GMC CCKW 353 truck, Airfix 1/72 - recenzija

Previous topic - Next topic

Goran A.

Nakon sto se ponovo pojavio Airfix u Beogradu, posao sam u nabavku maketa za diorame koje nameravam da radim i izmedju ostalog kupio sam GMC CCKV 353 truck. Maketa mi se dopala i evo nekoliko reci o njoj.

-Efektan boxart ce svakako privuci paznju i vec dati ideju sta se sve moze uciniti.



-Sastavnica je velicine A3 formata uradjena po dosadasnjem Airfixovom maniru, jasna i pregledna.



-Moguce je uraditi dve verzije vozila odnosno dve razlicite kabine - klasicnu i varijantu sa mitraljezom.
Cerada se moze skinuti

-Delovi su smesteni na tri rama plus jedan sa prozirnim delovima, bez nepotrebnih viskova zaostalih prilikom odlivanja. Nivo detalja je dobar, vise nego sto sam ocekivao i deluje da se prilicno jednostavno sastavlja. Sasija je napravljena iz jednog dela zajedno sa karterom i menjacem, hauba sa blatobranima takodje iz jednog dela kao i dobar deo sklopova sto ce nam ustedeti vreme. Tockovi i gume su dobro odliveni. Poluge menjaca, reduktora i blokade su odliveni sa delom poda, ne moramo se muciti prilikom pozicioniranja. Trebalo bi malo procistiti zastitne resetke farova, moguce je da na drugim odlivcima ovaj deo bude preciznije izliven. Vrata su data u prozirnoj plastici i dovoljno ih je samo ofarbati. Dekali su tipicni za Airfix i ne bi trebalo da prave probleme.



-Na kutiji je dat prikaz kamiona sa kanisterima na prednjem braniku, rancima na vratima, i sajlom, ali toga u maketi nema.

Sve u svemu ovoje maketa koja moze izgledati veoma efektno i pruziti opustajucu zabavu uz malo truda i primenu vestina koje smo imali prilike da vidimo na Maketarskom kutku. Obzirom na malu cenu i ono sto nudi, tople preporuke!