Aeromiting - 13.09.2009.

Previous topic - Next topic

menestenasli

ja sam krenuo kolima u 10, ostavio ih na 5,7 km od ulaza (7,8 od mesta gde su parkirani avioni) i stigao tamo taman kad je gripen zavrsio (izmedju 13i 14). Mislim da sam brze stigao nego oni koji su kolima dosli do "blokade" u Batajnici. Isao sam brze peske nego sto bih kolima! Bila je velika guzva oko aviona ali sam ipak uspeo sve da vidim.

@lord sir gaga: Video sam i migove 21 (3 komada) i 23 (1) u pesak/zelenoj kamuflazi. Pomislih da su iracki al mi cuvar rece da su nasi  ;D

SkyHook032

Zastoj u saobracaju je bio neverovatan,znaci sat i po nam je trebalo za 4km,ali,vredelo je,jer smo uspeli da se parkiramo 20m od kapije  :naughty  :super
Moglo je biti bolje sto se organizacije tice....mnogo bolje,ali utisak to donekle popravlja,jer je stvarno neverovatno bilo gledati sve one avione na nebu iznad nas!!
Jednom recju,fenomenalno!!!   :D  :D

kljajajunior

Ljudi samo mogu da vam kazem da punite baterije i spremate zivce za "BATAJNICA 2012" jer tada slavimo brojne jubileje i bice to jedan od najboljih aeromitinga u svetu...sto se ovog tice dovoljno govori broj zemalja koje su dovezle svoje avione...ja sam na bataji bio medju prvima oko 7 i 40h...sve je bilo fantasticno...od nasih aviona najjaci utisak ostavili su orlovi(3komada)...
nas mig-29 jeste dobro leteo ali je evidentno postojao strah od prethodnog udesa pa je leteo previse visoko...svaka cast i za Krneta sto je "silovao" gazelu....
najbolji nastup i sve pohvale odlaze pilotu danskog f-16 koji se bukvalno podsmevao kasnije smesnom nastupu gripena(iako je danac prekrsio mnoga postavljena pravila aeromitinga) leteci brzinom od oko 220kmh to mi je sam rekao na visini jedva pedesetak metara cak i nize pod mnogo vecim uglom je izveo bure nego gripen...izlazak iz figure pod punim gasom vertikalno nestao je za par sekundi u oblacima(nesto slicno je pokusao G-2 dok se odvajao od kraguja i utve ali se cuo samo zvuk bez ikakvog vizuelnog efekta)...sam pilot je mali plavi jedva ima 50tak kilograma ali ima nesto sto drugi nemaju...mehanicar njiihovih aviona je car covek koji je rekao da njihovi stari krsevi (onaj sto je leteo 28 godina je star) jos uvek imaju sta da pokazu...spanci su pokupili najvece aplauze(definitivno su se mnogi uplasili kad su videli da na jedva 200 metara covek izvodi nesto neverovatno ja barem ne zelim to da komentarisem)
Slovenac na pilatusu isto sve pohvale za perfektne precizne akrobacije....turci se naparfemisali jedan mali zaboravi mu ime muva plavusicu iz Novog Sada(visa od njega za glavu) ona se smeska i na kraju dobi sliku od 50e sa sve autogramima za DZ...
G-4 podbacio zvono neuspelo(delimicno a svi im aplaudirali)?
Rumun smesan na lanceru mogao je da nastavi preko dunava za Rumuniju...

Druga strana aeromitinga je odlicna preko suvenira jeftinog pica i hrane itd itd...dosta izgubljene dece...nasi vojnici su bili smesni dok su cuvali avione drali se na nekog cikicu (koji je radio kao projektant na hidraulici stajnog trapa sto u zarkovu sto u jatu) i najveci utisak je kad ga je ponizio cikica pred svima...dosta lepih devojaka male dece skolaraca...
Brojke govore u nasu korist i pohvale stranih pilota koji su zadovoljni gostoprimstvom i svojim ucescem...imao sam priliku da pricam sa mnogim pilotima i da uzivam u privatnim detaljima npr F-16B od danske je jedan od prvih aviona koje su dobili,najvise casova naleta ima,ono sto je retko ko primetio jeste da neke nitne fale na njemu a mehanicar je odgovorio da nijedan avion nije 100% ispravan i da to nikada nece ni biti(zanimljiva izjava?!) itd id....pitajte sta vas interesuje,ne znam da li smeju neke stvari da se iznose ovde

Suhoj

Ja sam dosao u 8:20 ujutru fino se parkirao 20-30m od kapije. Uspeo sam sve avione da slikam dok nije bilo guzve, a i Madjarski Hind sam detaljno slikao, jer su ujutro dozvoljavali da mu se pridje.

