Hurricane MK.IIC 1:72 Hobby Boss 351 RAF Yug Squadron

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav

nikako da nadjemo malo zajednickog porodicnog vremena da ko ljudi nesto odradimo. Tako smo se u nedostatku vremena dohvatili starog Hurricane-a koji vec godinu dana stoji u svom crnom ruhu cekajuci WHAT if rusku varijantu



Kako ni posle nadcovecanskih napora nismo uspeli da sami sebi dokazemo da su rusi ikada u II svetskom ratu imali Hurricane IIC u verziji nocnog lovca, a kako nas je u poslednje vreme uhvatio patriotizam, vratismo ga u farbaru, Filip se ponovo dohvatio blu tac-a, i prebacismo ga u boje  351 RAF Yug Squadron-a.

Jos mnogo posla nas ceka ali samo da ne odemo u gotove makete bez i jedne slike u radu (boje su na fotkama ispale malo svetlije ali...videcemo na kraju. Koristili smo XTRACOLOR azure blue a odozgo LIFE COLOR mid stone i dark earth (akrili)
Kabina je samo nasadjena, nije lepljena, sledi joj maskiranje farbanje pa lepljenje, ne bas standardni redosled.

Veliki pozdrav svima od nas dvojice  :cheers





Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

sasvim lepo izgleda... chini mi se samo da se malko "rasprshila" shara dark earth boje ispred desnog izduvnika - u samom korenu krila, ali sem toga jako lepo izgleda.... samo napred ;)

Dada

Lep rad! Probajte malko da oturpeisete staklic odozdo. Cisto da se ponisti onaj gap (rupa) izmedju hrbata i stakla. Hoce li topine dobiti gunmetal preko? Posto bas nisu bili od aluminijuma, kao ni izduvi :)
Samo lagano i napred. Kraj je blizu.
BTW. Sto se tice ruskog Harija, ovo me odusevljava... Moracu da probam :)

Otto Skorzeny

Kakav vam je utisak o Hobby Boss Hurricane MK.IIC?  :think

Nisam imao kontakta sa HB maketama, pa zato pitam.   :jok

menestenasli

Lepo, bas lepo.  Ko sto rece papa_bear treba malko drukcija boja za izduvnike i topove. Jel ona plava strafta preko jednog kraka propelera treba tu da bude ili ne? Jeste li skidali crnu boju pre novog farbanja ili ste radili preko nje?
Poz

djos & filip

#5
Pozdrav svima

ovo je jos daleko od finalizacije, elisa nije uopste ofarbana, cevi su samo u snovnoj boji sada ide razredjeniji sloj gun metal i rdje na izduvnicima.....bice jos zabave :). Sve je farbano preko crne.....nismo imali mr musculo kod kuce :)

Sto se tice makete, po meni dosta lepo izgleda, naravno, kabina nema nista, reflektori na krilima kao sto se vide samo urezani, nema pito cevi ispod krila, ne postoje otvori za caure ispod krila. Ali uz malo truda sve se to da srediti. Jos jedan poveci problem, tockovi stajnog trapa su znatno manji nego sto treba, cak i za one koji ne uzimaju prvo metar u ruku i proveravaju referentne crteze....bas upada u oci ova nesrazmernost. Ja cu original zameniti revelovim tockovima.
Tu bi po meni bio i kraj manjkavosti. Sve ostalo je sasvim OK.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dada

Revellovi tockovi su preveliki, ako cemo po crtezima... Citava ta Revellova MKIIC verzija je puna nekih nelogicnosti i gresaka. Tek kada stavis na hartiju, vidis greske, ali opet lici na Hurija :)

djos & filip

@papa_bear

pa ostaje mi jedino Heller ili FRog...drugo nemam :(

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......