Revell Arado Ar E.555 - 'ThanksNUKEgiving Day'

Previous topic - Next topic

lord sir giga

Au bre Hartman pa Nemci bi ga pre napravili, ofarbali, ispitali i mozda cak i upotrebili.
Ma ja se malo salim, samo polako kad bude spreman zablistace(u pravom smislu te reci) ;D.
Jesi li nabavio bombu, onu sto pravi povecu pecurku ;D ::)

djos & filip

Bez nervoze u publici  :naughty

Samo polako, ovo je toliko dobar rad da zahteva da nam malko kidas zivce  ;)
Salu na stranu sjajan je

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hartmann

Quote from: lord sir giga on 10-04-2009, 19:50:13
Au bre Hartman pa Nemci bi ga pre napravili, ofarbali, ispitali i mozda cak i upotrebili.
Ma ja se malo salim, samo polako kad bude spreman zablistace(u pravom smislu te reci) ;D.
Jesi li nabavio bombu, onu sto pravi povecu pecurku ;D ::)

Ma ako, treba mi kritike  :-\. Bombu cu nabaviti vremenom, kao sto napisah ranije, mozda preko Djnika.
Barem ce biti (nadam se  ;D ) gotov za NS u maju.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

#93
Quote from: hartmann on 12-04-2009, 13:34:45
Barem ce biti (nadam se  ;D ) gotov za NS u maju.

ako ne bude ni za NS gotov, predlazem da se otvori nova maketarska kategorija - WHEN-IF makete! :D  >:D

inache, koliko josh ostalo weatheringa do zavrshetka?

Gusha

Bice on gotov za NS ali onaj tamo...za dve godine! :hahaha

Hartmann

#95
Hej!
Evo poslednjih slika u "Projektima u radu"   :super! Ostalo je jos samo par delova da se doda (pito cev, repni topovi, antena i poklopac kabine). To ce se sve videti u "Gotovim maketama" kad zavrsim.

Znaci:

Uradjen je postshading na celom avionu. Kad je to gotovo bilo, uradio sam vedering gun-metal olovkom i bojom (jbg, rekoh ajd' Nemci izmislili posebnu leguru  :D ), a takodje i pastelima. Maketa je posle toga preprskana mesavinom Testorsovim polusjajnim i mat lakom (50:50). Izduvnici motora su ostali matirani, kao i gume. Skinuo sam nakon toga masking trake i po potrebi ocistio stakalca voskom za poliranje. Na kraju su uradjene sitne prepravke. Kad zavrsim sve, nanecu i pastele po gumama i stajnom trapu, lagani sloj.

Evo i slicica:

, , , ,
, , , ,


Nakon skidanja Maskola sa pozicionih svetala, boja se malo "utupila", pa sam presao ponovo prozirnim bojama svetla. Ipak se bojenje svetala radi na kraju svega  :-\.
NIKAKO ne koristite Revell-ove "klaar" boje, jer su dosta gnjecave i razvlace se kao topljeni sir!! Ja sam se dosta namucio u radu sa njihovom klar-crvenom  :P


Dok je sasvim druga prica sa Gunze prozirnom zelenom..


Takodje je 'madrfaking' prasina uspela da mi udje u sve delove kabine dok sam svo ovo vreme radio  >:(. Nesto je ocisceno, al vecinom nije moglo da se pridje  :P.


, , , ,

Malo odozdo..
, , , ,
, , , , ,

, , , , ,

, ,

To vam je to, decaci i devojcice...Vidimo se u "Gotovim maketama"  ;)
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"


drakii

Nein, nein , es ist nicht Kriegsende, niemand zu spaet, Amerikanen erwarten eine......., drei mal ist dreimal, Viertereich kommt ! Jetzt ich werde fertige flegzeugmodelle besuchen, in resten Blich dein Flugzeug ausgeseht Ausreichend, Wunderbahr.... pozdrav, ma mnogo mi dobro izgleda i dopada.... :bravo

Sandman

dobro izgleda... konachno josh malo pa gotov... josh koju nedelju chekamo jel da?  :hahaha

elem, shalu na stranu, ovo za prashinu u kokpitu mislim da ne bi trebalo da te mnogo muchi - prema tvojoj zamisli, avion je baziran u Meksiku, a tamo prashine ima na izvol'te.... ;) jest da su zrnca prashine ovde malo van razmere, al dobro.. imash pokrice sa prichom ;)

iako nisam bash ljubitelj postshadinga jer previshe naglashava linije panela, moram priznati da si ga odlichno odradio, a posebno mi mocno izgleda na linijama panela na motorima!  :o

nego, na desnom krilu odozgo imash neku "bljuzgicu" na liniji panela -  wash se omakao kontroli ili?

gunmetal oguljotine na vratima stajnog trapa i bombaluka jako realno izgledaju...

sve u svemu, sad zaista lichi na vrhunski rad... ajd finishiraj josh to malo pa da ga detaljno analiziramo krajem juna na Pobedniku ;)

Profa

Predivan rad, svaka čast!!!
Jedino, što spomenu i Srki, par bljuzgica od washa, ali ništa strašno i nije "van priče" :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

divvac

mnogoo dobra maketa, i jako dobro uradjena....
moracu da se docepam jedne i da je ''obradim''  ;D
moja Prva turska

Dada


Hartmann

Hvala, hvala, drugari  :)

Quote from: Sandman on 03-06-2009, 00:24:42
nego, na desnom krilu odozgo imash neku "bljuzgicu" na liniji panela -  wash se omakao kontroli ili?

http://i163.photobucket.com/albums/t307/hartmann352/Revell%20Arado%20Ar%20E%20555/IMG_2106.jpg
To je chiping, ako mislimo na isto. A crna tacka je neka shtroka koju sam uklonio posle.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

ahaaaa... nisam skontao odmah da si i tu chipovao... malo me zbunio oblik i mesto... ok, reshena misterija... ;)