IAF f-16c x2

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

 evo odlucio sam da otpocem jos 2 makete :) jedna ce da bude restaurisana a druga je iz kutije.obe makete su 1:72 jedna je revell a druga hasegawa f-16c.revelova maketa je momentalno u mr.musculo i cekam da boja odpadne pa da bi mogao da pocem na kokpitu.hasegawina maketa zahteva malo vise rada jer moracu da napravim rep u samoizgradnju,ustvari ne cel rep nego samo kuciste padobrana i gde mu je ecm oprema.to nije problem jer oblik je jednostavan i moze se lako napraviti sa sitrenu




dragan_mig31

danas sam uradio dodatak na vertikalcu.ostaje jos da mu urezam linije i da dodam male detalje :)




komoras

samo napred!  ;)

samo vidi s ovim antenicama na repu

na C varijanti ih imas 3 i treba da su 2-3 puta duze od tvojih  ;D
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dragan_mig31

dusane BARAK mi je jedan od MUST HAVE na listu :D moracu da nadjme ili revell ili hasegawa f-16 d ili mozda hasegawa f-16i barak ali kao sto vidim je prilicno skupa :(

dragan_mig31

nakon male pauze nastavio sam sa rad na f-16.nappravio sam kokpite i dodao malo detalja.pojase sam uradio od aluminiumski omot kafetina.dok cekam da mi stignu 2x GE g-110 resisnke izduve kakve imaju izraelske f-16c  i litening 2 resinski pod za revellov block 40 f-16c(hasegawin bice block 30) probacu da urezezem rep gde sam radio konverziju.




dragan_mig31

evo da ne pomislite da ne radim vise makete postavljam mali napredak.nakon malu pauzu zbog privrsavanje faxa i zaposljavanje :D opet mogu da radim makete.dobio sam resinske izduvnike i litening 2 pod.makete ce da budu do sutra spremne za farbanje








Dada

Jej, Draganche is back!!! :) Bravo majstore, jedva cekam da im nabacis kamuflazu. Svaka cast na zaposlenju! Sve naj!
Cekamo nastavak...

PELE

Odlicno, samo nastavi ovako, i bice super! :o ;)





Pozdrav! ;)

GBU-10

Tooo druze,izabrao si pravu maketu za izradu,nadam se da ces je uskoro
zavrsiti pa da se svi skupa divimo tvom ulozenom trudu.Ja inace u steku
imam Academy F-16C Block 40 1/48 koji cu raditi sa erbrasom kojeg uskoro
nabavljam pa ce mi dobro doci fotke tvoje 16-ce(nadam se malo vise fotki)
Poz druze i sretan rad.

dragan_mig31

danas sam radio jos malo na f-16ce.dobile su HUD, pajlone za naoruzanja,poklopce,vertikalce i blk-40 je dobio slot za prikacivanje LITENING 2 pod.ostaje da prikacim raznoranze antene i pitocevi.







Boki

Lepo izgleda ovo, Draganče. Biće ovo odlične makete. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

PELE

Bravo Dragane, ovo stvarno izgleda fenomenalno! :o :o :o Kako cist i proziran canopy..... :o :o :o




Pozdrav! ;)

dragan_mig31

danas sam privrsio sa makete i sam ih pripremio za farbanje.kasnije idu u "paint shop" :D dodao sam pitocevi i one male rwr antene(bar mislim da su to) na strane usisnika kako sto jevrejske f-16ce imaju.




Suhoj


dragan_mig31

pesok boja MM - FLAT SAND je nanesena pre 15 minuta.zajebo sam se gadno jer mi je airbrush bio sapushen jer ga nisam oristio mesec i vise,kasno sam to shvatio kad sam pokusao da spricam pa mi je izbacio jedna kap od 15 ml na jedan od ovih modela.na svu srecu 20 minuta ciscenje i evo finalni rezultat za danas.