M3A1 Scout Car 1/35 Revell

Previous topic - Next topic

Momcha

Boki koliko vidim dajes maximum :) svaka cast.
I ja cu ovu maketu uskoro da radim i mislim da cu da koristim ove tvoje fazone.
Ajd ubrzo na farbanje pa da vidimo finalni produkt  ;D

Sandman

vidim da smo dobili josh jednog manijaka za detaljisanje  :D :D

super su ove dorade, kad ofarbash mnogo cesh njima dati maketi na autentichnosti! ;)

Kerber

Bravo Boki !
Nema te, nema, pa - iznenadjenje ! I to veoma lepo !

Samo napred, udri ti ovo, izgleda odlicno !

Aki

Odlicno napreduje!
Svidja mi se kako si doradio .50 cal !

Dada

Heh, tebe nema pa boom! Super teras detalje. Nisam ljubitelj maketa bez krila ali moram priznati da mi se dopada. Sada za savet... ZAVRSAVAJ BRE TO :D

airbamby

odlicno izgleda svaka cast...
top izgleda fenomenalno bez ikakve zamerke samo pohvale i to velike,samo malo zapazanje probaj jos malo da srecis sam vrh cevi topa gde je rupa,iscackaj je jos malo da izjednacis oblik kruga....
Samo napred Boki  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

chemical_ali

izvanredna maketa!!!!posebno mi se sviđa ručka na cijevi browninga,fenomenalno je ispala :)!!!

T34

Stvarno Boki grabiš naprijed velikim koracima, svaka čast!  :D

Boki

Najpre, veliko hvala svima. Baš me inspirišete da ovo čudo odradim najbolje što mogu. :)

@Momcha: Biće mi izuzetno drago ako ti nešto od ovoga bar malo pomogne, naročito ako uzmemo u obzir da si ti već potvrđeni majstor u ovoj razmeri. ;)

@Sandman: U pravu si što se tiče detaljisanja. Ponekad pomislim da ga nikad neću završiti. Tako je to kad pređeš sa manje na veću razmeru :D . Biće interesantno ako ti odlučiš da sa 1/144 pređeš 1/32 ;) .

@Kerber: Planirao sam da ga završim brže, ali zbog hroničnog nedostatka vremena morao sam malo da usporim. Biće, biće ;) .

@@ki: Iskreno, i onaj u kutiji je O.K. ali sam hteo da malo eksperimentišem. :)

@papa_bear: Znam da nisi fan "neletača", ali primetio sam jednog gusenišara na slici tvog radnog stola u temi o F-47 D-30 ;) :) .

@airbamby: Popraviću to, mada mi se čini da je optička varka jer je rađena mikro burgijom.

@chemical_ali: Drago mi je da ti se sviđa. Ručku na cevi (onaj plastični deo) je razvučena plastika od štapića za uši. Naime, štapić je, u stvari, cevčica koja kada se zagreje i razvuče, dobija se takođe cevčica ali manjeg prečnika. Kada sam dobio odgovarajući prečnik, samo sam provukao žicu kroz  taj deo ipričvrstio krajeve za cev.

@T34: Imam odlične uzore i učitelje. Pričao sam ti da imam zaseban direktorijum sa nazivom "Andro - makete". ;)

Još jednom hvala svima. Vaši postovi mi mnogo znače.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

airbamby

Vrlo je moguce da je opticka varka , ti ipak to vidis najbolje pa ako treba nek te ne mrzi da jos malo skockas taj vrh ceni  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

@Boki: Da u pitanju je ona sramota od ISU152 sto sam kao nesto radio ima ga tu negde na forumu... Prvi, jedini i poslednji od mene :)

milanco

Super boki ovo stvarno odlicno izgleda  :o
Svaka cast na strpljenu  i doradama samo napred :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Hvala, milanco. Drago mi je da ti se sviđa.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Boki

Evo, posle duže pauze, krenuo sam da završavam ovog izviđača.

Najpre, preradio sam kanistere za gorivo po fotografijama originala.

Farbano je rukom i ima grešaka ali se nisam trudio previše jer se nadam da će se kasnije prljanjem to dovesti u red.

Najviše sam imao posla oko postolja za mitraljeze.

Malo sam modifikovao originalne delove makete i nešto doradio od limenke, tako da će, kada se sve spoji, izgledati otprilike ovako:


Poradio sam malo i samom vozilu, ali ništa značajno pa time neću da vas smaram. :)
Na žalost, moraću opet da pravim svetla jer su ova stradala prilikom posete jednog "nestašnog klinca" :'( .
Ma nema veze, nova će biti bolja. :)

Trenutno razmišljam od čega da napravim redenik sa municijom. ???
Imam već neke planove pa ćemo videti šta će ispasti od svega. ;)

Pozdrav svima

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hawkeye

A pa to smo videli Boki,nego ajde zavrsavaj ti to  :D !Odlicno napreduje!

'Уживај младићу за младости своје!'