Revell 1/72 Eurofighter

Previous topic - Next topic

Shakal




Evo malo slika "u radu"... Moram reci da su delici odradjeni ocajno. Ima puno toga da se skida,tj. puno je razlivene plastike,a neki delovi (i pored svog truda) ne nalezu kako treba. Ali,mislim da cu se izboriti nekako.

Shakal



Na par mesta je popucao git,pa se vidi... Pogotovo ona druga strana i zbog toga nisam hteo da je slikam... Neki delovi na maketi "nalezu" perfektno,ali ima ih koji su toliko ocajni da je to neverovatno...

Dada

#2
Trebalo je samo malo vise paznje posvetiti spojevima, taj avioncic se sklapa skoro bez gita. Maketa kada se izlepi i izgituje nije onoliko flexibilna koliko bi mi hteli, pa je to verovatno razlog popucalog gita. Prema tome, pokusaj da malo lakse baratas istom, kad je sastavljena. Mada git moze i da popuca ako ga naneses u debelom sloju preko glatke povrsine, onda se jednostavno "odljusne" jer se nije mogao vezati za plastiku.
Ne razumem sto krijes "losiju" stranu makete. Nismo mi ovde sudije, vec maketari isto kao i ti... Prema tome, slobodno kaci i propuste, verujem da ovde ima ljudi koji ce ti reci kako da ih saniras.
Nadam se da ces ove zamerke shvatiti dobronamerno, jer smo svi mi prosli kroz neke od tih faza, pa se nesto i naucilo :) 8)
Ako treba jos nesto, pitaj slobodno. I probaj da slikas makjetu iz vise uglova, a ne samo po jednu slicku da kacis :D
Poz
Dalibor

Miljan

Ja sam radio tog eurofightera i mogu ti reci da je vrlo zahvalna maketa.Cak ne moras ni git da stavljas nego jednostavno popunis lepkom u par tankih linijai kasnije malo osmirglas vishak.Jedino ubistvo je nakaciti oko 130 dekalcica na maketi.Tri noci sam sanjao natpis NO STEP ;D

Shakal

Nemas brige papa_bear,nema ljutnje... Tacno je da se delovi dobro uklapaju,ali neki su odradjeni ocajno. Recimo stub za prednji tocak je bio polomljen... A,kada sam spajao krila nisam hteo izmedju da stavim jedan mali prstencic koji tu treba,tako da sam posle toga to platio tako sto mi je popucao git jer krilo ima lufta. E,jos kad sam video da sam izostavio jedan deo iz kokpita...  >:(  >:(  >:(
A,dekalcica ima more sinje... Valjda necu sa njima imati toliko problema...
Za sledeci put cu morati uzeti ili tenk ili neko vodeno plovilo...

Shakal



Evo i ove strane da se vidi. Inace,malo sam je popravljao... Staklo kokpita je na par mesta popucalo,a i ostali su mi otisci. Pokusao sam da skinem staklo,ali me je zvuk puckanja plastike odvratio od te namere. Sad mi je zao sto nisam lepo procitao savete iskusnijih u vezi lepkova,a sve ima lepo napisano...  :(

oddball

da li si siguran da je ta boja??? ili je to zbog blica tako ispala?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Shakal

Ma,to je ta,samo je trebala biti malko svetlija...

oddball

cini mi se na tv-u kada sam gledao emisije da njegova boja vise vuce na sivo
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sandman

na sajtu Don Color imaju 3-view slike sa oznakama boja za kammo

nemachko RV - prototip 1:
http://www.jpsmodell.de/dc/draw/ef2000_prot1.jpg

nemachko RV - prototip 2:
http://www.jpsmodell.de/dc/draw/ef2000_prot2.jpg

nemachko RV - finalna shema bojenja:
http://www.jpsmodell.de/dc/draw/ef2000_prod.jpg

za RAL standard potrazi malo po netu, a kreni za pochetak od IPMS Stockholm - na tom sajtu imaju dosta uporednih tabela - http://www.ipmsstockholm.org/

Shakal

U pravu si oddball. Jeste siva. Ja sam boju birao po uputstvu iz kutije,a i malo sam razgledao slike po internetu... Trebalo je da bude samo malo svetliji,jer ova je mat siva boja...  Sandmane,zahvaljujem na uputstvima,ali cu ipak zadrzati ovu boju...

oddball

Gledao sam neke dokumentarce u kojima sam video da je boja sivkasta. Ali nekako cudno siva,ne znam kako da je opisem. Kao sablasno siva ali u smislu sto Model Master ima Dark Ghost Gray, pa neka varijacija te boje.
Uh, nadam se da sam ti ikako pomogao.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Shakal

Hvala u svakom slucaju...  :)
Nemam vise boje,tako da cu ga ostaviti tako,a i gledao sam neke od slika na internetu,pa sam naleteo na par slicnih... Uglavnom,meni deluje lepo. Sta vise-neuobicajeno... Nadam se da cu uskoro polepiti dekale,pa cu "okaciti" slike da vidite...

Miljan

Sve zavisi od svetla,negde izgleda siv a negde sivo-plav.Npr. dok mi nije pao sistem imao sam sliku spanskog EF-2000B istog serijskog broja i na jednoj je bio sivkast(zbog Sunca)  a na drugoj plavkast(bilo oblacno) ;)

Shakal

On je,u stvari,trebalo da bude svetlo-sivkasto-plav... Medjutim,meni nije ispalo tako!  >:(
Ona uputstva sto ih je nasao Sandman pokazuju boju koja treba... Trebao sam promeniti boju,jer se ne vide sitni dekali koje sam lepio od postojece boje. Vide se samo oni koji imaju belu,zutu,i sl. boju...
Uostalom,bice uskoro gotov,pa cu vam pokazati kako je ispalo...