BMP - 3, SKIF 1/35

Previous topic - Next topic

MBT - Slovakia

Pozdrav, maketari,
  postavil som na forum  slike mojej makety BMP-3 - jedna iz mala mojich "ne-scratchbuildov". Maketu som radil pred 3 godina, ale slike su nové. BMP-3 od SKIFa bolo dobre radenje, u makety je mnoho detailov. Koristil som zanimlivu schemu Spojených Arabských emirátov (UAE). Figurina vojnika nebola v stavebnici.







Sjajni slike s otvoreným priestorom pešiakov - i taku možnosť ponuka SKIF:







Sandman

lep rad!

lepo je shto se vidi unutrashnjost vozila - to si radio kao scratchbuild?

jedina zamerka bi bila da se doda malo vishe prashine - pigmenata ili pastela - po spoljashnjosti vozila, jer ako je bio u sluzbi u UAE, onda mozda malo vishe prashine ne bi shkodilo ;)

i mozda onaj far (reflektor) na kupoli da je izbushen pa da se napravi staklo od kristal kleara (belo lepilo) - za ovaj detalj ne znam kako izgleda na pravom vozilu pa mozda ova zamerka i nije na mestu, no to je samo moje zapazanje ;)

sve u svemu super rad, i hvala shto si postavio slike na Photobucket! ;)

MBT - Slovakia

#2
Quote from: Sandman on 11-06-2008, 09:51:20
lep rad!

lepo je shto se vidi unutrashnjost vozila - to si radio kao scratchbuild?

jedina zamerka bi bila da se doda malo vishe prashine - pigmenata ili pastela - po spoljashnjosti vozila, jer ako je bio u sluzbi u UAE, onda mozda malo vishe prashine ne bi shkodilo ;)

i mozda onaj far (reflektor) na kupoli da je izbushen pa da se napravi staklo od kristal kleara (belo lepilo) - za ovaj detalj ne znam kako izgleda na pravom vozilu pa mozda ova zamerka i nije na mestu, no to je samo moje zapazanje ;)

sve u svemu super rad, i hvala shto si postavio slike na Photobucket! ;)

 
Hvala Ti Srdjan,
  to ne scratchbuild, ja som písal že to "jeden iz mala mojich NE-SCRATCHBUILDOV". Maketu som radil davno, teraz by som niektoré detaily uradil možno inak. Pravo vozilo naživo - live-  som ešte nevidel, detaily a priestory pešiakov  by som napravil.

Kerber

Auh !
Odlicna maketa, iako iz kutije... ;D
Dpada mi se veoma, i shema i izgled.
Bravo !

Momcha

#4
Lepo izgleda,samo sto bi ja na Srkijevu primedbu dodao i da nedostaje malo chipinga,
mislim da bi tada bila verodostojnija.

MBT - Slovakia

Quote from: Kerber on 11-06-2008, 10:52:20
Auh !
Odlicna maketa, iako iz kutije... ;D
Dpada mi se veoma, i shema i izgled.
Bravo !

  Hvala, Kerber
BMP-3 je sjajne vozilo i ma silne uzbrojenie - 100 mm i 30 mm topi na kupoli.  U službi ho ma i armada štátu Kuwajt.

MBT - Slovakia

Quote from: Momcha on 11-06-2008, 11:35:38
Lepo izgleda,samo sto bi ja na Skijrvu primedbu dodao i da nedostaje malo chipinga,
mislim da bi tada bila verodostojnija.

Pozdrav Momcha,
  áno , súhlasím, dalo by sa uradit na makete viac chipingu i prashnosti. No moje makety koristit firmy kak exponaty dla zbrojarskych vystav (military exhibition, napr. IDEB na Slovensku v Bratislave, alebo IDEE v Českej republike v Brne), preto moc prashnosti i chipingu neradim.

Aki

Odlicno uradjeno!!
i podloga je super ispala!!!

nesha

Lep i cist rad! Primer kako se moze uraditi odlicna maketa, bez raznih eceraja i after-market detalja!
Bravo! :)

Boki

Slažem se sa Nešom. Odlično izgleda.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

MBT - Slovakia

Chvala vam, kolegovia maketari @ki, nesha i boki.
  Nesha, je nerad koristim after-market detalji, vse detalji si kak maketar uradim sam.

Suhoj

Veoma lepo, svaka cast! 0dlicna maketa.

La

Сјајно Мартине.
Честитам.
Ф.Е.Н.О.М.Е.Н.А.Л.Н.О.   :D

MBT - Slovakia

Chvala Suchoj, i Tebe Marko.
    Vy znáte makety od SKIFa. Suchoj, Ty radil i restauroval  T-64, i Ty Marko si uradil GVOZDIKU. Ja som davno radil od SKIFa T-80UD BEREZA, no to bolo trudne radenje. Ale BMP - 3 bolo radenje super. Mnoho detaljov, vnutrashnjost vozila i kupoli. Sjajna maketa od SKIFa.

Suhoj

Ima SKIF odlicnih maketa, ali nadje se i poneka losa. ;)