Aeromiting Cenej 1.jun

Previous topic - Next topic

Eraser

Ne znam koliko ste obavesteni o ovome,prvog juna ce se odrzati veliki aeromiting na Ceneju,na nekom forumu nabasah na ovu informaciju:

"Nedelja 1.jun 2008. Cenej
Poput onog prosle godine,ali sa vise ucesnika.
Ono sto za sada znam od vrlo zanimljivih
Stars
7 visoko-akrobatskih aviona(Su-29,26,Extra,Giles i sl.)
Vojska:G-4,Orao,MiG 29 ili 21,Gazelle"

Video sam najavu na tv-u bice jako zanimljivo,najavili su da ce i vojska doci.Ako neko dolazi vidimo se tamo a za ostale bice slika na forumu  ;)

gasha

Prosle godine je bio po mom misljenju jako dobar i  ko nije bio mnogo je propustio. Ove godine ce biti dinamicniji program sa manje pauza. To je ono sto sam ja saznao. Inace prostor je veliki tako da mozete (obavezno) poneti stolice na rasklapanje i ostale rekvizite.

Sandman

evo informacije koja mi je stigla putem maila o uchesnicima aeromitinga na Cheneju sledeceg vikenda:


01.Juna 2008.g u 11h, sportski aerodrom Cenej kraj Novog Sada.
ucesnici u letackom programu aeromitinga koji ce trajati kako se ocekuje do 14h su:


1. Andy Bickmore, UK, Su-26
2. Peter Podlunsek, SLO, Extra 300
3. Branimir Ambrekovic, HR, I-3
4. Svilen Ivanov, BG, Pitts
5. Zoltan Veres, HU, extra 300
6. Steiman Peter, D, CAP231
7. Gazela, Vojska Srbije
8. G-4, Ristic Sasa, Vojska Srbije
9. J-22 Orao, Miodrag Ristic, Vojska Srbije
10. Mig-21, Vojska Srbije
11. Mig-29, Vojska Srbije
12. "Stars" akro grupa,
13. G-2, "Stars" solo let
14. An-2 i padobranci AK "Novi Sad"

Sandman

Lokacija aerodroma na Google Earthu je sledeca:

45°23'9.17"N
19°50'2.08"E

ispred hangara se vide dva G-2 akrogrupe stars

Eraser

Za NS busom,al ne idete za Temerin!!!!Nego za Sirig, jer je aerodrom kraj puta Novi Sad-Sirig,i samo kazete vozacu da vam stane kod aerodromai to je to.Ako nekom jops nesto treba pitajte slobodno!

Sandman

Zoki Sivchev mi je poslao mapu za dolazak do Chenejskog aerodroma, gde se lepo vidi kuda ici zbog radova na tom nadvoznjaku - mora se proci kroz NS...



i josh jedna informacija vezana za sam aeromiting:

ulaz je 200din, za decu je besplatno!
nece moci kolima da se udje na aerodrom vec ce kola morati da se parkiraju uz put





Sandman

Shta reci o danashnjem aeromitingu sem - dodjosmo, videsmo, uzivasmo! ;) :D

Fenomenalan program, odlichna organizacija, lepo vreme, bogat program, i to svaki uchesnik je leteo i vishe od predvidjenih 10 minuta ;)

Lichno su me najvishe odushevili letachki programi pilota iz Slovenije i Madjarske!
Pojedine bravure koje su izvodili su se chak kosile za zakonima fizike, tako da je ugodjaj za publiku bio josh veci!  :o

Nastup domace akrogrupe "Stars" je definitivno pobrao silne aplauze publike (samo da su josh pushtali dim u boji bilo bi josh lepshe za oko :)), a poene za najbuchniji nastup definitivno dele MiG-21 i MiG-29 Vojske Srbije! 29ku smo konachno videlu  novim bojama i moram priznati da uopshte ne izgleda loshe iz maketarskog aspekta ;)

Vreme je bilo prelepo, maltene bez ijednog oblaka, tako da je ovaj aeromiting u potupunosti uspeo!

