MI-8 T 1:72 Zvezda

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

danas sam zapoceo da radim na ovaj helikopter u boje i oznake sastava JRV pe 1992 godine.maketa je zvezda i znam da moram puno toga da prepravim i da se namucim dok sve privedem da izgleda kao sto su 8ce izgledale u to vreme.kao prvo odstranio sam IC mamce i radarski visinomer na repu(valjda je to).kako vidim da su nitne u pozitivu mroacu da sve dobro osmirglam i da prerezem(nazalost neznam niti jednu tehniku kako da to dodam u pozitivu).planiram da ovu maketu napravim sa otvorene zadnje vrate da bi se unutasnost bolje videla.



PELE

Dragan strikes again!  ;D

Jako lep helis, super ces ti to da odradis, ne sumnjam ja u tebe.


Pozz

ubermagog

ako dobro pogledaš pravi Mi-8 videćeš zbog čega je Zvezda odradila nitne u pozitivu, a mogli su i dobar deo panela da rade u pozitivu jer ih je puno spajano lim preko lima  :D

bolje ostavi nitne, možda je staromodno ali će realnije da izgleda ;)

drakii

Dragane, ne pravi sebi posao bez posla, dobro i brzo radish, ostavi nitne i zavrshi helicopter, samo napred, pozdrav

dragan_mig31

ma znam da mi-8 i 17 imaju nitne u pozitivu u realnost,ali meni je najveca frka to sto kad osmirglam i zakitiram delove makete koje se ne sklapaju bas najbolje izgubicu deo te nitne.to neznam kako da nadoknadim :S

drakii

Dragane, probaj da lepish technim lepkom, najbolji je Testorsov, kapilarno, nanosish tankom chetkicom na spojene delove trupa npr, pridrzish deset sekundi ,istovremeno dovedesh na tachnu liniju spoja, a onda lepliva traka , ona za maskiranje i posle dva sata uklonish minimum viska od lepljenja pazljivo oshtrim ravnim ili po potrebi ovalnim oshtrim skalpelom, pa i oshmirlash sa finom shmirglom koju stavish na okruglu chachkalicu, videchesh da nije problem, a rezultat je vishe nego zadovoljavajuchi, pozdrav, verovatno si vechinu od ovog shto sam ti predlozio znao i sam, ne zameri, ja sam drti maketar...., ali nisam zadrti, trazi svaku eventualnu pomoch, pozdrav i samo napred :caooo

dragan_mig31

hvala ti drakii.ja sam to i mislio da napravim.ali u nosu ova maketa je uzas.tamo najverovatno ima da izgubim sve nitne jer se ne slaze bas najbolje.mislio sma da povratim nitne sa cackalicom i superlepak u gel?sta misli o ovome?

PELE

Dragane, radio sam ovaj helis i mogu reci da i nije toliko los. Moras samo dobro da osmirglas svaki deo i da radis dryfit vise puta. Najvise problema sam imao kod donjeg dela trupa...polutke se jednostavno nisu dobro uklopile.

Mislim da mi je zapala losa maketa, jer sam radio dve. Prva je bila odlicna. A sto kaze drakii, koristi onaj tecni lepak sa cetkicom, mnooogo je dobar! Ja imam Model Masterov i prezadovoljan sam!

Samo napred, bice to jos jedna tvoja express-no i kvalitetno odradjena maketa. :)



Pozz

ubermagog

ako ti se ne uklapa dobro iz kutije, poskidaj sve pinove za sklapanje koje su oni dali - i sa unutrašnje strane makete napravi svoje po dužini!
kad dobro uklopiš samo spolja kapilarno tečni lepak kako su ti rekli  :)
ako ima nekog naprezanja kod polutki (neki baš krivi delovi) možeš i sa super lepkom da pripomogneš!

dragan_mig31

meni najveci problem je to sto sam odstranio kod zadnjeg dela one IC mamce i dopler a jos ostaju neki kaisevi koje moram da skinem.tamo cu da izgubim sve nitne.mozda uspem da sve nadoknadim sa super lepak i cackalica ili mozda neki kit ili sto znam.razmisljao sam da nitne izbusim na traku pa onda traku zalepim na maketu i onda nanesem kit pa kad se sve osusi da skinem traku i eto nitne :D valjda cu da uspem nekako :D


p.s. jos jedno pitanje.jel zna neko koje su dimenzije rondele na ove 8ci koricscene pre 1992?

PELE

Koliko ja znam, precnik rondele je 500mm...

dragan_mig31

danas sam malo radio na unutrasnjost.ima jos puno dok ne bude spreman za farbanje.





PELE

Dragan, fast and furious... ;D

Odlcan je kokit, da vidimo kako ce ispasti cargo prostor.



Pozz

Milan18111

Odlican pocetak Dragane,bice ovo lep deo tvoje kolekcije narocito uz onaj ex-Yu Mig-21.
Ja zavrsavam Revellov Mi-8(DDR) i cini mi se da je ista maketa
u pitanju,nitne u pozitivu paneli u negativu, moguce da je prepak.

djnik