MiG-17PF U.A.R United Arab Republic KP 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

...ili jednostavno Egipat  ;D !

Na samom pocetku cu reci da mozda i ne bih zavrsio maketu ::) :zvizduc ;D da nisam video maketu MiG-a 17 od kolege Mr. Dragan-a_mig31...

http://maketarskikutak.com/index.php/topic,468.0.html

Konacno sam zavrsio cuveni MiG-17. Imao sam jaku zelju da uradim ovaj avion, pa makar to bio i KP. Recenziju makete sam napravio pre mesec dana. Na pocetku sam planirao da ostavim maketu komplet u pozitivu, misleci da cu sve spojeve dovesti u red i da nece biti mnogo gitovanja...

Medjutim, prevario sam se. Onda je usledilo smirglanje cele makete (smirgla za drvo, finoce 150... :headbang ;D) i prskanje makete srebrnim auto lakom koji mi je sluzio kao prajmer, a ujedno i da vidim gde urezujem panele. Nemam neki poseban alat za urezivanje, obican hobby nozic. Vodilje za urezivanje je bila papirna traka. Uz blago prelazenje nozicem i ponavljanjem tog postupka vise puta, dobijam fino urezanu liniju...

Na krilima nisam korisio traku, jer ne naleze bas najbolje. Tu sam koristio isecene home made "sablone" ;D za urezivanje panela od limenki. Malo Blutack-a da pricvrsti i radi posao, hehe. Po prvi put sam isprobao Cosmos auto-lak koji je mnogo dobar za prajmerovanje, tako da ga preporucujem svima. Kada je sve bilo OK, usledio je veseli deo...faaarbanje!  ;D

Boje su normalno Humbrol ;D, mesane odokativno. Posle toga lakiranje i leplenje dekala. Dekali su blagi uzas, jedva se lepe za podlogu. Problem je resio softener za dekale, Humbrolov, dobar je samo kada se malo vezba sa njim...

Necu vise da vas zamaram sa tekstom, da predjem na slike:



Od danas cenim svaki uradjeni KP, ma kakva god bila ta maketa...

Nadam se da vam se svidja MiG-onja.



Pozz i hvala svima na komentarima.



airbamby

Besprekorno uradjeno...
Utisak pomalo kvare dekali ali to nije do tebe...
Bravo... :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

UrbanKnight


Miljan


Profa

S'obzirom na polazni materijal i trud, svaka čast! :bravo
Lepo izgleda, a dekale ćemo da zanemarimo - tu su ozbiljnije popravke nemoguće... :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

kad se samo setim na shta moj KP MiG-17 lichi - radjen krajem 80-ih... svetlosnim godinama si ispred toga!! ;)  :super

BRAVO - odlichan rad - dekali su takvi kakvi su - sa blagom transparentnoshcu i bojom oko ivica dekala - dobro si se i izborio sa njima, jer koliko se secam bili su dosta tanki i lako su se guzvali... mada kad legnu lepo lezu preko svih izbochina i ulegnuca na maketi! Poklopac kabine si isto sasvim lepo odradio! :cheers


gasha

Pele odlicno. Vidis da se trud isplati. Nema odustajanja. Za dekale sta reci, sta je tu je. Nemaju silveringa, to je bitno. Mozes da styavis malko sive ili ove svetlo zelene u mat lak. Kap dve pa onda preko dekala, zagasices ih i nece se videti ostre ivice. Izgledace kao da su izbledeli na suncu.

drazen


aca

Druze fensi je i pista i migonja samo da znas ukrascu ti fazon za pistu :zvizduc

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

dragan_mig31

zako :) super je i maketa i podloga.sad zans kako je da se radi KP :P

Dada

BRAVO! To se cekalo, odlican rad. Super je sto nisi preterao sa prljancijom. Ovaj se vidi da je spreman za takmicenje ;) Sve si bolji i bolji, svaka cast! :cheers

medico

sto rece neko imajuci u vidu polaznu osnovu odlicno izgleda , kabina nije bash najbolje legla a mozda si mogao da isprobas "Prontiranje" staklarije siguran sam da bi bar malo bolje izgledala

PELE

Hvala svima na komentarima!  0:)

@papa_bear : Kakvo takmicenje, nece taj dalje od police... ;D Ipak je ovo KP...

@medico : Hvala na lepim recima. Znas kako, kabina je bila jos gora ako cu iskreno, puna ogrebotina i umazana (ko zna koliko je stara ova maketa + je stajala u podrumu). Polirao sam pastom, potapao u Pronto ali opet su rezultati slabi...

Sneni

Bravo Pele, nema šta, trud se isplatio :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka