Revell Arado Ar E.555 - 'ThanksNUKEgiving Day'

Previous topic - Next topic

Kerber

Pretece me Mr. Boki....kakva situacija !
Jom kipur war...15 godina(ili tako nekako) ispred...jos atomski... :D Podseti me na knjigu kojiu sam skoro citao - "Covek u visokom dvorcu" od Filipa K Dika (what if situacija, da su Nemci i Japanci dobili rat).

Goksi, ajd' turi mu stvarno Davidove zvezde i posalji ga u Nirmberg na Revell-kup, da vidimo sta ce da ispadne...Oe li neko tamo da se "okrece u grobu k'o ventilator"....hehehe >:D
Ako su Izraelci znali da maznu planove za A-bombu, i za Miraza i za kojesta jos, ovo bi bio doooobar "what if".
Sala na stranu, ali, ja bi se i tako salio... ;)

Lepo izgleda, mada sam mislio da ces ipak ovo da radis sa nemackim manirom farbanja - kombinacija "splinter" i sfumato kamuflaze, flekice koje su kombinacija "polka-dot" i spageta...sa neizbeznom RLM81 i 83...Sam avion je dovoljno ekstravagantan, tako da bi mu i takva kamuflaza lepo "legla".
ALi, ti si sef parade !
Samo cepaj; kako god da resis, avion ce lepo da izgleda.
Pozz !

Boki

Quote from: hartmann on 10-08-2008, 02:07:54
Nisi jedini ko mi je to rekao  :). Ironicno jeste, al sasvim slucajno  :-\.

Ni ja ne bih obratio pažnju da nisam tražio boje za Kfir C7. :D
U svakom slučaju, ideja za pustinjsku šemu ti je super. Boje mu lepo čuče. Planiraš li neku dioramicu ili postolje?

Quote from: Kerber on 10-08-2008, 02:16:03
Lepo izgleda, mada sam mislio da ces ipak ovo da radis sa nemackim manirom farbanja - kombinacija "splinter" i sfumato kamuflaze, flekice koje su kombinacija "polka-dot" i spageta...sa neizbeznom RLM81 i 83...

Bane, i ja sam očekivao tako nešto, ali mi se ovako više sviđa. Kad je već "vat if", nek je "vat if" s' muziku. :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hartmann

#47
@Kerber
Citao i ja tu knjigu, nije losa.
Sto se tice takvog takmicenja, mislim da bi me posle pojeo neki '-stein' mrak  ;D

Razmisljao sam o takvoj semi ali:

Quote from: Boki on 10-08-2008, 02:22:20
Bane, i ja sam očekivao tako nešto, ali mi se ovako više sviđa. Kad je već "vat if", nek je "vat if" s' muziku. :D
Upravo to me je navelo da uradim ovakvu semu. Cekaju mene mnoooogo ovih drugih sema, pa nek sad bude ovakva :).

Quote from: Boki on 10-08-2008, 02:22:20
Planiraš li neku dioramicu ili postolje?

Da, da, ovo ide na dioramu sa Flitzerom koga cu kasnije da radim, par vozila i figura i 'Leipzig sfera' (A-bomba) u samogradnji.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Hartmann

Nesto sam usporio ovih dana, pa nema nekog velikog napretka   :-\. Hvata me vec 'mrza' da ga zavrsavam i radi mi se nesto novo... Plasim se da necu stici do 6.09. da ga zavrsim  :(.

Evo napretka do sad:

Zapoceo sam rad na stajnom trapu i bombaluku. Ovde se vide poklopci stajnog trapa i bombaluka ofarbani u RLM 78.
,

Postavljena je Tamiya traka na avionu i unutrasnjost stajnog trapa i bombaluk su preprskani Agaminom RLM 02...


...a takodje i unutrasnja strana poklopaca.


Evo kako izgleda kad se skinu trake:
, ,

Nakon toga sam dovrsio sitnice sto se tice farbanja po avionu:

-Poziciona svetla su ofarbana u Revell clear red i Tamiya clear green:
,

-Topovi su ofarbani u Humbrol Gun metal, a u cev 'ubacena' mat crna.


-Takodje je doterana gornja kupola sa topovima


-Noge stajnog trapa i pokretaci ofarbani u RLM 02, a hidraulika u srebrnu.


-Kod tockova su gume prvo preprskane sa Revell 78 Panzergrau, a unutrasnjost tockova rucno cetkicom ofarbana sa Humbrol 85.


Na red je dosao wash. Posto se ne bih zezao da preko akrilne nanosim zaprljani uljani razredjivac, resio sam da wash odradim sa crnim pigmentom, pomesanim sa malo oker pastelom. Mogu reci da se takav wash vrlo brzo lepi za podlogu, pa se vidi na poklopcu prednjeg stajnog trapa moje 'malo' duze cekanje  ;D (popravicu to kasnije). Zapekne dok si reko 'piksla', tako da se mora odmah nakon nanosenja washa, uklanjati visak. Dal' je tako zbog akrilne podloge ili zbog deterdzenta u washu, ne znam  ???.

, ,

Na desnoj strani jos nije nanet wash, pa se moze lepo videti razlika.


Toliko za sada. Jos se bakcem oko washa, jer ima puno da se odradi.
PozZ

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

ma shta ne stizesh bre.... ubacuj u petu i zavrshavaj ovo - greota da na domacem terenu ne vidimo neshto osvezavajuce i tek zavrsheno!!  D:)

ajd dobro ti ide, wash mi se svidja u wheelbay-u....

shta ti je josh ostalo? dekali, wash spolja, finalno lakiranje? ajd bre prioni na posao... imash josh bar 7 dana.... ;)

al ako nishta drugo moram da ga vidim uzivo da steknem opshti utisak ... vidimo se sledeceg vikenda ;)

Profa

Tol'ko si izdetaljis'o ovaj topic da je to genijalno ;D
Svaki korak je sve bolji, i stvarno će zverka biti originalna...
Ne znam dal' ću se pojaviti u Niš, ali definitivno želim da vidim ovo čudo uživo :D
Samo napred i nemo' da kloneš duxom!
Bogu fala što sam Lala! :)

Hartmann

Quote from: Sandman on 28-08-2008, 07:58:25
ma shta ne stizesh bre.... ubacuj u petu i zavrshavaj ovo - greota da na domacem terenu ne vidimo neshto osvezavajuce i tek zavrsheno!!  D:)

shta ti je josh ostalo? dekali, wash spolja, finalno lakiranje? ajd bre prioni na posao... imash josh bar 7 dana.... ;)

Pokusavam, al ima drugih obaveza  :). Videcu da ubrzam i zavrsim do takmicenja. Ostalo je sastavljanje stajnog trapa i sitnica, lakiranje, dekali, blagi postshading i ostarivanje.

Quote from: Profa on 28-08-2008, 13:14:35
Tol'ko si izdetaljis'o ovaj topic da je to genijalno ;D
Svaki korak je sve bolji, i stvarno će zverka biti originalna...
Ne znam dal' ću se pojaviti u Niš, ali definitivno želim da vidim ovo čudo uživo :D
Samo napred i nemo' da kloneš duxom!

Hvala, bilo bi super da dodjes :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djnik

Tebi ovo ide odlicno! Vidim da ces zavrsiti na ThankNUKEgiving Day :) Kamuflaza je bash zanimljiva, sve detalje si super odradio. Jos na kraju da mu odradis jedan wash i ostarivanje i bice kao pravi ;)


Hartmann

Uh, evo mene posle mesec dana. Arada nisam puno pipao za ovo vreme zbog raznih privatnih i poslovnih dogadjaja, a sve je to rezultiralo malim vremenom za rad na maketi  :-[. Sada cu imati vise vremena, pa ce ici ovo brze.

Evo dokle sam stao:

Na tockovima je uradjen wash uljanom sjajnom crnom, a zatim blagi drybrush tamno sivom.
, , ,

Uradjen wash po unutrasnjosti poklopaca glavnog stajnog trapa


Uradjen wash i drybrush u bombaluku...
,

... i u unutrasnjosti stajnog trapa.
, , , ,

Glavni stajni trap je sastavljen. Data je mogucnost da se tockovi nameste na 'klik-klak', ali su tada labavi, pa sam ih ipak zalepio.
,

Na poklopcima stajnog trapa je uradjen drybrush. Nakon toga su zakrivljeni po savu u otvoreni polozaj. Radi istovetnog ugla, moraju se izmeriti i sinhronirati oba poklopca. Samo je gornji deo odvojen.
, ,

Prednji stajni trap je uradjen. Postavljen je tocak i poklopci. Prethodno je zalepljeno svetlo pri sletanju na prednji poklopac. Tu sam imao problema oko postavljanja tog poklopca, jer povrsina za lepljenje je suvise mala pa je malo nakrivo zalepljen  :(.
, , ,

Postavljeni glavni stajni trap...
,
... nakon toga i poklopci sa pneumaticima.
, , ,

Vrata na bombaluku su montirana. U raznim opisima pri radu na ovoj maketi svi kazu kako je sve ovo lako namestiti i samo izgleda slozeno. A-ha...  :P


I evo ga na nogicama  :)! Tri od deset tocka ne nalezu na skroz ravnu povrsinu, ali se ne primecuje mnogo. Mogu vam reci da ove noge stajnog trapa se dobro drze, jer sigurno 'trpe' tezinu od oko 500-600 gr plastike i pogotovo olova!
, ,

Posle toga su doradjene sitne ispravke i maketa je ociscena od prasine i trunja. Naneo sam jedan lagani prelaz Kleer-om, a posle pola sata jos jedan malo jaci. Manipulisanje maketom je sad drasticno otezano zbog stajnog trapa, ali k'o me je terao da ga sad postavljam >:(..
,

To je to - na red dolaze dekali  :).


''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

uh, share na gumama su dobile bash dobar izgled nakon washa i drajbrasha!!

ma dobar je ceo... ajd zavrshavaj to bre... :P  >:D  :D

Dada

Jest' da si imao pauzicu ali nisi zardjao! Hajde, jos finale!

Hawkeye

Goxi ne bude li gotov za metar dana,dolazim JA da spavam kod tebe dok ga ne napravis ;) ;D!

'Уживај младићу за младости своје!'

gasha

Sada vise nema sumnje, bice vrhunski. Farbanje si odradio extra. Drybrush i wash takodje. Ajde napred da vidimo finale.

GBU-10

Cemu ova grdosija sluzi? ma nebitno,izgled govori sve >:D

medico

definitivno zanimljiv projekat kao i alaleksicev me109e !
odlican rad goxy ! sta planiras sa panelima ?