F-86 E Sabre 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Pazarih skoro novi "materijal"...


Sediste je imalo samo "korito" pa sam dodao tapacir i pojaseve (karton i papir).


U nos aviona je potrebno staviti teg 10g, ja sam uzeo 15g olova za pecanje, uvio ga u rastopljenu plastiku i tako zalepio.


Uvodnik vazduha mi se nimalo nije dopao, posto se to vidi kada se zavrsi maketa odlucio sam da je malo doradim, da osmirglam ove vodjice za sasavljanje, malo gita. Primecujete li detaljan motor? Ne znam sta cu s tim, tesko je tako nesto napraviti, da ofarbam samo u crno? Toliko za sada.

UrbanKnight

#1
U medjuvremenu je stiglo i ovo:   :D
Jos nisam resio pitanje kompresora. Izgleda da ce lokalni dragstor ostati bez frikom ili delta zamrzivaca

GBU-10

Dobro si ga zapoceo,nastavak cekamo.

UrbanKnight

Nasao sam malo vremena da se poigram. Imam dosta problema kada trebam da gitujem jer nemam adekvatan alat za to, i naravno kada trebam da ponovo urezuje panele koji su se napunili gitom ili se osmirglali.






Dada

Uh, ti akademac sejbrovi su bolestina dobre makete!!! Pripazi malo na detalje spojeva trupa... pogotovo lednji i trbusni duzni spoj... oni se bas dosta vide ako nije lepo ispolirano... Nemoj zuriti sa ovim lepotanom. Probaj ako te ne mrzi jos malo da doteras kontrolnu tablu... Jeste da se ne vidi mnogo kada se zatvori ali opet...
Poz.

UrbanKnight

#5
Ne znam sta bi jos mogao... neko prljanje, drybrush???
A spoj polutki... ledjni je super, ali zato je trbuh los... ne uklapa se bas savrseno, jedno mora da trpi...  :-[
Nego sam se pokocio sa ovim gunsite-om, nekako mi mnogo visi preko instrument table. El to tako treba...

Zazor izmedju trupa i gornje politke krila je bio prevelik i mrdao se, pa sam namazao lepak u pukotinu  stego izolir trakom.

Revelov lepak mnogo lako topi Academy plastiku... prosto da covek ne poveruje... ja nemam mnogo iskustva s ovim, ali  prethodna maketa je bila revellova i nije bilo ovako. ???

Dada

Da tabla jeste duboko pod plocom. Ne znam za revell lepak, ja koristim gunzeov i lepo se ponasa... Pazi na diedar krila (ugao trup krilo) kada si nategao trakom...

GBU-10

Kokpit vec naslucuje dobar rad,da ne ureknem.

UrbanKnight

#8
A da kokpit, dosta sam zadovoljan. Pogrsno sam zalepio "staklo" na nisanu, ispravljeno... Diedar se nije poremetio.
Danas sam spricao prvi sloj revell 90 (silver), dosta tanak sloj tj retka farba, deluje mozda hrapavo ali to je zato sto ima puno mesta bez boje, pa se stice takav utisak.
Uglavnom, sada se vide svi eventualni propusti i neravnine, nema ih mnogo... ne znam kako da ispravim ove neravnine od smirgle

Malo sam se iznervirao... zbog

Ovim sam farbao, tek sto sam nabavio motor. Zamenjen je jer nema dovoljan pritisak. Kad je stigao kod mene mogao je da napravi oko 6 bara. Danas je drugi put da ga probam... i posle nekih 20tak minuta odjednom se utisao i sada pritisak ne prelazi 1,5 bar. Nije se preterano zagrejao, topao je ali nije vruc... kapiram ja da je sada za otpad, a taman sam poceo da se cimam za bocu...

GBU-10

Savet:Ustekaj lovu i kupi pravi Revellov kompresor
STARTER CLASS 220-240V/50Hz/90W koji bi trebalo i ja da uzmem
jer je za pocetni nivo sasvim solidan bar sto se tice karakteristika
proizvodjaca.Evo ti kontakt pa se probaj raspitati:
DEXY CO.
Milentija popovica 9
Sava centar
Beograd
Tel:+381 11 3186 776

Goran A.

Imas li bocu? Neravnine od smirgle ces ispraviti finijom smirglom i to smirglanjem zajedno sa vodom. Urezi panel linije koje si izbrisao i nema da fali.

UrbanKnight

Nemam bocu, a kako stvari stoje ni motor. S obzirom da ga nisam platio nema neke stete... a za revell kompresor... nesto me ne greje sunce.

Kerber

moras bocu da imas..ovo je najverovatnije doubele-action AB, pa ako ne tece vazduh non-stop, ako ne drzis pritisnuto na dole, samo vazduh, ode motor za par minuta...on nema gde da storira vazduh koji izbaci, nema povratni ventil, pa - gecrkt....koji god motor da metnes u sistem, bez ventila i boce, od makar pola litra, i sa sklopkom 'Uklj-Iskl"...ode ! :D

Goran A.

Jesi li siguran da motor ne radi. Ti kompresori nemaju veliki protok ali mogu da nasviraju pritisak. Ako prikljucis bras bez boce neces dobiti nista, pritisak ce odmah pasti i jos pulsira pri radu tako da ne mozes farbas. Za bras uvek mora postojati rezerva radnog pritiska od otprilike 1.5 do 2 bara. Da li ces to obezbediti preko regulatora ili da protocnom bocom svejedno je. Ukljuci kompresor pa nam javi sta se desava.

UrbanKnight

Ma motor je se... nacisto... sad sam probao...  radi jos gore... necu vise da ga cackam da me struja ne ubije  :-\

Planirao sam ja da pazarim bocu, sklopku vec imam od neke pumpe za vodu, ali dok to ne bude bilo... te nedostatke sam resio na sledeci nacin.

Iz izlaza kompresora ide T razdelnik. jedan u motor,jedan ide  na air brush, a jedan na ventil pa napolje. I pomocu tog ventila doterujem pritisak, tj ako ocu veci pritisak zavrnem vise, pa manje vazduha ide napolje a vise u air brush... i obratno. Na taj nacin se nece desi da kompresor napravi veliki pritisak i da stane, tj uvek ima odusak. Znam da nije idealno,  ali to bi bilo privremeno dok ne napravim ceo kompresor.