F-86 E Sabre 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

Goran A.

Mislim da ce ti brzo pasti pritisak u crevu kad otvoris diznu na brasu, posledica je da neces moci da prskas vise sekund-dva. Imaces mali pritisak i na kraju lose farbanje. Mozda gresim ali proveri.

UrbanKnight

#16
Evo ima malo napredka, ali i propusta...







PELE

Dobro izgleda za sada.
Samo tako nastavi. ;)


Pozdrav! ;)

UrbanKnight

#18
Evo zavrsio sam... kakve sam sve probleme imao... bolje da ne govorim...


Par zakljucaka i problema koje sam imao prilikom izrade.
1. Revell Contacta mnogo lako topi Academy plastiku pa treba biti obazriv.
2. Zuta traka koja ide preko trupa je iz 2 dela, prvo lepiti onaj koji ide ispod trupa, da ne bi imali iste probleme kao i ja.
3. Dekali su mnogo cvrsti i gotovo ih je nemoguce naterati da prate povrsinu tj. panele.

Ovo je prva maketa koju sam radio Air Brushem, imao sam dosta problema sa prasinom, i malo je tesko prskati silver boju na sivu plastiku. Morao sam da dodam dodatni teg u  usisnik aviona da ne bi ostao "tail seater"... ima jos puno...

Pozdrav... ovo sada ide u odeljak zavrsene makete.





PELE

Pa sasvim je lepo ispao!  :o
Svidja mi se!

Imam par zamerki, nemoj da se ljutis..... ;D ;D ;D........

Ako me oko ne vara, izgrebao si malo prednji deo canopy-ja. Verovatno je do toga doslo kada si maskirao, pririsnuo malo jace po canopy-ju, pa ti je skliznuo. Ali dobro, nista strasno... ;)

Na rezervoarima ti je ostalo malo gita, i vide se spojevi. Verovatno nisi ismirglao dovoljno..... :-\
Znam, znam, nije lako ofarbati maketu u srebrnu boju......Ona otkriva svaku mogucu gresku. Nisi jedini kome se to dogodilo... ;D  :D  ;)

Vecina dekala je odlicno leglo, svaka ti cast, :o  :o  :o dok su ti se na nekim mestima malkice smezurali......... :-\

Eto, tol'ko od mene....... ;D



Pozdrav! ;)



UrbanKnight

Da, taj prednji deo canopy-ja. Na ovom ravnom delu tj. gunsite-u ima mala ograbotina, ali takodje ima dve linije srebrne boje iznutra, ne znam kako je to zavrsilo tu. :-\

Elem, ono sto me nervira su ovi prozori sa strane, koji su tako izliveni da iznutra ima neki zlljeb, paralelan sa okvirom, koji izgleda kao ogrebotina i ima ga s obe strane.  >:(

Ne znam cime da maskiram canopy.  :-[ a da posle bojenja ispadne kako treba

Hvala na sugestijama...

PELE

Quote from: UrbanKnight on 19-10-2008, 22:57:37

Ne znam cime da maskiram canopy.  :-[ a da posle bojenja ispadne kako treba


Pa imas dve varijante:

1. Da ivice canopy-ja izmaskiras izolir trakom(kao sto ja u vecini slucajeva radim, ali uskoro prelazim na Tamiya traku ;)), a u sredini zalepis Tamiya ili 3M traku(bolje maskirnu traku po sredini, nego izolir, jer mi se pre neki dan desilo da je ostalo vrlo malo lepka, ali se hvala Bogu ocistilo... ;D).
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4735.0.html

2. Ili da na nekom starom parcetu plastike ili jos bolje canopy-ju vezbas maskiranje i secenje sa nozicem.

Eto, to je moj predlog.


Pozdrav!

UrbanKnight

Vidim da si maskirao iznutra izolir trakom... mislim da je i kod ove trebao da se maskira iznutra, jer su zljebovi izliveni iznutra.

drakii

Lepo, uradi i naseg Sejbra za takmicenje u Nisu, nije zahtev, samo zelja, pozdrav