Tigar

Previous topic - Next topic

Boki

Isprobao sam Medicovu tehniku prljanja vozila na ranije uradjenom Tigru.
Ne mogu najbolje da kombinujem boje jer izbor pigmenata u radnji u kojoj sam ih kupio i nije bas neki.
Prve dva slike su pre, a ostale nakon prljanja.

Pre prljanja




Nakon prljanja








Koristim priliku da se zahvalim Medicu i svima ostalima na savetima.
Mnogo dobrih saveta ima i na stranim sajtovima, ali je problem nabaviti sve te silne dzidzamidze koje oni koriste. Zbog toga su vasi saveti znacajniji jer su primenljivi u "domacim uslovima"   ;D .
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Aki

jel ovo 35-ica

Sandman

ej bravo - super izgleda!!
ovo je Revellov Tigar H u 72-ci?

samo jednu sugestiju bih ti dao - uzmi ako imash malo crnog pigmenta pa zagaravi vrh topovske cevi i oko mitraljeza!
mozesh mozda i grafit od obichne olovke ali mislim da bi to dalo malo "silverastiji" izgled... crni pigment bi bio sasvim OK....

Aki

#3
da,sve je super samo jos da se cev zagaravi kako je sadnman rekao vatrom

Boki

Zagaravio sam je malo, ali, ocigledno, nije bilo dovoljno. Popravicu to.
Hvala.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

N garavi previse !
Bio neki visi narednik iz M1 Abramsa u Fine Scale Modeller, sa clankom, kako maketari prljaju usta cevi - da naglase da je iz nje pucano. Kaze tip, da to apsolutno ne stoji, nije tacno, ni kod sadasnjih ni kod starih tenkova. OK ako se malo da sive, ako vec prenaglasavamo panele u '72, onda moze malo i prljanja, ali ne obavezno i ne puno.... 8)

Stormbringer

Ovo je 1/72??? Veoma lepo. Ja bih licno malko drugacije prljao, ali to zavisi od stila do stila 8) (moja skorija maketa ce biti ovde obesena cim ozdravim i dodjem do prijatelja sa digitalcem). Jedino sto mi se cini da je tokom sastavljanja leva gusenica malo pobegla ukrivo :( Inace veoma lepo.

milanco

Super Boki to je ona tehnka kada rastvaras pigmente vodom ako se ne varam :D Samo napred
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Da. To je to. Ali treba imati veci izbor boja. Trenutno imam samo braon i oker  :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Aki

isti ti je izbor boja kao i meni

Momcha

Quote from: Kerber on 10-01-2007, 17:19:16
N garavi previse !
Bio neki visi narednik iz M1 Abramsa u Fine Scale Modeller, sa clankom, kako maketari prljaju usta cevi - da naglase da je iz nje pucano. Kaze tip, da to apsolutno ne stoji, nije tacno, ni kod sadasnjih ni kod starih tenkova. OK ako se malo da sive, ako vec prenaglasavamo panele u '72, onda moze malo i prljanja, ali ne obavezno i ne puno.... 8)


E ti ameri su stvarno ko Marica u kriv ..........salim se ali oni mu nekako dodju najmudriji,imaju strucnjaka za sve ;D

Vizant

Ma trulo, kao ako je iz Amerike dobro je... ccc a McDonalds je najgora hrana na zapadu na pr a tek ovo da ne spominjem


Boki

Sta da vam kazem? Ceo svet im zavidi zato sto su najpametniji i najsposobniji pa ih zato svi mrze  ;D  ;D . Gluposti.
Nego, da ne bezim sa teme previse.
Zagaravio sam cev. Valjda nisam preterao. Evo slika.







Sto se gusenica tice, upravu si. Redovno mi neka "pobegne".
Ne znam sta je bolje, lepiti pa farbati ili farbati pa posle lepiti.
Predlazem da neko od iskusnijih obradi ovu temu u okviru "male skole".
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

Quote from: Boki on 11-01-2007, 16:25:04
Zagaravio sam cev. Valjda nisam preterao. Evo slika.

sad mi vec deluje OK ;)

Quote
Sto se gusenica tice, upravu si. Redovno mi neka "pobegne".
Ne znam sta je bolje, lepiti pa farbati ili farbati pa posle lepiti.
Predlazem da neko od iskusnijih obradi ovu temu u okviru "male skole".

podrzavam predlog - moj prvi tenk je bio sa gumenim gusenicama iz jednog dela i voleo bih da neko napishe postupak rada sa ovim plastichnim gusenicama iz delova - da li se prvo segmenti zalepe na stolu, pa dok je lepak josh svez sve to se montira oko tochkova, ili se to sve opet radi direktno na samom tochku....?!
ajmo oklopnichari, dajte malo savete u "maloj shkoli" za nas pochetnike ;)

za farbanje gusenica, ja bih to radio na kraju nakon lepljenja ...  prajmer crni, pa kamuflaza tenka pa onda pigmentima preko gusenica + drajbrash srebrnom za delove gusenica... ::)

Kerber

meni izgleda sasvim ok, ali ja sam avionicar  >:D, a u tenkove se razumem manje...mislim u makete....

Samo napred !
;D