Monthy Python

A sad od onih "koji nisu krenuli na vreme"  ::) .  Taman kad je stigla smena da cuva zenu i dete, ja krenuo s namerom da preskocim padobrance.  U busu sam bio u 11:50 (pritom ga nije bilo celih sat vremena, kazu "starosedeoci"), i oko 13:20 sam izasao nekih 2,5km pre nadvoznjaka u Bataji.  Odatle do aerodroma pesice jakim tempom-sat i 20min.  Stigoh taman kad je sletao MiG 21 Lancer.  Inace-autobus u kojem sam bio sam peske pretekao za vise od 2 kilometra, posto ga na kraju uopste nisam ni video iza sebe.  Mnogo se bolje islo peske nego kolima. Zato sam iskoristio priliku da islikam sve na postavci od 17-17:45. 


FlipFlop

Ja sam stigao oko 11 kolima u Novu Pazovu i parkirao 200-300m od kapije u jednoj od ulicica tako da to uopste nije bio problem koliki sam mislio da ce biti... Jedino sto su iz ne znam tacno kog razloga napravili tragediju i katastrofu u saobracaju u dolasku jer su zatvorili deo puta pa je moralo okolo i tako, ali u odlasku je policija kontrolisala raskrsnice i bio je otvoren put tako da je islo glatko... Sto se tice samog mitinga meni je bilo fenomenalno, bilo je sta da se vidi a i sama energija je neopisiva... Jedino sto necu prezaliti je sto Eurofighter nije leteo, ali sta sad, sledeci put... :)

uzdravlje

sezan

#37
Generalno sam zadovoljan!Ako izuzmemo neke organizacione propuste ,vredelo je doci!



ps. mogle su i bolje da ispadnu ali nema veze!Ovo mi je jedan od pilota odradio! 108 je otisao kao poklon stricu(gen.maj. Branko Bilbija) a 301 ostaje nama u kutku ali cu ga slikati tek posto mu popravim antenu jer ga je "majstor' overio o krilo ub-a!Sad je "osvestan"!

Aparatom snimano pa ne zamerite!malo atmosfere!

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Koraja

Razgovarao sam sa jednim od pilota C-130E Hercules-a, koji kaze da ta "stara dama" ide za dve nedelje na groblje aviona u Arizonu, a umesto nje dobijaju brand new, potpuno kompjuterizovan.. Rekao je i da je avion '72-go godiste i da ima preko 40.000 sati leta.. Upravo se vratio iz Iraka (sto se vidi, kako kaze, po oljustenoj boji oko kokpita i na rubovima krila), a bio je i u Vijetnamu, Avganistanu.. a ovo im je prvi, i ocigledno poslednji put, da su u Srbiji.. bar sa ovim avionom.. pomalo tuzno zar ne? :pilot

lord sir giga

http://i449.photobucket.com/albums/qq215/lazici70/th_DSCF7742-1.jpg
Eureka, ja uspela ja videla Mig-23 Wooohooo
Hvala Simi Straoti na otvorenim ocima.
A to za 2012 ma ko ce to da ceka, ocu nesto pre- kolko jos sutra ;D


A.M.I

Sve u svemu odličan program. F-16, CASA, L-159 kao i Gazela su bili zvezde dana. Zanemarljivi propusti u organizaciji su plod neiskustva u organizovanju ovakvih manifestacija. Svaka čast na trudu, dokaz da i bez "braće" Rusa aeromiting moze biti dobar.

GBU-10

Poz kolege maketari evo obecanih slika,slike govore vise od rijeci,uzivajte.






















Suhoj

#42
Evo i par mojih, ostatak (oko 50-ak) stize kad budem imao vremena za upload ;D
Imam i puuuuno klipova, pa cu da napravim jedan klip i okacim na youtube kasnije


Miljan

Pozdrav,propustio sam danca i delimicno C-295 ali sam ga i video dok sam dolazio.Lepo sam rekao ljudima hajde da krenemo u 8 ali sam na kraju morao da poslusam laike i eto ata se desilo...Ipak je bilo dobro,sta dobro-ODLICNO.Nadam se da ce sledeci 2012 biti veci i da cu stici na vreme ako treba i u 06:00.
Drago mi je sto sam ponekog i uspeo da vidim na mitingu.Pozdrav za Milana 18111.

Suhoj

Kao sto sam obecao, evo moje prezentacije aeromitinga, moje slike i klipovi, uzivajte ;D ;D ;D