Special Hobby 1/72 Fairey Firefly Mk.I WIP

Previous topic - Next topic

Warhawk

Moram priznati, posle onog Fiat-a G-55 sam se opasno zarazio short-run maketama (maturska exqrzija u Pragu proshle godine je mnogo u tome pomogla... ;D). Pa eto uzeh još jedan Special Hobby da se malo zanimam dok spremam ispite.



Special Hobby-jev Firefly je short run u pravom smislu te reči - ima više rezinskih delova nego plastike! Naravno tu je i malecni ecovani set na kojem se nalaze instrument tabla i tako neke sitnice... Što se sklapanja tiče, početak je potvrdio moje predrasude: ne postoje dva dela na maketi koja se mogu tek tako zalepiti jedan za drugi bez šmirglanja / dorade / uklanjanja flash-a!

Unutrašnjost je fantastično uradjena u rezinu...


Kao i kod svih short-run maketa, plastika je predebela, što posebno pravi problem kod krila - morao sam da ih isturpijam do prihvatljive debljine izlazne ivice. Takodje sam istanjio i otvore za stajni trap u krilu sa unutrašnje strane. Na slici je istanjeno samo sa jedne strane, da bi se videla razlika...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

E, bas lep avion...
Steta sto je short run, ali, uz malo vise strpljenja, bice odlican.
Uvek je kod njih problem sa tim pripremnim radnjama, ali, kasnije sve nekako lakse ide, pa zato i ja volim te kompanije i njihove makete.
Samo teraj, pa kaci slike progresa...

Pozz !

drakii

Maketa je odlicna, pogotovo za short run, napred, pozdrav, bolja je od Pavline, a nekada je ovu varijantu radio Frog....

Profa

Maketa je, kao i većina njihovih, odlična. Malo se treba potruditi, istina, ali je krajnji rezultat više nego dobar...
A i ptica kao takva je mnogo zanimljiva  :D
Samo napred!
Bogu fala što sam Lala! :)

Warhawk

Zanima me samo koji je tačniji - ovaj ili Pavlin?
Ja sam ovaj stavio na planove iz Revi-ja i izgleda mi OK...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Hawkeye

Interesantno avionce i dobra maketa!

'Уживај младићу за младости своје!'

GBU-10

Lep pocetak,nadam se jos lepsoj zavrsnici.

R2D2

Za Pavlom ne tuguj, ima gomilu lepog rezina i gomilu plastike koje se nikako ne uklapa sa samom sobom kao ni sa tim rezinom, chak i po short-run standardima...
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


zamorano

Odlično izgleda zasada... Na multimedijalnim short-run maketama se poznaju junaci :).

Malo ću da sitničarim ali moram da pitam pošto navijam za savršenu maketu: jel' planiraš još da sređuješ taj wash u kabini, na par mesta je malo pobegao? Ili je to namerno tako ostavljeno da izgleda prljavo?


Warhawk

#10
Quote from: zamorano on 05-01-2009, 18:47:00
Malo ću da sitničarim ali moram da pitam pošto navijam za savršenu maketu: jel' planiraš još da sređuješ taj wash u kabini, na par mesta je malo pobegao? Ili je to namerno tako ostavljeno da izgleda prljavo?

Pa neću više da diram kokpit; iako je canopy kristalno proziran, dat je u jednom komadu, pa je pitanje koliko će se ustvari videti kroz to staklo...

Sve u svemu, napreduje se polako, ali sigurno.

Trup je sklopljen (uz mnogo "ubedjivanja"). Neke delove sam zalepio za polutke trupa umesto za pod da bih olakšao sebi život kasnije. Zidove trupa i rezinske delove sam istanjio sa unutrašnje strane, jer nerealno izgleda...


Ofarbao sam kutije stajnog trapa i izbušio rupe za prazne čaure... Palo je i malko weathering-a...


Probno sklapanje trupa sa krilima. Obratite pažnju na rupčagu od spoja koja je posledica mog istanjivanja krila. Sam sebi stvaram muke...
I canopy konačno pasuje, posle serije manijakalnih napada schmirglom....


Kvalitet providne plastike me je zapanjio  :o. Definitivno jedan od najboljih canopy-ja u 72-jci!

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

well done !
Odlicno je ovo do sad, a ovu vecu pukotinu na spoju trup-krila probaj da resis blagim razvlacenjem trupa, tj ovog dela kod krila, ubacivanjem cackalica ili komada izlivne grane, pa ucvrscivanje iste , kad se gap zatvori, lepkom, moz' i super lepak. Probaj , iz dva tri pokusaja, odlicno pali. Pomaze ako se na trup, sa unutrasnje strane zalepe komadi sprua u oblik kvadrata, pa se tu lepo uglavi cackalica ili stablo...Svi moji Revell FW 190 su tako radjeni...a i jos po koji... ;)

Sandman

za sad deluje odlichno! svidja mi se prostor za tochkove kako je ispao ;) a i kokpit ;)

samo napred i nemoj da zastanesh sa radovima! :P ;)

Warhawk

Ubacio bih ja neshto u taj procep, ali problem je razlika u visini... Pašće tu još malo hirurgije u svakom slučaju...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

PELE

Uf, super je!

Jedva cekam da vidim kamuflazu. Samo napred!




Pozdrav!