1:72 kp mig-15 bis

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo oo je moja zadnja maketa koja radim i hocu da je zavrsiv.maketa je uzas si to znate zato sam malo preradio sediste i kabinu i urezao panele.sledeco je sklapanje i kitiranje pa prerada stajnoga trapa.




Aki

dobra je maketa,ali zasto je zadnja ???

dragan_mig31

ma nije bre zadnja :) zadnja ove godine mi je :)

Aki

ja mislio zadnja uopste,pa sam se upitao kako to odjednom.
samo napred ,obavezno okaci slike kada zavrsis :)

razoxx

ZAdnja platforma autobusa i poslednji u nizu

meloras

Jedva cekam da vidim slike dragane,jos od onog mig21 sa hrvatskim oznakama videlo se da imas mnogo talenta  ;D

dragan_mig31

evo mene opet posle neka pauza od 4-5 meseci u maketarenje opet sam se bacio na rad.inace na maketu sam urezao panele ugradio pitocev od medicinska igla i isto topovi su uradjeni od istu,zalepio sam kabinu i maskirano i jos ostaje da ugradim neke male antene.inace jos neznam kakav da bude ovaj mig-15 bis jer mislim se oko istocno njemacki iracki ili severno korejski?????? sta vi kazete




Hartmann

Super odradjeno. Znam kakav je, imao sam ga i ja.
Ja bih radio severnokorejskog, bar je bilo neke akcije sa njim  ;)
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

topalovicdj

Dragane samo napred,a ovo je moj radjenjos pre10-tak godina

pozdrav Djordje

oddball

moj glas dajem severnoj koreji!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Gusha

Gde si bre Dragance? uplasih se covece, dugo te nije bilo! Zavrsavaj tu 15-icu!

dragan_mig31

evo ofarban je,mali paint chipping koliko sam mogao sa cetkom u 1:72 i na red je lepenje dekala i wheathering.ali to ce da malo saceka jer cu da uradim stajni trap :)




Sandman

za koju si se varijantu na karaju odluchio?
ova kamuflaza mi lichi na irachku...  ::)

a za paint chipping mislim da je malo prevelika chetkica za taj efekat.. to ili sa onim chippingom sa solju (josh nisam probao), ili sa srebrnom olovkom... a ako vec se radi chetkicom, ja bih to probao sa nekom najnajnaaajtanjom chetkicom (000) ili sa nekom debljom od toga ali kao drajbrash efekat! ... zavisi vishe od toga da li imash ispupchenih detalja na koje je moguce primeniti drajbrash....  :-\

shta cesh koristiti kao podlogu za dekale - gloss lak ili Pronto/Future?

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 02-05-2007, 14:16:43
za koju si se varijantu na karaju odluchio?
ova kamuflaza mi lichi na irachku...  ::)

a za paint chipping mislim da je malo prevelika chetkica za taj efekat.. to ili sa onim chippingom sa solju (josh nisam probao), ili sa srebrnom olovkom... a ako vec se radi chetkicom, ja bih to probao sa nekom najnajnaaajtanjom chetkicom (000) ili sa nekom debljom od toga ali kao drajbrash efekat! ... zavisi vishe od toga da li imash ispupchenih detalja na koje je moguce primeniti drajbrash....  :-\

shta cesh koristiti kao podlogu za dekale - gloss lak ili Pronto/Future?

pa sa 000 cetku sam to radio :)ali nema veze na zivo izgleda bolje.....kamuflaza je sssr :) nasao sam po knjige neka sssr kamuflaza ali u crno belu.pisalo da su ovakve slicen boje pa sam uporedjivao po slike.....
podloga za dekale neznam sta da bude jer jos nemam kompresor i gloss lak necu da isprobavam kako se nanosi sa cektu jer mogu da unakazim maketu,a pronto jos nisam isprobavao kako deluje kad se nanosi sa cetku.neko moze da mi daje savjet?

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 02-05-2007, 15:14:12
pa sa 000 cetku sam to radio :)ali nema veze na zivo izgleda bolje.....

probaj neku sliku da uradish sa makro-modom da se vidi samo taj detalj chippinga... ;)

Quote
a pronto jos nisam isprobavao kako deluje kad se nanosi sa cetku.neko moze da mi daje savjet?

ja sam pronto nanosio pljosnatom chetkom malo vecom....
nishta posebno jer je techan kao voda....
samo vodi rachuna da se ne sliva tamo gde ne treba...
kad namazesh jedan sloj, sachekaj da se osushi, pa onda sledeci sloj...

posebno vodi rachuna pri nanoshenju dekala jer se meni desilo da sam nalepio dekale na donji deo krila, a onda i sa gornje strane i krenuo da premazujem prontom donji deo, pa mi se se pronto slio na gornju stranu i zalepio mi dekale sa te strane krila na podlogu gde je stajalo krilo!

ne znam da li se secash onog T-28 Trojana sa tigrovim sharama shtpo sam ga kachio na Vitrini proshle godine - njega sam bash lakirao sa chetkom umochenom u pronto... i na njemu mi se desio ovaj gore peh....

ali je OK sjaj... samo lagano i pazljivo i nema problema ;)