ISU-152 Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Evo da se i ja oprobam u ovim vodama... Mogu reci samo da nisam bas odusevljen vozilima posle aviona tako da je ovo verovatno prvi i jedini gusenicar odradjen od moje ruke...
Napravljena je jedna veeeeelllikaaa greska kada sam jednu gusenicu okrenuo u kontra smeru, ali sada je kasno da ispravljam, a da budem fer i mrzi me... 0:) 0:) D:)
Na samoj maketi ima jos dosta rada... Matiranje, drybrush, prljanje...
Evo malo i slicica






Sandman

oleeeyyy... another one bites the dust ...  >:D :D :D

wash mu je sasvim pristojno ispao..

posebno mi se svidja shto si se pozabavio gusenicama tj. iskrivio ih preko tochkova... vruca voda beshe?

nakon matiranja i drajbrasha udari malo chipinga tu i tamo, i na kraju pastelima zaprashi i bice bombonica ;)

Aki

dobrodosao u oklop 0:)
za prvi oklop,jako lepo deluje!
daj jos neke slike,samo je prva dobra,ove ostale su malo mutne :P

T34

Jako lijepa maketica!
Mogu li skrenuti pozornost na nekoliko detalja - naime, nije mi jasno zašto ne obratiš trud na esencijalne stvari - metalni obrubi kotača, drške alata i alat, drvene gredice na nadgrađu, rešetke motora, elementi mitraljeza - sve si pobojao u temeljnu zelenu boju?
Sa samo malo više pažnje rezultat bi bio puno bolji - nemoj se ljutiti, samo malo više pažnje!

Dada

Quote from: T34 on 07-01-2008, 22:17:21
Mogu li skrenuti pozornost na nekoliko detalja - naime, nije mi jasno zašto ne obratiš trud na esencijalne stvari - metalni obrubi kotača, drške alata i alat, drvene gredice na nadgrađu, rešetke motora, elementi mitraljeza - sve si pobojao u temeljnu zelenu boju?
Sa samo malo više pažnje rezultat bi bio puno bolji - nemoj se ljutiti, samo malo više pažnje!

Ne ljutim se ja nikada za savete... to sto si nabrojao, mislio sam da posle iscetkarim, jer maketa je daleko od zavrsene...

Quote from: Sandman on 07-01-2008, 22:12:00
posebno mi se svidja shto si se pozabavio gusenicama tj. iskrivio ih preko tochkova... vruca voda beshe?

Da vruca voda a i drze ih igle koje su provucene kroz sasiju

I da nije u pitanju wash, tj. samo na jednom mestu je primenjen, ostalo je igranje brushem :)

Hvala na savetima

T34

Drago mi je :D Maketica je inače jako jako dobro ispala!!! A kao što kažeš nije kraj!

Za ubuduće - sve što možeš obojaj seperatno - npr. alat i najbolje airbrushem, dodaf efekte i onda samo dotakni supergluem i postavi na maketu...

Inače super za gusjenice - jako dobro!!!!!!!!!!!

airbamby

Svaka cast majstore,bas mi je drago sto vidim sto je jos jedan zabludeli avijaticar poceo da radi oklop  >:D
Jako dobro bas mi se svidja.
Gusenice su extra ispale,nadam se da ce biti jos nekog tenkica iz tvoje kuhinje  ;D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

Quote from: airbamby on 07-01-2008, 22:38:40
Svaka cast majstore,bas mi je drago sto vidim sto je jos jedan zabludeli avijaticar poceo da radi oklop  >:D
Jako dobro bas mi se svidja.
Gusenice su extra ispale,nadam se da ce biti jos nekog tenkica iz tvoje kuhinje  ;D

Hvala sefe, ali moracu da te razocaram...
Ne verujem da cemo se oklop i ja vise sretati
Avionci su moji 8)

Hartmann

Raptor, you infidel  >:(!! You betrayed me!  >:D  ;D

Zezam se, super ti je ISU. 
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

milanco

lepo izjavascript:void(0);gleda sa jos malokice sitnih dorada bice super
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju