SU-39 Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

mig-29

evo ga i jedan avion odradjen za moju dusu......... ;D u pitanju je su-39, koje je uz sastavnicu imao neku plavu semu farbanja, koja mi se nije ni malo svidela........ :( zato sam resio da mu odradim semu koju je imao su-25, jer su to skoro isti avioni (su-39 ima grbu na trupu).........sema nije bas tacna, kao ni boje...(treba jos da ofarbam gume i neke delove raketa, ali otom-potom) ali kako sto rekoh maketa za moju dusu.... 8) evo i slika:









oddball

Zdravo Aleksa, aj ja da budem prvi sa komentarima :)
Su-39 je potpuno drugaciji avion u odnosu na Su-25 iako naizgled su veoma slicni. Sto je i normalno jer su generacijski razliciti. Rad sa erbrasem ti jako dobro ide i cini mi se da imas kvalitetan bras sto je u maketarskom svetu kao i u svetu recimo grafickog dizajna itekako zahvalno. Ta plava sema farbanja je ista kao i na Su-34 sto si zavrsio ali te u potpunosti razumem, malo sarenolikost na polici nije na odmet. Jedino sto moras da doradis je taj podtrupni top koji nikako ne moze biti plave boje. Ja ti necu pricati o autenticnoj kamuflaznoj semi posto si vec rekao i sam da si ga radio za svoju dusu jer ja prvi (za sada) koji jako malo imam maketa koje su u potpunosti tacne te ne bih smeo da pricam o tome :D, ali bih ti skrenuo paznju na par detalja na rad pre pocetka farbanja:
Urezivanje panela i vise strpljenja kod gitovanja. Nije to mnogo truda ali ce ti sigurno biti mnogo draze kada je zavrsis. Na donjem delu maktere se vidi da fali dosta detalja u vidu tih panela sto malo ubija utisak same makete, kao i neki procepi koji se vide na mestima gde se delovi spajaju. Imam sklopljenog Su-39 i znam kako naporan moze da bude, medjutim ako malo vide posvetis paznje detaljima videces koliko maketa bolje i bogatije izgleda.
Ali, buduci da su ti ovi Suhojevi medju maketarskim prvencima moram reci da za jednog maketara koji je u pocetku gradjenja karijere ovi avionu su veoma dobri (bar sto se mene tice). Kada se setim koliko sam ja aviona sklopio pre nego sto je hobi poceo malo vise da me forsira da obratim paznju na neke stvari koje do tada nisam ni primecivao da postoje ove dve makete deluju "avionski" u odnosu na moje prve radove.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

drakii

Uradjeno i dopada, ali poklopac kabine-staklich, kao da otpada, popravi to, mozesh sigurno, izvini na kritici, ali se vidi da moze bolje, uvek moze bolje, ali bez preterivanja, bash mi se dopada, naravno ima josh par manjih primedbi, ali poshto je za tvoju dushu maketa, lepo je ispala, pozdrav

sezan

Meni se svidja!Jedino BAS si mogao te spojeve malo da sredis,jer si po meni odradio tezu stvar a to je dobro farbanje , a laksu(uslovno receno) nisi!Bez obzirz sto je za policu!Da stavimo na stranu panele i ostalo!Lep je ko lutka nema sta!Sam po sebi je mocan i opasno si ga ofarbao!Pozdrav!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

divvac

#4
jojjj... ne smem da gledam ovo!!! sve vise se uzelim mog primerka su-25  :'( :'(  (moram da ga nabavim  :think )
od mene samo ovo: vidi se da si se potrudio,i to se da primetiti na semi farbanja,'gornji' deo aviona to si stvarno fenomenalno uradio ali zato opet si nekako zbrzao donji deo aviona jer se vidi na par mesta siva na plavom i plava na sivom  ;D  to sredi i ovaj jurisnik,nastavak slavnog leteceg tenka IL-2 ce biti,bas bas u fulu (koza,klima,alu felne... ) ;D
moja Prva turska

Ćomi

Iako ne komentarisem skoro pa nista,evo sada hocu.

Vidi se da lepo umes da radis kada hoces i stvarno bi bila steta da ne ulozis jos to malo truda kako bi sve ovo mnoogo bolje izgledalo.

Stvarno ti malo fali i kada budes sledeci projekat pocinjao,potrudi se itekako ce se isplatiti na kraju.

U nadi da cemo te motivisati za to malo truda,

pozdrav :caooo
No signature.

Suhoj

Kamuflaza je perverzno dobro uradjena!
Koji airbrush koristis?
Sto se tice mana, drugi su vec sve rekli, da ne ponavljam....
Pozdrav

dragan_mig31

izgleda super.na neke fotke vidim da nisi bas sredio trup i spojevi kako treba....

mig-29

to da sam donji deo zbrzao je tacno.........imao sam ogranicenje sa vremenom pa je to prouzrokovalo takav rad.....ali sta je tu je......... :D sto se tice airbrush-a koristim ovaj:



u pitanju je air-brush koji ja nazivam "no name brand" jer na njemu nigde ne pise koja je firma...to je bila pijacna kupovina(ali je naravno kupljen nov, ima i kutiju i neko upustvo i svi delovi su tu, ukljucujuci i kljucic za skidanje dizne) za 35 evra.......ni jednog trenutka nisam zazalio sto sam ga kupio....... pre toga sam koristio ovaj ruski brush:




bilo je potrebno vremena da se naviknem na ovaj novi, jer je stari ipak.....20 godina star(stajao je u garazi neotpakovan) na ovom starom je vazduh sve vreme izlazio(pa sam cesto oduvao neke delove  ;D ), ali sam se ipak privikao i evo kako su izgledale poslednje makete radjene njim:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,7965.0.html
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8110.0.html

tako da mi je rad sa ovim novim pao kao kec na desetku  :D
pozdrav  :)

Suhoj

Hvala za info. :)
P.S. Super su ti makete ;)