Nacionalne vazduchoplovne dan - letački dan u Slovačke

Previous topic - Next topic

MBT - Slovakia

Pozdrav svim. Kod nas, u Slovačke u aerodromu Piešťany ostvario se subotu i nedelju, 13.6. i 14.6. 2009 letački dan pozvan 3. Národné letecké dni - 3. Nacionalne vazduchoplavne dan. Bio je dobro, lepo, sunčano vreme. I mnogo ljudi i mogo sjajnich eksponatov. Bio je aeroplani Češki, Madjarski, iz Cholandiji (Holland). Francuska, Poljska, Austriji, Amerikanski, Hrvatska, i drago mi je šta bio je i gosti od vas - iz Srbije. Ovo bio je ljudi iz  Muzeja jugoslovenskog ratnog vazduchoplovstva i Aero-kluba GALEB. I ja pogledao jedinstvena avioni -UTVA B-51 i G-2 GALEB:

     

Na žalost ja nisam video leta aviona G-2. Nadam se da gosti iz Srbiji dodji do nas opet budušče godine. I chteo bi da bi doleteti i nekake vaše sovremeni avioni. Mislim da bi Srpski i Slovački piloti Mig - 29 zajedno mali za nešto govoriti.

Obo bio je veliko iznenadenje - PBY 5A CATALINA:

         

F-16 iz Cholandiji:

     

Češka JAS-39 GRIPEN :

         

...i L-159 ALCA:

         

Slovačka MiG-29:

       

  MiG-29 digi - schema:

         

Eurofighter TYPHOON iz Austriji:

     

AWACS i pratnja Slovačkih MiG-29:

   

Nekaki stationarni eksponati - Francuska Mirage 2000:

       

Pilatus PC-6 iz Austriji:

       

C-130 HERCULES iz USA:

         

MBT - Slovakia

#1
Pozdrav priatelja,
drago mi je da se vam fotografije svidja.
To Miroslav Š: pozdrav Miroslave, mi upoznamo sa iz češkogo maketarskogo foruma modelforum. I Ty mnje poslao link na ovo srpski maketarski forum, pamtaš?
To ugovorac: Da, nadam se da ovo naši slovački organizatori znaju.

I ovo su dalje fotografije:

helikopteri Mi-24V   Slovačkoh                                                                                                                   i Češkoh ratno vazduchoplavstva:

              

helikopteri Mi-8 PPA,                                                                                 Mi- 17 - verzija za  spasavanje                                                                                                                                                                   

             

  policijska verzija Mi-117

 

  helikopteri Augusta A-109 K-2 AMBULANCIJA                                                                                         i Bell 204

           

akrobatski grupi - Hrvatska Krila Oluje - 7 x Pilatus PC-9                                                                      Poljska grupa Orlik - 6 x PZL 130                                                                                                             

                  

  i Madjarski fenomen - Zoltan Veres i EXTRA 300:

 

transportni avioni - TU-154 "Air Force One" Slovačkoh vazduchoplavstva                                i Boeing 737-700 SKY EUROPE

                                                   
   
  pored aerodromu je i muzeum - i ovi su nekaki eksponati:

L-29 DELFÍN,                                   MiG-21,                                       Su-22,                                        Su-25,                                            MiG-23                                     i helikoptera Mi-1:

           

nekaki muzejski vojna vozila:
 
         



Nemsy_29


MBT - Slovakia

Quote from: Nemsy on 21-06-2009, 23:16:16
Mala ispravka:
SkyEurope je Boeing 737-700  ;)

Hvala Ti Nemsy, i izvinjite svi. Ja nisam ekspert na transportni avioni.   :god

UrbanKnight

Dobre slike. Da li je ovo prvi put da nasi ucestvuju na nekom Slovackom aeromitingu?
Nadamo se ucescu Slovacke avijacije kod nas, milislim na nekom mitingu...

MBT - Slovakia

Quote from: UrbanKnight on 22-06-2009, 19:07:29
Dobre slike. Da li je ovo prvi put da nasi ucestvuju na nekom Slovackom aeromitingu?
Nadamo se ucescu Slovacke avijacije kod nas, milislim na nekom mitingu...

Hvala. Da, kako Ty kažeš, ovo je prvi put. I mislim bilo bi dobro kad bi i slovačke aviona posetiti nekaki aeromiting u Srbiji.