Deseti jubilarni Beogradski pobednik

Previous topic - Next topic

tenk

@sijamski mrmot
paaa jedan od ciljeva takmicenja je popularizacija maketarstva kod mladih narastaja,zar ne,a i ljudi sa strane kako si ih ti nazvao???treba da vide cime se mi bavimo i da se eventualno zainteresuju za nas hobi :think drugo ne verujem da bi bilo cija deca maktara pored svojih roditelja dirala makete ili se naslanjala na stolove :naughty sto se tice buvljaka ja sam licno zadovoljan,jeste da nije kao prosle godine,ali se kod radeka moglo pazariti svasta za sitne pare,a bogami i od ekstratekovaca!vidimo se sutra :cheers
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Sijamski_Mrmot

Quote from: tenk on 27-06-2009, 22:28:39
@sijamski mrmot
paaa jedan od ciljeva takmicenja je popularizacija maketarstva kod mladih narastaja,zar ne,a i ljudi sa strane kako si ih ti nazvao???treba da vide cime se mi bavimo i da se eventualno zainteresuju za nas hobi :think drugo ne verujem da bi bilo cija deca maktara pored svojih roditelja dirala makete ili se naslanjala na stolove :naughty sto se tice buvljaka ja sam licno zadovoljan,jeste da nije kao prosle godine,ali se kod radeka moglo pazariti svasta za sitne pare,a bogami i od ekstratekovaca!vidimo se sutra :cheers

Delom si pogresno shvatio :) za popularizaciju hobija, narocito kod mladjih sam uvek bio  :super , nisam ni rekao da imam uopste nesto protiv dolaska "ljudi sa strane" :) samo sam upotrebio izraz da oznacim ljude koji se ne bave hobijem ali ih je zanimalo da dodju :)  Deca koja su dirala makete i nisu bila deca maketara vec bas tih posetilaca sa strane, covek iz organizacije je jedno 5-6 puta morao da vice da bi opomenuo da se to vise ne radi :)

Buvljakom ja nisam zadovoljan bio jer za mene nije bilo nekog izbora koji inace ne mogu svaki dan da kupim (jedino sto je sve na manjem popustu  :bravo) Cekam sutra da vidim hoce li biti veci izbor, ako ne, ipak sam nameracio par stvari...  :pilot

:cheers sutra? uvek moze :) narocito Tuborg Lemon :)

doduse, dolazim iz nocne smene pa...

mRm Mrm
Mirko

BigBadWolf


Sijamski_Mrmot

Sutra sutra... a bice valjda i u Politici ujutru...  :mjetal

Miroslav Š.

Душане хвала ти за фотке. Бидим да има сјајних радова :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Andrej

Vidim da je došlo dosta hrvata  :cry

Sneni

Odlične makete, taj Su-7 mi je baš vrh vrhova :cheers koja je razmjera ta maketa?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

ubermagog

Dobar je onaj F-15 sa oznakama naopačke  :hahaha

djnik

Hvala ti za slike Dusane! Cekamo slike sa drugog dana kao i rezultate. Nadam se da ste se svi proveli odlicno, druzili sto je najvaznija a i pazarili nesto od maketa na maketarskom buvljaku.

Suhoj

FANTASTICNO TAKMICENJE.
Jedno od najboljih na kojima sam bio!

PELE

Takmicenje je bilo fantasticno!

No comment... ;D

divvac

Quote from: PELE on 28-06-2009, 19:07:43
Takmicenje je bilo fantasticno!

No comment... ;D
sta bre no comment?!?!?!  :o :o
ti bi trebao da uzmes jedan paket cole,piva da castis!!!  ;D ;D ;D
cccc.... najbolje si prosao!!! najbolje nagrade!!!
moja Prva turska

Sijamski_Mrmot

Eto, pustio sam prvo da se utisci slegnu a zivci malo smire...

Slazem se sa ostalima da je organizacija, prostor, stolovi za makete a i buvljak bilo sve naj naj, na nivou.

Ali (uvek ima neko ali...), za razliku od kolega avijaticara  :pilot koji su bili vidno zadovoljni, ne mogu isto reci za neke od nas "ostalih". Zasto?

Ponovo se cela prica oko "najtezih" kategorija (kazem najtezih jer se oko njih vecito vodi rasprava) svela na "daj da odsudimo, sto pre moguce...

Naravno, govorim o kategorijama Diorame, Vinjete i Figure.

