Звезда Иљушин Ил-2 НС-37 Штурмовик 1/72

Previous topic - Next topic

Dada


oddball

Хвала колеге  ;)
Ево малог прогреса. Горње полутке крила су залепљене као и репни хоризонталци. После два склопљена Токоова Иљушина овај је први којем сам тачно ставио крилца на репу :D Па добро, човек се учи док је жив ;D.

Пар фотки:



Канопи још није фиксиран лепком, чека се гитовање и шмирглање трупа. Иако је пластика канопија дебела провидност је велика. Биће ту још детаљисања и шминкаља, чим завршим шмирглогитовање. Доње површине крила нисам залепио поучен радом на једноседу јер желим да видим под којим углом стоје крила у односу на труп. Нешто сам мало болестан тако да ће радови опет мало да се развуку.

Хоуп ју лајк ит :D
поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Goran A.

Quote from: oddball on 10-12-2008, 19:32:32
Нешто сам мало болестан тако да ће радови опет мало да се развуку.

Probaj sa domacim lekovima  od sljive, loze, kajsije. Izostrice ti cula i podici opste stanje organizma :P ;D. Moci ces da vidis i u mraku i kroz zidove a ponekad ce ti se uciniti da si nevidljiv a videces sto drugi ne vide.

Sandman

stvarno sjajan posao radish ;) mislim da bi trebali da ti daju doktorsku diplomu za Il-2! ;) :D toliko si ga vec prouchio da cesh uskoro preci sa maketa na pravljenje jednog u 1/1! :)

svidja mi se tvoj entuzijazam pri svim ovim prepravkama i doradama - samo napred!

chekamo nastavak....

gasha

Uh, kako si odradio tu 72-ku, stvarno si bolestan ;)
Salu na stranu, super je.

ps. jedan lek od domace sljive mi je juce pristigao. Provereno deluje na sve vrste prehlada i virusa.

oddball

Ееее,... Па такав лек (само Руски) ме је и разболео  :D Ни превише лека није здраво  ;D
Биће за викенд мало напредовања само да се пресаберем. А друштво ће морати да се "лечи" мало без мене  :D
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Raw_Shooter


oddball

Thanks Raw  :)
I made it all out of plastic frames. I used the pictures from a computer game called "Il-2 Sturmovik" made by Oleg Madoks.

Хвала и вама другари ма похвалама. Оздравило се, алкохол је напокон изашао из мене. А ја сам тачан к'о швајцарски сир. Мало сам се бацио и у набавку новог компа (последњих 11 дана) и данас сам напокон завршио са тим, а остало време се трошило на факс и посао.
Даљи напредак је овакав: труп је загитовано-ишмирглан и сада остају крила, и потом оно најтеже - канопи. То ће бити зезање у три боје. Али, о том - потом. Пар слика:



Кућиште топа НС-37 није у самоградњи већ је добијено у кутији. Проблем је што су их излили са неким детаљима којих на правом авиону нема па је пало гитовање. Одсечене су пластичне цеви јер ћу на предлог вас колега макетара ставити медицинске игле. То значи да ће пасти и бургијање да бих могао да углавим те игле у пластику.

Сада једно питање: Која величина (обим) игле је потребан да би могла да глуми цев 37мм топа у овој размери???
Ускоро фотке ишмиргланог са даљим прогресом.

Хоуп ју лајк ит :D
Поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Lanmi

37 podeljeno sa 72, priblizno 0,5mm
Lepo napredujes
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Kerber

Zelena glava igle...
Spali to upaljacem i taman imas usta cevi skoro prirodno ogaravljena i zaprljana.
Ostalo je sve super. Nisi morao da lepis ledjni oklop za staklo.To je bilo fiksirano u trupu, to jest, celi trup oko kabine, do iza rezervoara je oklop, pa je ovo, malte-ne integralni deo, ostaje fiksiran.

oddball

Quote from: Lanmi on 19-12-2008, 00:59:46
37 podeljeno sa 72, priblizno 0,5mm
Па да, логично... Када су ми прсти бржи од памети  :D

Quote from: Kerber on 19-12-2008, 15:18:08
Zelena glava igle...
Spali to upaljacem i taman imas usta cevi skoro prirodno ogaravljena i zaprljana.
Тако ћу и урадити. Ако сам се већ оволико дрндао у самоградњи био би баш лош 3п да не урадим и то што капирам да није ништа компликовано. А и да јесте - па шта сад. Једном морам да почнем, зар не?!  ;)

Quote from: Kerber on 19-12-2008, 15:18:08
Ostalo je sve super. Nisi morao da lepis ledjni oklop za staklo.To je bilo fiksirano u trupu, to jest, celi trup oko kabine, do iza rezervoara je oklop, pa je ovo, malte-ne integralni deo, ostaje fiksiran.
Нисам знао да није фиксиран, на сликама које сам видео тако ми је деловало. Нема везе, ионако је лепак попунио оне ситне рупице сто су остале од обликовања скалпером. Мени овако делује скроз ок, плус што ми је једноставније да чистим ону прашину од шмирглања.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

oddball

Урааааа!!! За Сталинааа!!! Шмирглање завршено! Није било нешто тешко, мада ми то иначе није нешто посебно мрско. Скинути су топови 23мм јер их ова верзија није имала јер су били замењени овим подкрилним НС-37. Остали су митраљези од 7,9мм које требам прерадити. Вероватно ћу од вишка "развучене" пластике да цвикнем мало парче и да фиксирам.




У другом реду на првој фотки можете видети да сам на једној страни урезао панел на задњем делу хладњака. Завршио сам урезивање дан након сликања. Такође сам и залепио поклопац кабине.

Садашњи статус: дорађивање неких ситних детаља и припрема за кутију у којој имам још неких 15ак макета које чекају компресор.

Хоуп ју лајк ит :D
поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Kerber

odlican napredak !
uzmi sad one insulinske igle, najmanje, mislim da imaju plavu glavu i upotrebi ih za mitraljeze.
Jes' da je malo veci diametar, al' ipak bolje izgledaju no spru, kad si vec  ovoliko doradjivao...Princip obrade je isti, a rezultat je vredan truda i par dinara...

oddball

Ево још мало напредовања. Игле купљене на предлог RILE-NS и мислим да је добро што сам послушао његов савет. Мени бар делује много уверљивије. Такође сам урадио и "паљење" игала што је дало ефекат спаљеног метала.




У суштини то је тај напредак. Носачи ракета су рађени по сликама које су биле на линку фотки из нашег музеја које је Kerber постовао. Наиме, носачи ракета су интегрисани део крила са шином. Тако је бар на нашем Штурмовику али мислим да је исто било и у каснијим серијама у серијској производњи за разлику од ранијих модела који су имали класичне накачене носаче.

Још мало па је спреман за фарбање. Још пар детаља и то је то.

Хоуп ју лајк ит  :D
Поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!