Italeri 1/72 Autoblinda AB 41 inbox preview

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo prikaza jedne od novijih maketa firme Italeri - do sada je nisam video kod nas pa iz tog razloga reshih da vam je prikazem - nabavio sam je u hobi-shopu u Sofiji proteklog vikenda.

U pitanju je maketa italijanskog oklopnog vozila Autoblinda AB 41.



AB 41 je nastao iz  vozila AB 40 , i u osnovi to je isto vozilo - razlika je u kupoli. Naime, AB 40 je imala 2 mitraljeza od po 8mm, dok AB 41 kao osnovno naoruzanje ima top od 20mm.

na poledjini kutije su date sheme farbanja za 3 vozila dok se u sastavnici nalazi oznachavanje za josh jedno - ono sa naslovne strane kutije.



Dati dekali nam omogucavaju izbor od 4 sheme:

- Polizia Africana Italiana, Tunis 1943 (jednobojno vozilo u boji peska sa naslovne strane kutije)
- Regio Esercito, Libya 1942 (jednobojno vozilo u boji peska)
- Regio Esercito, 15th rgt. Cavalleggeri di Lodi (R.E.CO.), Pinerolo, Italy 1942 (kamuflaza u boji peska/tamno braon/maslinasto zelena)
- Wermacht, 162th Infantry Division, Italy, July 1944 (kamuflaza u boji peska/tamno braon/maslinasto zelena sa razlichitim kamuflaznim sharama)



svi edlovi su rasporedjeni na jednom ramu svetlo braon boje...



evo malo slika sa detaljima.....

posebno su me odushevile felne tochkova i sasvim fino izliveni detalji na njima!
generalno ima dosta detalja tipa zakivaka po karoseriji vozila, jedino su share na gumama tochkova malkice plitko ugravirane no to se da srediti ;)



sve u svemu, maketa mi se chini kao jako fina za rad, i verujem da ce (kad se i kod nas pojavi) ljubitelji italijanskog oklopa uzivati u njenom sklapanju uz jutarnji espresso ;) :D

iskreno se nadam da cu nabaviti i Italerijevu Saharianu AS 42 u 1/72, jer su mi ova dva italijanska oklopna vozila jako simpatichna :)

pozz,
Srdjan

tripko

Mogu da kazem da sam takodje ponosni vlasnik autoblinde,
ja sam prosto odusevljen kvalitetom 72ke, mozda su neki detalji
nisu po mom ukusu ali kad se sklopi ovo malo luce verujem da
ce biti fantasticno ;)