Nakajima Gekko

Previous topic - Next topic

mig-29

znaci poludeo sam....... :headbang odlucio sam da zapocnem ovu maketu i zavrsim je za nekih 20-ak dana uglavnom aktivnog rada(sem kad je Nova godina,Bozic i tako to) u pitanju je Nakajima Night Fighter GEKKO TYPE 11(late production "irving") koju ja odradila tamiya(veoma dobro) u 1/48............zaboravio sam da slikam maketu kad je bila na ramu ali recenziju makete mozete videti ovde: http://www.1999.co.jp/eng/10015396

trazio sam slike ovog aviona ali uspeo sam da nadjem svega 5-10 slika iz nekog muzeja.......tako da ukoliko neko moze da pomogne u vezi toga nek se javi......... ;)

evo i pocetka radova:












(lose slike) :(
za sada sam samo spojio ram na kome stoje mitraljezi.....koliko sutra maketa ce da bude ofarbana(aotake mixture= koristicu neku metalic zelenu pa cu ubacim metalic plavu, nadam se da ce biti ok???)


mig-29

bice od pomoci........hvala!  :)

mig-29

#3
posle dvosatnog maskiranja i lepljenja krila:






UrbanKnight

Sammoo napred. Inace nije moja razmera... ali nekako sve vise i vise volim carsku avijaciju... a "beti" mi je sve nekako napamet jednog dana...

mig-29

evo malo i rezultata gitovanja:




motori se nisu bas uklapali pa sam morao malo da obradim....

a evo ga i dry-fit:



vi ocenite?

oddball

Ovo sto se malo losije uklopilo je smehoteka za Toko, Roden i A-model zato uzivaj u radu  :) I vrati linkove za slike!!! :)
Kabinu si takodje jako lepo krenuo da radis, temeljno i pedantno zato ne bi bilo lose da slikas i neke detalje u kabini kada spojis polutke trupa.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Kerber

Posto imam slican na "cekanju", bas me interesuju detalji oko izrade i uklapanja, tako da pratim ovo sa interesovanjem.
Polako i sve dolazi na mesto. Ako ne milom - onda ce maketarskom silom i lepkom  ;).
Samo napred !
Predivan avion je u pitanju, pa ne zuri, mora da bude  - bombonica !

mig-29

#8
sto se kokpita tice odlucio sam da ga odradim pedantno(ali ipak donekle zastarelo)evo dva primera kabina:
http://media.photobucket.com/image/nakajima+gekko/SebastiaanvW/Airplanes/NakjimaGekkotype11_002.jpg?o=10
po meni ovo ne bi trebalo da bude ovako, vec:
http://www.hyperscale.com/features/2001/gekkogc_1.htm
nadam se da cu uspeti da odradim ovaj drugi nacin(ili makar slicno) jer deluje fantasticno....

farbanje kabine sam trebao da izvedem vec juce, ali u šupi(garazi) gde sam farbao ne mogu da nalozim kredenac jer je sneg potpuno zatrpao odzak! >:( pa sam morao da trazim drugo mesto za farbanje, i napokon sam ga nasao! nadam se da ce sutra da pocnu farbarsko-molerski radovi... ;D
evo jos nekih slika:





morao sam da stavim na cackalicu delove jer na onoj traci nisam mogao bas sve da ih lepo ofarbam.....na pozadini  sam mini-burgijom probusio malu rupicu i ubacio cackalicu!nadam se da ce ovako biti lakse za rad......kad zavrsim reci cu vam kako sam prosao......a sto se slika tice kad budem farbao obecavam da cu naci bolje osvetljenje..... ;)

mig-29

malo sam radio sitnice poput ove antene.....:







obojio sam je u crno da bi lakse uocili....treba jos malo da obradim ovaj git, ali nadam se da ce biti ok.....sta vi mislite???

mig-29

evo i malog rada na polutkama........zagitovao sam svaki vidljivi "kruzic" tacnije deo gde se izlivala plastika..........osmirglacu ih pa ide farbanje.....







pozdrav!

Kerber

Vidim da si gledao clanak o izradi Gekka na Hyperscale.. odlicno ! ;)
Tip je bas lepo dao postupak izrade "step-by-step". Dobra referenca za rad.
Samo napred !

mig-29

mozda  je neko pomislio da su radovi stali, ali naprotiv.........radilo se vredno!  :D
odradio sam 90% unutrasnjosti, ali i neke spoljasne delove........evo malo slika:






















jos tu treba da se doradjuje(neki delovi da se zaprljaju, a na nekim da skinem jos malo prljavstine) ali to bi otprilike trebalo da bude to......za instrument tablu sam imao nalepnicu iz jednog dela, ali sam isekao samo kruzice i njih sam ubacio...(valjda se vidi) treba jos malo da istaknem neke delove, i tako to........
kome se svidja neka kaze, a kome ne.......primam i primedbe...... ;)
pozdrav!

Sandman

dosta dobro izgleda kokpit!

nisam struchnjak za boje kokpita, ali mi je poznato da su japanci kokpite farbali u razne boje zavisno od fabrike koja je proizvodila avion - nadam se da si izabrao prave boje - Bane ce ti vec reci da li je ok... no, sa "farbarske" strane jako lepo - pogotovo shto si odradio i guljenje boje na pojedinim mestima....

to shto si obrezao dekale sa instrumentima je skroz dobra ideja, i instrument tabla deluje dosta realistichno...

pojas za vezivanje je ecovani deo ili si pravio u samogradnji?

chekamo dalji nastavak radova...

mig-29

sto se pojasa tice u pitanju je samogradnja........treba jos da dodam kopce, ali da vidim kako cu.... 8)