F-104G starfighter 1/72

Previous topic - Next topic

eldarfederer

lockheed f-104 starfighter (thanks to lord sir giga) 1/72 od ADACEMY-a.nista posebno,prosta maketa,sa ne toliko dovoljno detalja,narocito za kokpit,ako ima ko da da neki savet slobodno






dragan_mig31

pripazi sa one academy dekale :) mogu da te gadno zaj@#u.

mutayu

Obrati paznju na spoj obloge uvodnika vazduha sa trupom. Ako ostavljas poklopac kabine otvoren seti se da se on otvara na levo.

Nemsy_29

Prilicno siromasno deluje  :-[

eldarfederer


mutayu

Izgleda uredno, samo lepo sredi spojeve!

Kerber

Malo mi se one "bombe", na uvodnicima vazduha cine predimenzionisane, ili je obloga usisinika kao kraca???

Sve u svemu, Academy, Academy... :think
Uredano i cisto. Poslusaj Mutu, i nema frke.
Decale, kad budes stavljao, posto je stari Academac, obavezno na lakiranu povrsinu, da cakli. Pa decal u vrucu vodu, pa stavi prvo kap-dve alkoholnog sirceta na mesto gde ide decal, tek onda ga pozicioniraj i malo ga cetkicom pritisni uz podlogu. Pokupi papirnom maramicom visak sirceta i vode i sacekaj da se osusi. Ako se posle bude vidi rub ili silvering, daj mu jos jednom tretman sircetom, ili akloholom...Ne bi trebalo da te zezaju. U svakom slucaju, nije lose opseci sav visak oko decala, cisto da se smanji mogucnost da se joguni i zeza. Ovo ja savetujem ako nemas one hemije za decale tipa Micro set i Micro Sol, ili Gunzeove zamene...Djurine kucne carolije. Meni je uspevalo.

eldarfederer


eldarfederer

evo dalje radovi,sledi prljanje,matiranje





malo isprljana i matirana,jos neku podlogu da uradi i eto kraj

InFlames

dobro izgleda za lošu plastiku - Revell i Hasegawa imajo mnogo bolju maketu...