P-47 1/48 i 1/72

Previous topic - Next topic

mig-29

kao sto rekoh: radilo se! :) odlucio sam da napokon zavrsim ovaj davno zapocet projekat..... evo i malo slika:









kao sto vidite, na 48-ci sam odlucio da ofarbam ove sare(crno i crveno, i ako sam imao dekale) i to je ispalo super...na ovom manjem sam radio ove zute sare, ali i na jednom i na drugom treba jos da uradim zelenu boju oko kabine...
sta vi mislite???

mig-29

thunderbolt u 1/72 se privodi kraju(jos par detalja da se uradi, i moram da ga zaprljam....tu imam pitanje: kako da ga zaprljam, jer on i ovako izgleda lepo....pa mislim da ga ne "upropastim"ima li neko savet kako to da izvedem? ) a ovaj u 48 je zavrio u mr.muscolu...... :( evo malo slika:









nalepnice su uz pomoc decal fix-a veoma lepo legle, jos samo da se sve to lakira.......
moram da postavim jos jedno pitanje u vezi ovoga


....48-cu sam potopio u muscolo i skinula mi se aluminijum boja(akrilna) a ova zelena koju sam radio humbrol bojama, a zatim preprskao humbrol matt lakom(akrilnim) nece da se skine niposto...........dali znate u u cemu je rec???

Kerber

#2
Zastiti necim ovu kabinu, jer ce da ti i to ode pod dejstvom Mr Muscula. Pzai sitne delove i ono sto je super lepkom lepljeno - Musculo ga razjede i odlepi.
Kad se naprska sredstvo, ubaci sve to u kesu i zavezi je (moze i kutija plasticna, al' avion je veliki, pa ne znam mozes li da nadjes toliku).
Sacekaj da prenoci i sutradan razvezi kesu i peri maketu pod mlakom vodom starom cetkicom, ostrom...
Ako ne pomogne, imas UK ulje, za kocnice kod automobila, premaze se time (pazi, izuzetno je otrovno i skida boju sa metalnih delova !), pa probaj. Isto se skida posle 6-8 sati, pod toplom vodom, deterdzent za sudove je pozeljan, i doooobro pranje.

Papa Bear je inace doktorirao Mr Musculo, pa moz' da ti da savet. ;)

A za prljanje - pogledaj po raznim topicima kako ko radi; ako si pocetnik, probaj prvo HB olovkom po panelizaciji, tempera sa malo deterdzenta za sudove i vode u same linije, pa skidas posle stapicem sa vatom, kad se osusi, visak...Ne ostecuje boju i nije trajna, ali, mozes posle da je izlakiras i tu je zapecaceno onda.

mig-29

pa i nisam bas pocetnik ali nisam nesto voleo prljanje........a kako ce da ispadne ako probam sa uljanim bojama???