE U PROJEKTI U RADU.

hvala

tripko

Ja lepo reko da je P-51 prava zaraza.
Koliko ja znam al mesto za municiju su farbali u yellow zinc chromate a ne u green
Ostalo je manje vise u solidnom stanju.
Pogledaj zokijeve p-51 keceve koji su ludilo
http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3083.0

dragan_mig31

danas sam ga ofarbao u MM silver.kako vam izgleda?




dragan_mig31

samo sto je dobo zuti nos i zuti spiner :) testors yellow





p.s. jedno pitanje,jel neko ima ideju dali da ga lakiram u matt ili gloss?prvi put radim ovakav srebreni avion tako da ne znam kako bi ispalo na kraju????

dragan_mig31

Quote from: airsuba on 24-12-2007, 16:24:52
Dragane majkumubozju pa to ne iscitas lepo teme o Mustanzima kojih ima ovde po forumu, sve ti tamo pise  D:)

Trupovi su u boji 'amunijum' dok su krila 'srebrna', a krila su inace dodatno polirana tj. uglacana zbog manjeg otpora!
Znaci u zavisnoti od lakova koje imas radi semi-gloss ili gloss, a ako imas Pronto onda lepo isprskaj u recimo 2 prelaza trup a krila duplo toliko da budu sjajnija. Ako neces da komplikujes onda sve samo u gloss   :)
Takodje imas na forumu i oko detalja neke savete kako se boje. Zoki ti je ovde doktorirao na ovoj temi pa pogledaj  ;)


hvala ti puno subo :) nisam znao da ia po forumu jer ne citam te teme oko propeleraca :D znas da radim samo mlaznjaci ali nakon ovaj mustang ima da pocnem da radim i prop makete tako da vise ne gnjavim sa isti pitanja :D

Lanmi

Dragance al si ga stegao francuskim kljucem, nema da mrdne.  :D
Fino je ispala silver, i molim te lagano sa wederingom.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

dragan_mig31

danas sam ga dofarbao i lakirao u gloss,sutra idu dekali i prljanje i gloss opet :)



Kerber

super, cim popustis stisak na francuskom kljucu, odma' bolje izlazi maketa....hehe

Zezam se, a Mustang polako zalicuje na Mustanga.
Samo da Dr. Zoki udari stambilj da je ok, pa u vitrinu....(kad ga zavrsis, naravno)


gasha

Dakle imenjace i sa ovim si me odusevio

Srdjan

Dragane svaka cast  D:) D:) D:)

Dada

u globalu je ok, malo mi je cudna ta zinc chromate green i malo ta garez iz izduva motora je cudna...
Inache je ok... Brate koliko ti dajes toj farbi da se osusi pre narednog sloja?
Vidim da je raspon izmedju postova 10-ak sati ?!
Gruvaj dalje...

djnik

Dragane Mustang si ofarbao odlicno, mozda najbolje do sada ali joj bre cime si prljao izduvnike i mitraljeze? To se radi suvim pastelima, lici mi da si to ovde radio nekom "mokrom" bojom!

dragan_mig31

Quote from: djnik on 26-12-2007, 18:32:01
Dragane Mustang si ofarbao odlicno, mozda najbolje do sada ali joj bre cime si prljao izduvnike i mitraljeze? To se radi suvim pastelima, lici mi da si to ovde radio nekom "mokrom" bojom!


mrsni suvi pastel :( zeznuo sam malo :D,ali maketa nije za mene tako da... :DDDDDDDDd

Sandman

Mislim da ti ne idu prop avioni tako loshe Draganche.... samo DEFINITIVNO morash d asmanjish malo dozivljaj sa weatheringom! Ovo ti je dobronameran savet, jer ipak ne treba svaku maketu preterano prljati i ostarevati! ;)

ovaj mustang je bolje da si ostavio makar i nezagaravljeno - ovako je malo musavije ispalo... shteta jer si samo farbanje zaista odlichno odradio! :(

ajd sad chekamo sledecu reparaciju  >:D i kao shto rekoh.. samo lagano.. maketarstvo nije neshto shto se radi na brzinu! ;)