Heller Peugeot 403

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo mene posle 'krace' pauze natrag u maketarskim vodama, i to ovog puta u automobilizmu. Maketa mi se bas svidja kako izgleda, jedino je unutrasnjost malo 'siromasnija', pa cu pokusati nesto malo da doradim. Evo dosadasnjeg napretka. Trenutno skinuti delovi sa sprua i pocela dorada u kokpitu. Od kartoncica sam napravio tapacirung na vratima, a od parceta sprua rukohvat. Za sad toliko.









Sandman

uuu.. odlichno Bane!

Mnogo gotivim Hellerove 43-ke!
Sasvim simpatichna razmera - ne zauzimaju previshe mesta u vitrini, a opet su i relativno OK sa detaljima.. plus se "pasuju" u razmeri sa brdom Burago modela koje smo svi mi skupljali ranije ;)  :super

Ovo je ochigledno mali raritet jer ovu maketu chak nisam do sada ni vidjao da je Heller pravio....

Preporuka mala za pod vozila - ako mislish da je auto imao neku tkaninu grublje teksture na podu, mozda bi mogao da upotrebish bilo koju krpicu sa vidljivom teksturom ali sa finijim vezom (bez "chupkica") - kad se to zalepi drvofixom za plastiku i impregnira dodatno sa drvofix-voda meshavinom, pa posle prefarba, izgleda jako realno!

Planirash da ga radish u ovoj plavoj nijansi ili ce neka druga boja da padne?

Bash me zanima i sam finish karoserije - do sada josh uvek nisa uspeo da se ozbiljnije pozabavim tom tematikom, a imam dosta automobila u ovoj razmeri koji zahtevaju high-gloss finish na kraju!

Pazljivo cu pratiti napredak radova na ovoj maketi ;)

Profa

Super tema, nadam se da ćeš se izboriti sa ovim oldtajmerom na pravi način...
Ja tražim tri broja veći, da napravim svog, al' izgleda da ih niko ne proizvodi :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

3EMYH

Evo malog napredka. Moracu pod hitno da kupim neku drugu traku za maskuranje, posto mi pod ovu curi farba. Sad cu morati malo jos da popravim na tim mestima gde mi je pobeglo.
Elem, evo kako ide posao :)





Sandman

chini mi se da ti se malko vidi linija kalupa na branicima?  :-\

3EMYH

vidi, vidi. To ce da popravim. Hvala!

modellius

hi, hi, hi, nista bez oldajmera, super :super
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/