Me-108 Taifun 1/48 Eduard

Previous topic - Next topic

Raw_Shooter

Very good work my friend  :) :)  Superb interior  :o :o :o

medico

#16
idemo dalje.....
nakon 1. ruke gitovanja tamyja gitom i smirglanja odlucio sam se da sve lepo sredim Surfacer-om 500....razredjen od oka i prskan starim a-brushom pod vecim pritiskom 1.5 bar-a , maskiranje sam izveo 'po panel linijama 'delova koje sam hteo da gitujem time sam izbegao preterano smirglanje i eventualne sepenaste prelaze





providnost kabine je ochajna ! ali kad skiinem maskol mislim da ce se popraviti  :D
nakon 2-3 neuspela pokusaja pravljenja zavesica ....odustao sam od istih i zalepio kabinu, bilo je potrebno dosta smirglanja i sastavljanja na suvo da se dobije zadovoljavajuce nalezanje kabine, 'kako sam se nadao' dobro je legla  ;D








uz podosta vodenog smirglanja prilicno sam zadovoljan rezultatima, ostaje lepljenje sitnih delova , sredjivanje zakivaka koji su izgubljeni smirglanjem i farbanje moze da pocne

tripko

JAOJ ala mene ceka isti posao, ne smem ni da gledam :o

medico

Quote from: tripko on 29-12-2008, 21:44:21
JAOJ ala mene ceka isti posao, ne smem ni da gledam :o
da parafraziram Batu Stojkovica u 'varljivom letu '68 ' ... smirglaj, smirglaj nista nece da ti fali ...hehehe, zato ja vise ne zalim par eu vise za tamygawu  ;)

medico

urezani svi zakivci, dodato par detalja i odradjen preshading sa Gunze-konza bojama , kombinazija RLM 74 i 70




milten

UJeeeee kume al si ga isflekao  :o
Ovo je najgusci preshejding koji sam video...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

gasha

Lele, al ce grci da polude kada dodjes sa njim. Prvo ih Spit isprasio a sada ce i Messer. Super napreduje.

medico


misa

Preshading je ispao besrekorno. Pretpostavljam da se još manje vidi bez blica, što je za svaku pohvalu. Zaista mi se sviđa kako si odradio zakivke - sada mi moj 108 u kutiji izgleda kao matchbox...

Aleksandar

Upadljivo LEPO!  ;D
Bravo imenjace, jedva  cekam da ga zavrsis. Mene JAKO mrzi da zavrsim ovog mog.
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

djnik

Bravo. Izgleda stvarno odlicno. Predstavljace nas u najboljem svetlu u Moshonu! ;)

medico

evo ga nakon danasnjeg intenzivnog airbrush sessiona  :P
boje su Revell i mogu reci da sam prilicno zadovoljan ove nove boje 3-cifrene imaju sasvim finu granulaciju ! razredjivane su Revell razredjivachem, posvetljavanje radjeno je s Revell 371 nesto kao prljavo bela ili jako svetlo siva  :D, nisam bash hteo da preterujem a i efekti upustanja panela malo ce ublaziti efekte posvetljavanja.






Sandman

kapa dole doco!!!  :o

perfektni nanosi boje i prelazi kammo bash kako treba... extra... majstor ostaje majstor ;)

RILE-NS

Sada sam shvatio cemu sluze sve one mrlje po njemu kada sam ga poslednji put video.Napredovao mali od poslednjeg puta.Svaka cast.A boje ,to je to.Obrenovacki manijaku!

dragan_mig31

uuu kamuflaza je prva liga.svaka cast