J-22 ORAO

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo ovo sam poceo da radim pre neki dan.dosad sam izrezao profil trupa i profili na kontrolne tacke.ovih dana cu da sklopim to sve i da slikam.stajni trap ce da bude iz airfixov 1:72 jaguar a kokpit bice raudjen u samoizgradnju + aires sediste MB.MK10.ako neko ima sugestije slobodno nek pise :)





Shakal

Daj jos koju sliku. Nemoj da si cicija...  ;)

Petar_II

Ne zeleci da te obeshrabrim ali tu ima mnogo rada jer samo na prvi pogled lici na jaguar,i sam sam nesto pokusao pre desetak godina pa sam odustao.Bio je i dobar tekst o konverziji mislim u YUVAM biltenu ima mnogo rada pa ako budes strpljiv nesto ces i napraviti.

dragan_mig31

Quote from: Petar_II on 02-03-2008, 18:58:17
Ne zeleci da te obeshrabrim ali tu ima mnogo rada jer samo na prvi pogled lici na jaguar,i sam sam nesto pokusao pre desetak godina pa sam odustao.Bio je i dobar tekst o konverziji mislim u YUVAM biltenu ima mnogo rada pa ako budes strpljiv nesto ces i napraviti.

ma radim ga od nule,to iz jaguara ce da bude samo stajni trap iskoricen oswtalo sve je samoizgradnja :)

Boki

Orao u samogradnji? Bravo, Dragane. Ovo će biti lepo osveženje. Samo napred.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

djnik

Napravi ti lepo master pa onda pravi rezinske Orlove ;) Ja imam Orao u 1/48 od rezina pa ako ti treba slika nekog detalja slobodno reci.

Miljan

BRAVO majstore za odabir projekta i jos jedno BRAVO za potpunu samogradnju :D.Srecno ;)

ugovorac

Makedonce,radi li kod tebe neka kocnica.Ovo sto radis je izuzetno.Samo napred.Cekamo da vidimo.

Zoki969

Auhhhhhhhhhhhh !  ???
Svaka cast za entuzijazam  ;) :D ;D

dragan_mig31

Quote from: djnik on 02-03-2008, 21:15:41
Napravi ti lepo master pa onda pravi rezinske Orlove ;) Ja imam Orao u 1/48 od rezina pa ako ti treba slika nekog detalja slobodno reci.

djole ako ti nije problem da mi izmeris povrsine instrument table u 1:48 pa da to konvertujem u 72.isto i kovrsina bocnih panela u kokpitu :) hvala puno

djnik

Instrument tabla? Bocni paneli u kokpitu? Dragane ti nisi izgleda video kako izgleda ta maketa Orla u 1/48 :D U kabini NEMA deatalja, sve to mora u samogradnji da se odradi!

dragan_mig31

Quote from: djnik on 03-03-2008, 08:15:06
Instrument tabla? Bocni paneli u kokpitu? Dragane ti nisi izgleda video kako izgleda ta maketa Orla u 1/48 :D U kabini NEMA deatalja, sve to mora u samogradnji da se odradi!


aaaaaaaaaaaa  ;D nisam znao :D onda cu to da uradim i ja u samoizgradnju kad doznam dimenzije odprilike :)

dragan_mig31

orao malo po malo dobija formu,izrezao sam krila i vertiukalac.ostaje da uradim kutije stajnoga trapa i kada kokpita pre nego sto pocem da popunjavam trup




Sandman

kako planirash da mu gradish oplatu?  ??? :-\

ako idesh samo gitom popunjavanje ove konstrukcije bice to mukotrpan posao i ne mnogo isplativ...

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 03-03-2008, 15:25:15
kako planirash da mu gradish oplatu?  ??? :-\

ako idesh samo gitom popunjavanje ove konstrukcije bice to mukotrpan posao i ne mnogo isplativ...


pa planirao sam da prvo sa unutrasnje strane ugradim ostatoci od one okvire na koje se delovi u makete nalaze i samo vanjski deo da bude autokit,to pozadi jer necu da mi sedi na rep.a prednji deo ce da bude isto tako samo mesto toliko plastike bice neko olovo zbog balansa i isto tako vanjski deo bice kit.nije mi to problem nije nista slozeno samo 2-3 dana smirglanje :)