Svaka chast organizatorima ove manifestacije uz zelje da iduce godine bude josh uspeshniji i bogatiji program! :)

A sad evo i malo slika da makar na ovaj nachin osetite delic atmosfere od danas....



za MK,
vash verni "fotoreporter",
Sandman :)

Eraser

Jeste bas nam je bilo lepo,ja sam ceo miting proveo u hladu ispod krila jednog od parkiranih aviona  ;D

Slika nema, jer sam bio previse uzbudjen da bi nesto slikao al imam par filmica pa cu okaciti.

Profa

Bilo je fenomenalno odlično perfektno!!!
Možda mala zamerka na organizaciju parkinga za one koji su stigli posle 9 (niko nije praktično ništa organizovao, naime... >:( ???), ali je zato ostatak organizacije, a naročito letački program, bio apsolutno na nivou :D
Slike i filmiće ću postaviti ujutro, kad se ofrkestim od sunca (ni njega baš nisu organizovali da ne prži k'o letnje...)... ;)

A, da - cijene osveženja skreću pažnju svojom skromnošću:
- Coca-Cola = 150 din
- Lav = 150 din
- Pljesak = 200 din
- Najjeftiniji sladoled =  ??? 100 din ???
Naravoučenije: ni zrna žita okupatoru, tj. sve iz torbe!!!! D:) D:) D:)

Ma, najbitnije je da smo se odlično proveli!!! Vidimo se i dogodine, sigurno  ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

cherny

#9
Dobitnik nagrade "Heavy metal" na danasnje mitingu:  ;D


ugovorac

Je li ovo neki novoremontovani?Nema vec vidjeni prsten na nosu.

Gusha

Jeste, onaj prvi! A prsten ima i dalje, ali je ceo avion dobio novu semu farbanja, pa se ne vidi!U pitanju je, mislim, 18101!

Kerber

#12
Motor su mu zasigurno remontovali, oba komata, pa je galamio k'o nikad do sad....Lep avion, i lepo mu legle one 2 sive...ko F-16.
Odlican aeromiting, tacke su imale dinamiku , nije bilo puno praznog hoda izmedju, ameni licno se najvise dopao Slivenac na Specialu, pa Veresh, pa Rus valjda sa Su26, pa ono cudo - predrukseni Shinden....i Bugarin sa Dvokrilnim Pitsom Special....Sta rade i ljudi i avioni, to nije normalno....Plus nenajavljeni let u trojci sa ogledalo pozicijom, pa pletenje...Uh.
Ove mlazne galamdzije su bile u granicama ocekivanog. Lepo ih je za videti, a i godi kad znas da postoji kod nas jos uvek jedna dobro organizovana akro grupa.
Super provod, dobra organizacija i dobar program. Alal vera Novosadjani !
Pozz iz Nisa (sad sam tek stigo kuci). Posle kacim moje fotke i klipove.
Bane

mutayu

Po meni zvezda celog programa je bio Zoltan Veres! Peter Podlunsek, Svilen Ivanov i Andy na Suhoju nisu mnogo zostajali ali ipak je Veres zakon. Naravno srce je zadrhtalo cim su se culi mlazni motori ali to je druga prica... ;D

Kerber

#14
Evo mojih fotki...


A pitao sam Sivceva gde si Muto, da se vidimo i upoznamo, samo, u onoj guzvi, nisu ni on ni ostali mogli da te uoce....jbg. Bice prilike jos.
Lepo je kad sam na jednom mestu video onoliko prijatelja i maketara.
Posebno hvala Franji iz AK Galeb na ceneju, koji mi je strucnije objasnio neke detalje vezane za pojedine akrobatske avione...to mi je bilo do sada malo nepoznato...moj fah su lovci II svetski rat...ali sada, rado bih posedovao onog "shindena"....kakva lepota sa samo 108KS....kakav let...kanari...