Na prethodnim takmicenjima je glavna tema bio manji broj diorama i vinjeta pa su uglavnom sudjene spojeno ili ponekad odvojeno po 3-4 po grupi. Ovog puta je tu prijavljeno preko 15 radova (nisam bas brojao ali mozda i blize cifri od 20). Uopste nije bilo razloga da se sve sudi spojeno pa je to ipak ucinjeno? Ako je vec na sastanku klubova napokon odluceno sta je diorama a sta vinjeta ZASTO je, kada je bilo dovoljno i jednih i drugih, sudjeno sve spojeno??? Pa GDE se jos sude vinjete protiv diorama, ili 72jka protiv 35 tice? Ako je jasno definisano (cak je i objavljen zvanicni pravilnik ovde na kutku) da je vinjeta svaka scena sa vozilom na kojoj tri ili manje figura dotice tlo, ZASTO su takve scene sudjene kao diorame? Ovo je dovelo do ostecenja svih manjih scena, sto je, pored mene, zakacilo i nase goste iz Hrvatske, koji su prezentovali nekoliko fantasticnih radova u 72jci i umesto da kuci odu sa 5-6 medalja, odneli su samo 2. Ovo je bila velika tema za spoticanje prethodnih godina i mislio sam da ce se objavljivanjem pravilnika to resiti... nazalost, prevario sam se.

Druga VELIKA tema je kategorija figura... na stranu sto je napokon bilo dosta prijavljenih radova, na stranu sto je bilo dovoljno figura da se napokon podele na "do 54mm" i "75mm i vece" ( u sta bi spadala i bista, sliku kategorije prilazem dole), jer se nigde u svetu to ne sudi zajedno, osim ako ukupno ima 5-6 figura pa nema dovoljno (sto ovde nije bio slucaj)...
Glavna zamerka je KATASTROFALNO sudjenje istih, ako je "sudjenja" uopste bilo posto sam namerno obratio paznju jer sam nagovorio Irenu da se takmici sa svojim figurama. Ja i pored cestog bacanja pogleda NISAM video sudije da cuce, zagledaju figure, mrdaju ih, stavise, uopste nisam ni video da sudijska komisija ocenjuje iste... jedino ako to "ocenjivanje" nije trajalo cirka 3 minuta! Ne zelim da ispadnem uvredljiv ali figure je sudila totalno nestrucna ekipa sto se vidi i po plasmanu... pobednik je figura koja (ovo nije samo moje misljenje) nije dobro uradjena , pogotovu lice (sto svuda preko granice  vuce pola ocene). Svaka cast autoru ali nas nekoliko koji radimo figure se slozilo oko ovoga. Sudije ovo nisu ni videle jer nisu ni cucnule niti podigle figuru (nazalost nije mi uspela slika na kojoj se kada sam pakovao figure jasno vidi trag od prasine od juce sto dokazuje da figure nisu ni mrdnute!). Statua strelca koja je uzela jedno od prva tri mesta ne moze se takmiciti sa figurama zajedno, kao ni bista (obe su dobro ofarbane ali spadaju u kategoriju "razno" jer nemaju konkurenciju). Figura nemackog oficira koja je po misljenju nas nekoliko figurasha bila ubedljivo najbolje uradjena (maskirna uniforma, lice, detalji...) je zauzela tek 4 mesto??? Da se razumemo, ta figura nije Irenina tako da od rezultata nemam nista ali autor iste je ZESTOKO ostecen. Sa druge strane, 2-3  figure koje su svakako zasluzile plasman u top 5 nisu bile u istom... Ako ljudi ne rade figure ne mogu ih ni suditi kako se valja a ako vec ne znaju, neka pitaju, nacice se neko voljan da objasni. Ja sam svojevremeno sudio nekoliko puta avione koje inace ne radim cesto ali sam se pre toga "prakticno raspitao" na sta se posebno obraca paznja, nisam tek tako, da izvinete na izrazu, nalupao ocene tek da odsudim.

Evo i kategorije figura


Svaka cast organizatorima, oni su svoje odradili na nivou i tu nema zamerki, osim te nase standardne boljke da osetljive kategorije sude nestrucni ljudi. Ali ne mogu organiatori da budu odgovorni za svaku ocenu koju sudije upisu, za to su odgovorni ljudi koji se prihvate sudijskog posla a onda ga otaljaju.

Mogu reci da sam uzasno revoltiran, ne zbog rezultata koliko zbog toga sto sam pomislio da ce neke stvari otici na bolje a otisle su na gore... dok se stvari malo ne promene, od sada sam samo posmatrac na takmicenjima ili cu zamoliti organizatora za izlozbeni sto.. hocu da uzivam u hobiju a ne da se svaki put nerviram kad vidim sta se radi...

Za kraj, nije sve tako crno, ima i pomalo belog sa nijansama sive.... Izvinjavam se ako se neko nadje uvredjen, namerno nisam navodio imena jer ne zelim rasprave vec iznosim misljenje na koje imam pravo.

Maketarski pozdrav,
Mirko

PELE

#43
Par slika i od mene...



Ovo mi je prvo takmicenje, prezadovoljan rezultatima, jos pod dejstvom pozitivnog shoka i atmosfere...  ;D

P.S - Dusane, slike su podesene, sad je ok. :)

drazen

Dosta dobrih radova. Čestitke pobjednicima :cheers