Messerscmitt Bf 109 E 4/7 Revell 1:48

Previous topic - Next topic

alaleksic

Evo mog novog projekta.Jos jedan messerschmitt.Pvaj avion cu raditi kao nocnog lovca.Evo slika do sada uradjenog.



















Sledi lakiranje.

Imam dva pitanja unutrost kod tockova da li treba da ide sa rlm 02,i drugo pitanje sta mi predlazete za izvlacenje linija panela.
Pozdrav svima



Profa

Linije panela izvuci nekom tamno/srednje sivom, kako bi se videla na crnoj podlozi ;)
Možda si i kabinu pre sklapanja mogao malo da izvučeš tušem ili nečim sličnim, deluje prilično sjajno... :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

unutrasnost kadica za tockove i kabina su kod ove verzije RLM02.
Svetlije sivo daj kao wash panela, ili probaj mekom HB olovkom...

GBU-10

dobro zapoceto,nocni ali i mocni kralj vazduha.

airbamby

Lepo ovo izgleda Aleksicu,samo napred...
Sto rekose kolege mogao si uraditi wash kokpita...
Jel ima neka slicka profila?
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

alaleksic

Evo slika posle drugog sloja laka
ne znam sta da radim u vezi silveringa(ako sam lepo rekao) tj odsjaja nalepnica,ne znam da li ce na kraju mat lak da to ubije ili sam to vec trebao da dobijem sa sjajnim lakom.Mozda bi trebao jos jednom da predjem sa sjajnim lakom.Sledeci korak su linije pnael.
Evo aviona








Pozdrav svima

Dada

Tzv silvering je posledica ostatka vazduha pod dekalom... Probaj kada zalepis dekal da ga pritisnes na par sekundi nekom krpicom... Ja bar tako radim i nemam problema... Jel koristis neki decal solution? Ako nemas, postoji kombinacija sa sircetom...

alaleksic

Koristio sam Mark setter imam i Mark softveri kada sam lepio decale koristio sam stapice za usi da istera vazduh iz decala

Dada

Uzmes krpicu i kada pozicioniras dekal, lepo ga pritisnes da legne... To sa stapicem ces uspeti vremenom kada se izvezbas.

alaleksic

#9
A sta mislis sta je najbolje sada da uradim da ublazim odsjaj?

Dada

Heh, stvarno ne znam... Nije mi se do sada u toj meri pojavljivao silvering... Mada ja cesto iseckam dekal, tj. totalno skinem onaj prozirni film sa njega... Mozda da izbuskas dekal vrhom ciode pa da ga premazes solushnom... Sacekaj da vidis sta ce drugi reci... Nemoj odmah da se hvatas igle... Prosvrljaj po forumu, negde je vec pricano o ovoj pojavi...

Kerber

Aha..da nema silveringa, bio bi sasvim OK.
Probaj da busis  decal-film, pa da tapkas Mr Softener/Setter...
Mada, posto je velika maketa, a samim tim i decali, probaj da novim ostrim skalpelom polagano, bez veceg pritiska, opseces prazan film oko slova i krstova. To si trebao i da uradis pre postavljanja decala (ja ne verujem puno Revellovim i Academijevim decalima, a u zadnje vreme ni Tamiya ne stoji bas najboje... D:), pa otsecam sve sto se kasnije moze pojaviti kao neprijatnost).

Goran A.

Koiko vidim nisi lakirao avion (ili nisi dovoljno)pre lepljenja dekala. Ako lepis na mat farbu mora da se pojavi silvering.

alaleksic

Lakirao sam MM sjajnim akrilinim lakom,i farba je akrilna MM,mozda nisam dovoljno lakirao,probacv na sledecoj maketi,pa cu videti sta se desava!

Goran A.

Vidim ja da nije dovoljno. Jesi li siguran da je to bas sjajni lak?