Academy Me-262a1 Trening za zivce

Previous topic - Next topic

Gusha

Krenuo sam da radim Academy novi meser, racunajuci da ce to brzo da se dotera do farbanja, pa da se onda radujemo, sto rece Lanmi.Ali maketarska dusa neda mira, a bogami tu se zadesio kad ne treba i maketarski guru i glas razuma Bane Kerber i pozornica za muku i nevolju se odmah stvorila.

Prvo, kad sam odradio kokpit i spojio zmaj, videlo se da kljun aviona nikako ne lici na 262...Izgleda kao da je grbav, nema onu cistu liniju ajkulinog nosa.To sam osmrglao, doterao i ponovo urezao panele....I onda Banetova recenica..."Znas, ali u gondolama za tockove se lepo vidi instalacija".Posto je to Academy odlicno odradio, bila je gre'ota da ne doradim.Posle dorade koja je trajala 10 dana i izbuljivanja ociju...najzad je spreman za farbanje...

Evo dosadasnjeg rezultata...



U kokpitu su doradjeni kaisevi, od miliputa napravljeno jastuce i dodate crvene rucice


I najzad... u gondolama je uradjena kopletna instalacija.Kombinovao sam licne, (hvala Bane) i strunu od razvucenih ramova.Plavi rezervoar za kiseonik je radjen od noge nekog starog stajnog trapa, a crvene trake na njemu su iseceno parce dekala.Tu treba da se jos doda instalacija za kocioni sistem, ali to tek kad dodju noge stajnog trapa...










Dada

Bata Gusho, pricaj sta hoces, ali si ga doradio odlicno! Mnogo mi se svidjaju cevke u kutijama stajnog trapa, a i nos si mu brate bas dovukao u vinkl! Koja ce shema da padne na njega?

Sandman

lepo izgledaju majstorije ;)

ti imash tu srecu da ti je Bane na rukohvat pa moze da te natera da prepravljash i doradjujesh detalje :P  >:D

Gusha

Pa za sada ce najverovatnije da bude onaj iz JG7!

gasha

Sto volim kada se zalis a ono extra ispao. Nema veze sto te vise nervira to je veci gusht kada ga lepo zavrsis. Za kabinu samo reci hvale, sediste sa svim detaljima mi se narocito dopada.

Lanmi

Au, bata Gusho ovo izgleda bruka, jeste muka ali trud se ipak isplati mnogo dobro izgleda unutrasnjost stajnog trapa. Jedva cekam da vidim farbanje.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Otto Skorzeny

Ti sledeći put nemoj da zoveš Baneta!!!  ;D   ;D   ;D
Šalim se, naravno!!!   ;)   ;)
Ovo za sada odlično ide!
Možda za nestrpljive, da se prednji deo zameni sa Revelovim Me 262!

Kerber

Hehehe, spremio ja sikiricu, pa po prstici, ko ne slusa ! ;)

Greota je da je onoliko mnogonahvaljeni Academy messer toliko ispromasen....Za mene je po obliku i lakoci sklapanja na I mestu - Hassegawa, po brzini - Hobby Boss, normalno sa mnogo manje detalja, po ostalom , uz dosta posla - Revell. Za Academi sam odabrao utesno 100087. mesto.
Kazem greota, jer cak i stara krompirchina marke Matchbox i Airfix, vise lice na "262", a onoliki detalji svuda po maketi... neshvatljivo.
Nos sa grbom u predelu usta topovskih cevi, presiroka kupa na vrhu, presirok poklopac kabine...Gap po sredini , linija spajanja mora dooobro da se kituje, gondole se kace na krilo uz more kita , psovanja i smirgl/turpijanja...
E, pa kad je vec tako, uradi nesto da je dovedes u red !
Predlagao sam mu i da zameni noseve - Revell na ovo...medjutim, toliko je sirok  u trupu i nosu,. da ne verujem da bi to dobro pasovalo. Zato je smirkla radila. :D
Sad vec lici, iako jos uvek nema onaj "ajkulin siljast nos", ali je kukao za smirglanje grbe na cevima topova, i sa strane i odozgo...I 'fala Bogu da sam ga nate'ro da uradi ove "zicke" po kutijama stajnog trapa...Detaljima skreni paznju sa onog sto bas nije bas po "Jus-u", na ono sto vredi u maketi.
Mislim da ce do kraja, ovo ispasti veoma dobro. Kad se ofarba i izdetaljise ima da lici.
Jedina svetla tacka ove makete, to su decali....kolicina, a i verzije aviona, iako za C veriju, Heimatshutzer I, rep nema pojma...
Ipak se ja drzim Revella, Hassu nemam, a poklonio sam svoj Hobby Boss primerak Draki.

Profa

:o :o Uf, dadoste mi vas dvojica domaći zadatak za moj Revell dvojac Bär-Galland... :-\ Kod mene prvo mora da padne dobrano rezuckanje kućišta trapa, pa tek onda detaljisanje... Ispravan nos je mala uteha :)
Samo napred, Gusho, pratim fazone ;) a tebi Bane fala što si ga nater'o :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Hartmann

Bez rendanja nema super makete  ;). Odlican rad, cekam nastavak!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Goran A.

Kod revela ima jos jedan problem. Amortizeri su mu previse izvuceni pa izgleda visok kao da nema goriva u njemu.

misa

Baš lepo. Moja preporuka ti je da bolje ošmirglaš spoj gondola i krila. Najbolje je da zalepiš vodenu šmirglu 400 na drvenu štipaljku, a da poliraš sa nekim polishing stickom za nokte.

Gusha

Miso, gondole i spojevi su smirglani vodenom smirglom 800. i jos doradjeni cetkicom i pastom za zube.Sve je to uglacano i spremno za farbanje!

misa

Izgledalo mi je neošmirglano - verovatno je do fotografije. A taj spoj pada u oči zato što je na prednjem delu gondole obično bila specifična linija razdvajanja gornje i donje kamuflaže. Barem ja to gledam kod Me 262.
Držim ti palčeve za farbanje.

Kerber

Povodom visokih "nogu" kod revela - kad su na stajanci, obicno su i prazni...
Tovare se neposredno pred zadatak, bar ovi Messeri. A zna se i zasto.  ;)
Nije to frka, skrati se amortizer...cas posla.
Malo je veca frka kod njega sve uglaviti na svoje mesto, pa okitovati i kasnije obrusiti kako mu i dolikuje.
A ono otvaranje "rupe" za stajni trap, da se vidi kadica pilota, ma to je ko da kazes "Popokatepetl". Najveca zezanjcija je ovo ozicenje - instalacija, sto jidraulika, sto elektricna...