Panther Ausf. A 1/35 Tamiya

Previous topic - Next topic

Bojan Ue

Evo ga i moj prvenac. Ova Tamiya maketa nije bas sjajna, ima dosta nedostataka. Najizrazeniji je pogresna blenda topa a maketa takodje nema zimmerit ni sircene, dok su date 2 figure uz maketu. Figure necu raditi bar za sad. U zelji da malo nadogradim maketu i korigujem nedostatke pobrinuo sam se za blendu topa, koju je donirao kolega Zlaja, a uzeo sam i ecovani Eduard zimmerit od kolage Marka! Sircene necu raditi, a krenuh lagano da dodajem neke sitne detalje koji nedostaju.

Ovde sam dodao rukohvate na vise mesta, zabusio auspuhe koji su bili zaliveni.

Evo je Italeri blenda i par delova koje sam zalepio i osmirglao. Cekaju me hirurski rezovi na kupoli da bih adaptirao novu blendu.

Napravio sam prozirne delove za periskope od obicne plasticne flase i nekoliko kukica.

Evo i antene od zice, dodao sam joj i ove spiralne navoje.

Dodata rucka za poklopac motora i odredjen polozaj kukica.

Mrezica je od stare cedaljke i deluje mi da ima dobru teksturu.

Sajle izgledaju nerealno ovako pravolinijski, njih ca da malo korigujem, ako im ne nadjem zamenu razgrejacu ih malo pa cu ih blago saviti.
Toliko za sad! Pozdrav! Svi predlozi i kritike dobrodosli ;D

Aki

Odlicno ti ide,svidjaju mi se ovi detalji u samogradnji.
Maketa sama po sebi nije bas dobra(po tacnosti  :jok),ali uz dorade moze se uraditi dobar Panter ausf. A

Bartsimpson

Dobar start,dosta zanimljivih detalja...NAVALI MAJSTORE!!! :super :super :super

djos & filip

Lepo, uz ovakav pristup detaljima, ne moze da ispadne lose na kraju  :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

iguanac

Vidim, junacki si prionuo na maketu - samo napred. Kao sto je vec receno - maketa je konturno netacna, ali zato kad neko kaze Tamija - svi pomisle (s razlogom) na dobro fitovanje delova. Cenim entuzijazam, samo napred i uzivaj u radu.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Hammond_Lord

Treba uzeti u obzir da je ovaj Panther Ausf. A prvi Tamiyin Panther od pre vise od 30+ godina, sa sve otvorima za baterije (ukoliko bi se neko odlucio za "pokretnu verziju"), tako da se ne moze meriti ni po kvalitetu, ni detaljima sa kasnijim Tamiyinim Pantherima. U svakom slucaju, bice dosta posla da se dovede na zadovoljavajuci nivo, ali ce krajnji rezultat biti vise nego zadovoljavajuci! Samo napred!



Bartsimpson

Da li imas nesto novo od photosa? :cheers

Bojan Ue

Mali update, nasao sam zice za samogradnju, savijene su nove sajle(3 zicice sam uvrtao klestima), sa njima sam prezadovoljan kako su ispale a adaptiracu ih pri postavci na tenk. Napravio sam alke od kalajne zice koja se izuzetno lako savija i oblikuje. Prozirne delove sam postavio u periskope, malo su se zamrljali ali ipak sam zadovoljan ;D




Toliko za sad, malo sam u deficitu sa vremenom zbog ispita naredne nedelje ;D Sledece ce biti adaptiranje nove blende za koju ce biti potrebni hirurski rezovi i malo vise koncentracije ;D Pozdrav!

milanco

Ovo za kalaj ti je super koristi ce posto radim istu maketu :bravo Koja je debljina kalaja koji si koristio ???
Za sajle koristim licne iz debelih kablova za struju i umotam nekoliko 5-6 komada i dobije se bas super sajla, mozes kada su licne u pitanju malo da ih zaderes i da ispadne kao da je sajla iskrzana. Ne vidim lepo koju si zicu koristio za sajlu ali mislim da je bolje da imas vise tanjih jer se vucne sajle prave od 3-4 debele sajle koje se sastoje od snopa tanjih.
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Bojan Ue

Kalajnu zicu nadjoh u kineskoj prodavnici medju onim sitnim alatom, debljina je 1mm a ceo kalem kosta nekih stotinak dinara ;D Nisam mogao da nadjem bakarnu zicu, koristio sam neke svoje, ne znam bas sastav ali su malo jace. Uspeo sam da ih lepo uvrtim i sa 3 komada sam postigao taman debljinu da stanu na one plasticne krajeve. U svakom slucaju su mnogo bolje nego sto su bile. Znam da je za sajle najbolji bakar jer je mek i lak za obradu! U pravu si bolje je vise tanjih uvrteti lepse izgleda :super

Bartsimpson

Napredujes odlicno...Samo nastavi :super

Bojan Ue

Evo ja malo nastavih sa Panterom. Prvo sam uradio par hirurskih rezova na kupoli da bih uklopio novu blendu topa. Zatim sam zalepio novu blendu i ona je lepo legla, samo jos da zagitujem ove dve rupice oko nje. Zatim sam sklopio kupolu, fale jos kukice koje cu na kraju da zalepim pred farbanje. Zatim sam polepio cimerit ali zbog menjanja blende morao sam da ga izostavim sa iste jer se ne uklapa, tako da cu morati da taj deo cimerita rucno odradim. Polepio sam ove sitne delove i dodao par detaljcica i ponovo sam savio nove sajle. Izmedju ploca cimerita imam male gapove koje cu morati da gitujem i da im naglasim  teksturu da bih zadrzao kontinuitet cimerita. Evo i slika










Trenutno nemam Miliput, jel mogu da uradim ovaj deo cimerita na blendi nekim gitom koga ima kod nas tipa Revell, Humbrol?

Aki

Lepo ti ide,super!
Samo,ove kuke na kupoli trebaju da budu oble,a ne kockaste,kako ih je tamija dala  :-\

SLAYER

Ovaj Panther itekako obecava! :super Samo napred! :)

medico

obecava , vrlo pedantno si se uhvatio u kostac sa zimmeritom !