Spitfire Mk XIVc Academy 1/72

Previous topic - Next topic

gasha

Kako ti je Pronto skinuo boju? To jos nisam video. Cak sam nanosio pronto preko dela koji se susio tek 15-ak minuta i nije bilo posledica.

Kerber

Ovo sa Prontom mi nije jasno...nesto tu nije kako treba, jedino da nisi stavljao onaj u braon flasici, za parket...mozda on nesto atakuje na farbe....Cera Veloce ne radi to nikad, pa ni na svezoj boji.
Sloj boje koju si ovde stavio na spita je predebeo...i spojevi su nedoradjeni. To popravljaj pa ce vec biti bolje.

Shakal

Evo i dekala:



Boja sa stakla-sastrugana.
Da,koristio sam akrilne boje i sloj jeste debeo,a razredjena je boja(dva sloja). Nisam mislio da ce ispasti takav... :-\
Koristio sam zeleni pronto Superfici precioze. naneo sam ga na osusenu boju i kad se on osusio hteo sam malo da nanesem wash-a (pre dekala(experiment)) kad ono ode boja za cetkicom!

dragan_mig31

uu lepo izgleda spitfajer,jos da dobije wash i matiranje i bice bas kao pravi :)

gasha

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=560.0
ako si ovaj Pronto oristio onda nikako ne bi smelo da dodje do pomenutih nemilih dogadjaja ;)

Shakal


gasha

#21
Quote from: Shakal on 27-05-2008, 16:26:05
Gasho,nisam taj koristio...


Pa decko ti me uzasno podsecas na mene ;D Pazi, na casu  smo vec sve prosli. Dobices kontrolni sledeci mesec D:) Ajde sada trk po Pronto i sledeca maketa da bude bez ovakvih propusta. Procitaj kako se nanosi i koliko se susi. Kada uhvati ne moze lako ni razredjivac da ga skine. Inace vidim da nema vise onog matiranog stakla ;) naucilo se, lepo izgleda.

Shakal

Pa,u pravu si-naucilo se! Nema vise ni silveringa! ;D :D

Kerber

Ako ti pronto i negde napravi "kapljicu", uzmes lepo na bibo-stapic (ono - vata za usi, sto se narodski kaze), pa u ajax ili bilo koje sredstvo za pranje pendzera (tj. okana), i lepo skines visak pronta, a ako ti se jos nesto ne svidi, oderes pronto time, do boje, a boju nisam primetio da skida...
Jos nesto sam cuo: da "staklici", potopljeni u pronto, kasnije, prilikom lepljenja ne magle cak ni ako ih lepis super-lepkom. Jos ne probah , ali - hocu !

Shakal

E,dobro me podseti-stakla su potopljena u pronto! Lepio sam Humbrol-ovim lepilom (polycement,ako se ne varam)...

oddball

Quote from: Shakal on 25-05-2008, 23:41:24
Pokusao sam da koristim pronto umesto laka,ali je upropastio boju,pa sam radio sve ponovo (donja strana). >:(
Tako da u buduce samo lak,a pronto pre dekala... 8)
Da nisi pobrkao Muskulo sa Prontom? Muskulo skida boju i to veoma uspešno, a Pronto je je drugačija vrsta hemije, on samo nalegne na boju i ne stvara se nikakav hemisjki proces. Čak ne bi trebalo ni sa akrilnim bojama da pravi ikakav problem jer sam ja na mom Šturmoviku preprskao Pronto i sve je ok.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Profa

Quote from: Shakal on 26-05-2008, 15:34:33
Koristio sam zeleni pronto Superfici precioze.
Quote from: oddball on 27-05-2008, 21:25:31
Da nisi pobrkao Muskulo sa Prontom? Muskulo skida boju i to veoma uspešno, a Pronto je je drugačija vrsta hemije, on samo nalegne na boju i ne stvara se nikakav hemisjki proces.

Čovek je lepo napisao koji pronto je koristio, i zaključio da je koristio pogrešan... D:) D:)
Bogu fala što sam Lala! :)