A6M5 Type 52 Hasegawa

Previous topic - Next topic

morlak

postovanje,

evo noviteta:












pozdrav

Kerber

Dobar !

Ajd' dalje...preshading uspeo odlicno.

morlak

Bane, hvala na savjetu za armiranje stajnog trapa.
Stizu slike uskoro.

pozdrav

morlak


morlak

Zdravo svima,

jos malo pa gotovo... :super







pozdrav

Warhawk

#50
Svaka chast za flapsove...

Podseća me na ovo (dodushe u pitanju je 32-jka...)


Ustvari, cela izrada je super...
http://theftl.net/modeling/aviation_tamiyazero52pt1.htm
http://theftl.net/modeling/aviation_tamiyazero52pt2.htm
http://theftl.net/modeling/aviation_tamiyazero52pt3.htm
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

drakii

Voleo bih, a sigurno i mnogi drugi daje ovo u 1:72, ali svako ima svoju razmeru, odlichno, Fine molds je izbacio A6M2 i A6M32, a i najavio lom ostalih, hidro , dvosedi, 52......, u 1:72, mislim neke i u 1:48, A6M2, pozdrav :bravo

morlak

Dobar vi dan,

evo mene na korak do kraja. Cak razmisljam da se pojavim na Novosadskom Ikaru sa ovom maketom, jedino sto ne znam moram li biti clan kakvog kluba i da li ova maketa s obzirom na svoj kvalitet ima smisla da se pojavi na takmicenju.










Pozdrav.

gasha

Ponesi je slobodno, odlicna je. Ne moras biti clan kluba.

Kerber

Ne zezaj...ponesi i lepo se prijavi na takmicenje.
I da se tamo vidimo i divimo se svim maketama.
Odlican Zero !

morlak

Bez sale, nije me uhvatio napad skromnosti  ;D vec gledajuci fotografije maketa sa izlozbi i takmicenja, izgleda mi kao da su svi spojevi i farbanja besprekorni, sto naravno kod mene nije slucaj. U svakom slucaju, potrudicu se da zavrsim poklopac kabine i poklopac motora, pa se vidimo u subotu.

Pozdrav.

p.s. odazivam se na Zoran Gajica

Sandman

gledajuci sa slika, ne pimecujem neke probleme sa spojevima ;)

farbanje ti je fenomenalno ispalo, a posebno mi se svidja senchenje i wash kako su ispali... ma odlichno.. donesi ga da vidimo to uzivo! ;)

poenta takmichenja nije samo da se ode da bi se osvojila neka nagrada... uzivanje je i da izlozish svoj rad i da ga uzivo uporedish sa tudjim radovima - to ti je dobra smernica koliko dobro radish i eventualno koje stvari treba da popravish ubuduce... a uostalom... sve je to samo stvar lichnog ukusa i zadovoljstva! :)

djos & filip

Zero ti je super ispao, za ovu razmeru malo umetnicko delo, naravno po mom misljenju.

Stvarno treba da budes zadovoljan ovom maketom.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

morlak

Postovanje,

vrijeme je da se ova maketa privodi kraju, jos malo pa gotovo:









Ovo mi je prva hasegavina maketa koju radim, i vec je stiglo drugo razocarenje. Nakon kriminalno loseg uklapanja krila i trupa, stigli smo do kabinskog poklopca koji je presirok, odnosno krajevi poklopca su otisli svaki na svoju stranu, kao da je pritisnut odozgo, te sam to probao rijesiti privlacenjem krajeva poklopca, grijuci ga blizu zarulje lampe. Poklopac se jeste malo skupio, ali naravno, kao posljedica, vide se malo nabori na plastici, doduse samo pod izvjesnim uglovima. Svakako mi je lakse to gledati, nego poklopac kabine koji utone i bude nize od vjetrobrana. Evo slika:





Toliko zasad, nadam se da ce maketa biti gotova za skup u Senti.

Pozdrav!

Kerber

Stari trik sa delom poklopca koji se otvara, a prevelik je - ostavi ga otvorenog, tj. pomakni ga unazad.  ;)
Mozda je i zbog mogucnosti da se tako uradi i bio veci nego sto treba. Ionako si odlicno uradio kabinski prostor, steta da se nazire ispod mreze armature poklopca.
Ja sve moje FW 190 koje radim - Revellove, zato i ostavljam sa otvorenim kabinama - menam poklopac pa se sigurno ne uklapa ako ga ostavim zatvoren. A ume da deluje i veoma atraktivno, kao da tvoj Zero bas sad ocekuje Takeoa da se ukrca i krene...
Lep rad. Mozda mi je suvise mat, verujem da bi ga kasnije jedna ruka polumata, makar na poklopcu - kapotazu motora ucinila jos lepsim.
Da vidimo sta kazu drugi i iskusniji u ovom od mene.