Svi moji avioni...

Previous topic - Next topic

menestenasli



















imam jos fokker dr I (devojka:jao kako lep crveni avion daj mi daj mi daj mi Ja:NE DAM!!!!!- al sam ipak popustio), polikarpov I 153  aircobra p39  i jedan neidentifikovani ruski avion (lici na mig 21 ali nije) koje sam dobio polusklopljene i bez svih delova i koji cekaju restauraciju i jedan razlupani mig 21 star 20 godina (otac je sklapao, bez farbanja a mene je bas zanimalo da li moze da leti  ::) )

GBU-10

Lep arsenal,zanima me samo za koje avione
si vise opredeljen:mlaznjake ili propelerce
posto ovde vidim svega po malo?

menestenasli

Nekako su mi propelerci drazi, ali volim sve, po principu, volim i desnu i levu ruku ali sam ipak desnjak  ;D

UrbanKnight

Najlepsi utisak mi ostavlja nekako onaj Junkers...   :)
a sta je ono pored Mig-29 sto lici na Mig-29?  >:D Nekako mi mnogo cudan.

menestenasli

ju 88 ili ju 87?
Danas sam brisao prasinu sa polica i aviona pa rekoh da ih slikam kad sam sve povadio :)
onaj cudni mig29 (nadam se da ti je taj cudan   :) ) je moja prva maketa (negde 2001-2002), revell sa nemackim oznakama, nije bilo ruskih u kutiji :( pa sam zato kasnije kupio italerijevog i uradio ga sa ruskim oznakama
u stvari prvenac mi je spad VII pre 15 godina bez farbe, samo gola maketa, ali sam ga kasnije rastavio ofarbao i ponovo sklopio

ugovorac

Vrlo lepo.Taj cudni nemacki MiG-29 je stvarno cudan i nije cudo sto je tako.Do pojave italerijevog MiG-29,svi raniji su bili nakazni.Taj ne identifikovani ruski avion koji lici na MiG-21 a nije MiG-21 je pretpostvljam SU-9.

menestenasli

Quote from: ugovorac on 07-11-2008, 22:30:07
...Taj ne identifikovani ruski avion koji lici na MiG-21 a nije MiG-21 je pretpostvljam SU-9.
nazalost, ne mogu da okacim fotografiju makete posto je u drugom gradu ali cim je slikam postavicu je u rubriku "sta je ovo?" (verovatno je su-9, sad sam ga nasao na internetu i lici)
i za taj cudni mig 29 mozda sam i ja malko kriv  :-[ jer sam neke delove pogresno postavio, npr cevku ispred kabine (izgubio sam pravi deo koji tu ide, nekoliko polomljenih delova i naopako postavljen poklopac mesta za tockove, ali nisam ja kriv....losa je sastavnica  0:) )

oddball

Prilično lepa kolekcija, i lepo sastavljena. Naviše me je obradovalo kada sam video Iljušina (iz subjektivnih razloga  :D). Pretpostavljam da je u 1/72, koji je proizvođač i kakvi su delovi? Da li si imao muke da ih sastaviš? Da li si nešto dodavao?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

UrbanKnight

Quote from: menestenasli on 07-11-2008, 21:51:12ju 88 ili ju 87?
Gle ima 2... mislio sam na Stuku.
A onaj Mig-29 mi vise lici na Raptora, imam  utisak da vertikalni stabilizatori nisu paralelni, krila nisu vodoravna, da je pravise sirok trup...  kot-god maketa e takva.

oddball

Koliko ja znam (možda i grešim) na Mig-29 vertikalci i nisu paralelni nego se malo razdvajaju ka vrhu. Aj neka neko merodavniji postuje.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

menestenasli

Quote from: oddball on 08-11-2008, 12:43:35
... sam video Iljušina ...koji je proizvođač i kakvi su delovi? Da li si imao muke da ih sastaviš? Da li si nešto dodavao?
Svi avioni su u 1/72, za il-2 proizvodjac je Zvezda, ne secam se da sam imao nekih problema, mislim da je sve bilo ok ali znam da me je panelizacija malo iznervirala, detaljna je i duboka ali linije nisu prave vec malko krivudave posto je neko to dubio slobodnom rukom  >:(
Quote from: UrbanKnight on 08-11-2008, 13:18:30
A onaj Mig-29 mi vise lici na Raptora
:D da ne preterujes malo, nije bas nesto taj mig al na raptora ne moze nikako da lici  :D

Do me-163 sam slepo verovao sastavnicama i nisam nista dodavao, mislio sam da ljudi koji proizvode makete rade to kako treba, pa se zato vert. stab. na nemackom mig 29 razilaze (ali su bar simetricni  ;D) a na italerijevom su paralelni - takvi su bili delovi. na mosquitu ima rupa izmedju trupa i krila od 1mm!!!! na drugom krilu sam ispravio (morao sam da skratim donju polutku krila)- onda na ju 88 donja polovina trupa ispod nosa aviona strci sa desne strane isto za 1 mm a rupu izmedju kabine i trupa sam popunio papiricima - nisam znao za git a rupa je bila suvise velika za popunjavanje lepkom
tek kad sam pronasao ovaj forum poceo sam ozbiljnije da istrazujem i poceo sam da primecujem stvari koje ranije nisam i izgubio sam postovanje prema sastavnicama i fabrickim delovima  ;D
jenog dana cu sve to ponovo da uradim, al cu da sacuvam i ove "rane radove"  ;D

oddball

Да, знам како ти је било. Исте проблеме имам и ја по трећи пут. Та Звезда је у ствари препак Токо-а, знам јер сам већ састављао двосед и једносед и онда сам се одлучио да купим Звездин Штурмовик са 37мм топовима. Тада сам скапитао да су заиста само препаковали јер су рамови идентични, и додали су два мала рама са деловима за те топове. Чак се и пластике разликују, ова додата је тврђа и храпавија. Сада сам у фази склапања те верзије али сам почео у самоградњи комплет кабину да радим.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

menestenasli

Quote from: oddball on 08-11-2008, 17:59:39
...у самоградњи комплет кабину да радим.
ocekujem da vidim to u projekti u radu  :)

Quote from: drakii on 08-11-2008, 22:11:19
ja sam se usko opredelio za samo sve sto leti u 1:72
najbolja specijalizacija  :D :D

Nidza79

Jel ono Zvezdin La5FN?

Drago mi je da se da primetiti da je solidan deo slikanih sasvim u redu. I izbor maketa je dosta dobar.

menestenasli

jeste, zvezda la-5 fn