MiG-21UM Condor 1/72 DDRAF

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz ljudi........

Eto, resih da uradim sve verzije MiG-a 21.......... ;D

Ovu maketu radim uporedo sa MiG-om 21PFM, koji je spreman za farbanje.

E sad.....



Ova maketa je jako siromasna sto se tice detalja, paneli plitki, kokpit katastrofa, staklo zamuceno.......ma sta da vam kazem. :D
Posto imam jedan MiG-21Bis viska (hvala Suhoj! :)) koji mi uopste ne treba, iskoristicu ga za ovaj UM........







Stavicu mu nova krila, prednji stajni trap...






Inace, bice ofarban u boje Istocno-Nemackog Vazduhoplovstva. Dekale i ev. brojeve imam.
Sedista su uzeta sa drugih MiG-ova 21.



Cini mi se da su dekali sasvim ok...


Toliko za sada......

Pozz

Dada

OK za sada. Pripazi kada budes uklapao ta druga krila, cinculiraj ih na suvo pa tek onda lepkari...
Samo napred i nemoj da jurcash...

Goran A.

Imaces problem sa poklopcem druge kabine, hoce malo da upadne. Sto ne radis neki arapski dvosed mnogo su zivopisniji. Poslednji NL-12 (909) ili ti "Skajlab" koji je leteo u RV bio je moj pre nego sto je otisao u muzej

PELE

Quote from: AG02 on 17-02-2009, 18:20:23
Imaces problem sa poklopcem druge kabine, hoce malo da upadne. Sto ne radis neki arapski dvosed mnogo su zivopisniji. Poslednji NL-12 (909) ili ti "Skajlab" koji je leteo u RV bio je moj pre nego sto je otisao u muzej

E, hvala na informaciji za canopy.............bas sam hteo da ga zalepim, ali se sad nesto razmisljam da ostavim otvoren... :)

Znam da su lepsi i zivopisniji, ali kada bi se neko nasao da mi proda dekale ili da ih nadjem negde na prodaju, onda da, a ovako radim sa onim dekalima koje imam...... ;D :P :-\

dragan_mig31

Quote from: PELE on 17-02-2009, 18:25:03
Quote from: AG02 on 17-02-2009, 18:20:23
Imaces problem sa poklopcem druge kabine, hoce malo da upadne. Sto ne radis neki arapski dvosed mnogo su zivopisniji. Poslednji NL-12 (909) ili ti "Skajlab" koji je leteo u RV bio je moj pre nego sto je otisao u muzej



Znam da su lepsi i zivopisniji, ali kada bi se neko nasao da mi proda dekale ili da ih nadjem negde na prodaju, onda da, a ovako radim sa onim dekalima koje imam...... ;D :P :-\

pa ne zuri onda toliko :) sacekaj malo pa vidi sta se nudi po netu.uzmi najbolje dekale za JNA um :)

PELE

Pozz

Mali napredak...........




Staklo je bilo veoma mutno, pa sam ga ispolirao pastom i potopio u Pronto. Izgleda da cu taj proces ponoviti jos jednom....... :)


Bojan Ue

Samo napred, polako ali sigurno, ti se bas navukao na ove Migonje, ali moram priznati lepe ptice nema sta ;D

PELE

Pozz............

Evo, danas sam malo urezivao panele na MiG-u..........



Nastavak sledi.



PELE

Pozz

Ofarbao sam donji deo aviona u svetlo plavo....

Na slikama se neprimecuje uopste, ali je uzivo odlicno!

Ima nekih greskica, koje cu ispraviti. Nakon toga ide jos jedan sloj...




PELE

Pozz

Evo, naneo sam drugi sloj ove boje (pesak). Lepse izgleda kada se nanese u vise slojeva.

Sledi treci sloj..... ;D



Goran A.

Fiiijjjuuuu, izostri!  Izoooostriiii!!!!   Fiiijuuuu...tooooon!

Suhoj

Obecava...sad lepo da uradis kamuflazu, nemoj da zabrljas!

PELE

#12
Pozz

Evo, kamuflaza je gotova, a ja 80% zadovoljan... ;D

Koristio sam Humbrol i Model Master boje:

Dole - Humbrol 65
Boja peska - Humbrol 83
Zelena - Model Master European Green 4729 (Akril)

Maskirao sam obicnom krep trakom. Moram da nabavim Tamiya traku........... 0:)

Evo kako izgleda...




Lakirao sam Prontom dva puta, i sledece nedelje idu dekali i ostalo. Malo da odmorim....... ;D :)

Kamuflaza jeste cudna...........ima te napadne ivice. Nema ni jedna identicna kamuflaza kod ovog aviona. :o (mislim na Istocnu Nemacku)

Nadam se da vam se svidja.


Pozz

Sandman

odlichno si odradio maskiranje i prskanje... sasvim fin prelaz boja... ;)

a jesi li na zelenim poljima malo nijansirao zelenu ili mi se samo chini? deluje lep taj efekat, samo probaj seldeci put da koncentrishesh odredjeni ton boje na sam panel - recimo, ili tamniju nijansu te boje da prvo naprskash a onda malkice posvetljenu boju prskash samo po sredini panela - time dobijash na vecoj realistichnosti i efektu razmere! ;)

jedino nisam siguran za izduvnik jel treba ovako sjajan da bude?
koju si boju koristio za njega?

mozda samo da nijansirash josh sa par metalik tonova i kasnije wash i bice pravi onaj sagoreli izduvnik ;)

keep up the good work! ;)