Kup Santos Dimon u organizaciji Vazduhoplovne akademije, 17.10.2009.

Previous topic - Next topic

Profa

Drugari, jedan mladi kolega me je zamolio da postavim sledeći, više nego zanimljiv, poziv: :D :D


Poštovani maketari, obaveštavamo vas da će se 12. septembra 2009. godine održati prvi Kup Santos Dimon u organizaciji Vazduhoplovne akademije u Beogradu (ex Petar Drapšin).
Takmičenje će se održati u prostorijama škole, i svi zainteresovani su pozvani!
Više informacija će biti raspoloživo sa približavanjem takmičenja! :D
Mladen Vuković
Bogu fala što sam Lala! :)

tripko

Takmicenje iz cega? maketarsko?
Ako je to bolje je da cutim. >:D

Profa

Pa, verovatno iz poznavanja prirode i društva, ili iz muzičkog ::)... ne znam stvarno šta bi to vazduhoplovna akademija mogla da organizuje, pa da još poziva ljude sa maketarskog kutka... >:D >:D

A možda bi mladim snagama mogli da damo i neki 'thumbs up' za pokušaj organizacije i neki vid uključivanja, šta misliš o tome? ;)
Dovoljno je onih koji samo kritikuju i imaju primedbe, pa se posle pokriju ušima kad nešto uspe suprotno njihovim očekivanjima...
Bogu fala što sam Lala! :)

tripko

U ovoj zemlji izgleda da svako moze da pravi svoje tamicenje.
Mislim da ih ima mnogo, od cega valjaju samo par tekmi.  :-X

milten

Pa dobro, nismo se nadali da ce biti nesto od takmicenja u decembru pa ispalo super...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

stefa

Jel bi ovo takmicenje trebalo da zameni kup roda?
Ako ne,onda nemamo mnogo takmicenja,vec previse.A svako drugo valja...

airbamby

Lepa je ideja...Nadam se da ce biti uspesno,vec sada sam siguran da cu prosetati do moje bivse skole...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

U ovoj Srbiji ljudima ne mozes ugoditi! Ako nema-zasto nema, ako ima-zasto ima? Malo je bezveze reci i to jos na MAKETARSKOM sajtu: "Jao pa opet takmicenje, pa zasto, pa kako sad... pa bilo je skoro... Ko nece ne mora da ide, uopste ali uopste nije obavezno! Klince treba podrzati i to je to.

Gusha

More ,a bih takmicenja pravio svake nedelje.To je jedini nacin da ovi nasi lenjivci prave vise maketa, i smanjuju zalihe! A i klinci se brate pale, pa nas zato ima sve vise....Ako budem slobodan, dolazim, bas me zanima kako izgleda jedna vazduhoplovna akademija!

cherny

Pa sviras pored nje svaki petak, dodji malo ranije, pa pogledaj! Ako te prime takvog...  ;D
Shalu na stranu, mozda je i dobro da bude sto vise takmicenja, pa svako ide tamo gde mu je volja. Mada, ponavljam, mislim da je za popularizaciju naseg hobija neophodno da se napravi sto vise izlaganja, koja bi trajala duze vreme, a ne takmicenja.


Miroslav Š.

Mislim da je ideja sjajna. Što se tiče takmičenja, mislim da ih ne treba ograničavati... to vreme i okolnosti same odrade.
Treba što više druženja, takmičenja i izložbi... Na žalost, još uvek nemamo nacionalni IPMS već samo regionalne a koji su i sami u povoju, pa da sva ta takmičenja budu lepo oblikovana i urađena... neka se dese i dva takmičenja u istom danu, mislim da je to bolje nego nikakvo druženje.
P.S.-Kakve veze Santos Dumont ima sa nama?-MOLIM da se ovo pitanje ne shvati u negativnom kontekstu.

http://www.centennialofflight.gov/essay/Dictionary/Santos-Dumont/DI41.htm
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Profa

Definitnivno se slažem sa svima oko toga da takmičenja treba da bude, pa ko došao dobro došao...
Ako se nekom ne izlazi ni iz kruga dvojke (a ovo je, u tehničkom smislu, van kruga - sa druge strane šina) ne mora - ja sam, sa svoje strane spreman i za KV, i za UE, i NI i Sentu i NS, i još jedno dvajs' godišnje - poenta mi je da se vidimo, družimo i proćakulamo koju...
Što se izložbi tiče, to treba takođe organizovati, ali bi posećenost onih kojima je to najvažnije (tj. nas) bila zanemarljiva - podsetiću na NS prošle godine - ko se uputio samo da prikaže svoje avionče i nađe se sa drugarima? Retki... Za duže izložbe treba prostora, obezbeđenja, malo jače priče... no, to i nije tema ovog topica. U svakom slučaju podržavam i spreman sam da pomognem u svakom smislu kad se neko javi sa konkretnom idejom :)

Da se vratim na osnovni razlog mog odgovora - takmičenje se tako zove zbog generalnog pokrovitelja - Brazilske ambasade... :D
Više detalja o tekmi, kategorijama, specijalama, satnici i ostalim pratećim podacima (a možda i nagradama ;D) će se saznavati, kao što je Mladen napisao, kako se takmičenje bude približavalo. Ja sam samo njegov portparol, tj. prenosilac informacija, i nisam ni u kom smislu povezan sa organizatorima...

@Stefan: što se tiče Roda kupa, ne znam ko će ga organizovati s'obzirom da od Rode nije ostalo ni perce, a kamoli perjanica... :-\ treba pitati predsednika kluba... Potrudite se malo, Pančevci...
Bogu fala što sam Lala! :)

Miroslav Š.

Brazilska Ambasada je generalni pokrovitelj!!! Svaka čast! Ovim je zaista ispunjen jedan ogroman deo našeg hobija a to je upoznavanje drugih kultura (tehničkih), u ovom slučaju brazilske koja je veoma bogata (i sa tehničkog i vazduhoplovnog gledišta). BRAVO!
Pretpostavljam da je zamišljen i neki program u vezi sa brazilskim vazduhoplovstvom... pa malko plesa 0:)
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

tenk

podrzavam 100%  ;D sto vise takmicenja vise maketara i druzenja su prava stvar,izlozbe su ok,ali je profa u pravu,suvise faktora treba zadovoljiti da bi to bilo na nivou 80-tih i stare juge!svakako dolazim u "staru"mi skolu! ;D
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."