Heller Me 109 K-4 1/72 iliti "pomagajte drugovi, hocu da se udavim..."

Previous topic - Next topic

Monthy Python

Kao sto naslov kaze...  Nastupise neka ne bas sjajna vremena.  Projekat Spitfajera Mk Vb Italerijevog je zavrsio u recycle bin-u na farbanju, a hronican nedostatak vremena je rastegao ovo cudeso na dobrih 60ak dana... Tako da moral bas i nije na zavidnom nivou.

Nego, da nastavim.  U pitanju je prastara maketica koju sam kupio neke 1993. koliko mi se cini.  Predstavlja poslednju zvanicnu verziju Mesera koja je izasla iz fabrike u znamenitom broju i videla boj 1944/45 godine. Maketa nema puno detalja, IZUZETNO LEPO se uklapa (veoma sam prijatno iznenadjen Hellerom), mane su joj paneli u pozitivu i relativno losiji izgled detalja i sitnijih delova (repni tocak k'o traktorska guma).  Maketicu sam uzeo da odradim i da se malo ispraksam pre nego sto krenem sa Ki-61 u 1/48 za "Cufte" kampanju (toj maketi se ISKRENO RADUJEM  :cheers

slike koje predstavjam su trenuni work in progress, i potrebna mi je pomoc.  Posto Meseri svi imaju sav na ledjnom i stomanom spoju oplate trupa (deluje poput nekog vara), ne znam sta da radim sa maketom: posto su paneli u pozitivu da li da smirglam spoj polutki trupa i napravim taj takozvani "sav" u negativu, ili da ostavim sav ovakav kakav jeste u pozitivu?

Zbog nedostatka vremena, iskustva i alata ne dolazi u obzir presmirglavanje svih panel linija pa ponovno urezivanje.  Ipak je ovo vezbovni model pred prave radove.
Fala vi unapred na predlogzi i sugestije

Na ovim slickama su trenutni napredak u radu, slika ledjnog i stomacnog "sava".




drakii

Maketa Heller-ovog Bf 109 k 4 potiche iz kasnih sedamdesetih, pakovali su je Airfix-ovci, pa i ....., nije vazno, maketa je solidna osnova, plastika je rodjena za preurezivanje, a ima i "spare box" delova, a ima i Fine molds   :naughty, vreme je najvechi neprijatelj maketara, sve ga vishe nema, ne ochajavaj, samo napred vidim da si pocheo.... lepo, 'ajde sada ga zavrshi, nemoj da si k'o ja, a ako ti neshto trba, trazi , pozdrav     :pilot

Monthy Python

Drakii, nije problem da li zelim da je zavrsim, nego sta da radim sa spojem polutki.  Da li da pravim spoj (sav/var) u negativu-smirglom, ili da ga ostavljam u pozitivu?

Bojan Ue

Pozdrav. Gledajuci brojne profile i planove vidim da je na svima istaknut i gornji i donji spoj polutki. S obzirom da je maketa sa pozitivnim panelima a ti neces da ih preurezujes ja ih ne bih dirao nego bih ih istakao na kraju nakon farbanja! Mozes to da uradis kad izmatiras maketu pa onda grafitnom olovkom lagano izvuces sve panele pa jos jednom izmatiras da ubijes sjaj od olovke i to je to. To je jedna od metoda naglasavanja pozitivnih panela. :think