MiG 21f-13 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Evo prvog projekta od mene  ;D
U pitanju je vecini dobro poznat Revell MiG 21f-13 1/72
Maketa je odlicno odlivena  sa mnooogo detalja
Planiram da ga radim u JRV(ako dobijem dekale  ;D)

Evo i slika







Sve u svemu za mene amatera ovo je odlicna maketa(jedino je plastika mnoogo tanka i savtiljiva)

divvac

mnogo lepoooo.. mnogo dekala... to obozavam  :pilot
nego slobodno se konultuj sa PELEtom,on je nas strucnjak za migonje 21... :mjetal :mjetal :mjetal
moja Prva turska

Nemsy_29

Uveliko se konsultovao  ;D ;D

PELE

Hehehehe, bas sam se slatko nasmejao. Uradio tri MiG-a 21 zaredom i sad sam strucnjak...sutra malo, daleko sam ja od toga... :P ;D

Bicu strucnjak MiG-ova 21 za koju godinu, ima preko 20 verzija ovog aviona. >:D

Maketu radio davno ali na svu srecu slikao ceo proces izrade. Evo kako izgleda gotova maketa (nazalost nemam je vise... >:( :'()



E sad, koliko se ja secam, imaces problema ukoliko se odlucis za zatvoren canopy jer ne naleze bas kako treba. Ostalo je cista perfekcija, nemam zamerki.
Samo napred i polako, bice odlican na kraju.


Pozz

Bojan Ue

Auuu koliko dekala :o Lepo izgleda maketa, samo napred!  :super  Posle vas dvojice dodje mi da i ja predjem na Mogonje >:D

divvac

negde sam nasao bio,jednom, :P na forumu kako se buskaju ovi zakivci na panelima,ali sam zaboravio i ne mogu naci...
pa moram ovako pitati.... kako se to radi? da li se sa zagrejanom iglom bocka ili....
i kako se jos mogu izddetaljisati avioni,osim prljavstine,grebotina i delova bez boje??
i da li se ti zakivci mogu uraditi na oklopu?
moja Prva turska

UrbanKnight

Maketa je x-tra. Kabina je malo predugacka, i ne lezi bas najbolje, ali malo smirglanja... Nema sta, 21 se mora imati na polici... :super

Sneni

Eh, i ja gledam kako da se dokopam te makete ili neke druge kvalitetne 21-ce, nebitno za verziju - samo da maketa valja, za Zvezdine bih morao zapaliti do Beograda a računam da bi ovaj Revellov mogao uletiti u Merkator ;D samo da mi ga neko ne mazne 0:)

Kako kažu recenzije, pored problema s uklapanjem poklopca kabine, problematičan je i spoj usisnik-trup a i točkove treba srediti... inače je, kako kažu, odlična maketa :mjetal
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Nemsy_29

Ima ga u M-hobby(revell) ja juce kupio

Nemsy_29

#9
Evo radih malo jutros
Kokpit je solidan za rad jedino je dosta jednobojan (siva i crna)



Takodje sam uradio kadice za trapove



Nastavak sledi  ;D

Nemsy_29

Avion dobija oblik.Krila su se lepo uklopila(jedino sto ce biti mnogo gitovanja :P :P)...za sad ide sve kako treba
Takodje sam i lakirao kokpit(nisam slikao matiran)i dobro je ispalo




divvac

eh....gitovanje....
kad se setim dana kada nisam znao za gitovanje, pa sam rupe popunjavao lepkom i bojom,tj. takozvanom zvakom  :lol :lol :lol :lol
to su bili dani  8)
moja Prva turska

Nemsy_29

Quote from: divvac on 30-05-2009, 17:01:17
kad se setim dana kada nisam znao za gitovanje, pa sam rupe popunjavao lepkom i bojom,tj. takozvanom zvakom  :lol :lol :lol :lol


Kolega  :hahaha :hahaha :hahaha

Milan18111

Odlicno napredujes.Pazi na usisnik ,loshe naleze na ostatak trupa pa nos aviona nema pravilan
oblik ,treba dosta gitovanja i ponovnog urezivanja panela.

divvac

jbg Nemsy, ali ja tek sada od kad sam se uclanio na MK znam nesta o maketama!
ja sve makete na kojima sam do sad radio ucio sam na licnim greskama i greskama buraza...
:) onda detaljisanje,farbanje,lepljenje.... pa onda ostecenja na maketi SVE SAM!!!  ;)
moja Prva turska