Revell Tornado Gr1 R.A.F

Previous topic - Next topic

dusko

Pozdrav kolege evo u Novoj godini malo radova i sa moje strane .Malo sam radio na unutrasnjosti dodao sam pojaseve na sedista katapult rucice i probao sam dry brush tehniku i veoma sam zadovoljan efektima samo se neke stvari ne vide posto je slikano telefonom.Za stranice kokpita sam koristio dekale kao i za instrument table jer su mi delovali jako primamljivo ali kada sam ih postavio i nije bas nesto extra ali nema veze ionako se nece bas mnogo videti kada budem sve sklopio.Dodao bih jos da je maketa fenomenalna (detalja jako puno)i deluje mi ako da se zaista moze sklopiti pa skoro bez gitovanja.Za sada toliko i nadam se da ce liciti na nesto.Pozdrav svima.Dusko.
P.S Kako je najbolje uraditi kutije stajnih trapova tj.kako naglasiti kablove i ,cevi creva itd da li dry brush-om pa posle malo wash-a ili neka druga kombinacija?




divvac

stvarno super!
ako ti nisi nista dodavao,osim ovoga sto si naveo,onda je ovo stvarno izdetaljisana maketa! :)
Super si krenuo,samo nastavi tako  i nemas problema.... ;)
moja Prva turska

dusko

Kao sto sam rekao najvise sam dodao delova na sedista ali se bas najbolje ne vidi.

dusko

Evo mene ponovo sa par novih slicica pa rekoh da ih podelim sa Vama slikano je na brzinu cisto da malo prikazem progres u radu.Maketa se ne slaze bas bez gita kao sto sam mislio na pocetku ali dobro nije ni katastrofalna. Na prvoj slici su kucista vazdusnih kocnica pre washa a na zadnjoj posle washa koji je nadam se uspeo jer sam prvi put primenio ovu tehniku na ovim delovima makete .Krila sam resio da ofrabam pre montaze farbano je po sastavnici sa Revell bojama direktno iz konzerve malo sam trebao doraditi boje ali na kraju cu pokusati sve malo da izbledim sa filterom .Evo da ne duzim pogledajte slike .







modellius

dobro ti je ovo, samo mi je zelena malo svetla, barem meni tako deluje
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Miljan

Bas tako ili tamnija zelena ili svetlija siva pa da ima efekat izbledelosti mada su Britancima avioni uglavnom dobro ocuvani...

dusko

Ma zelenu sam cak trebao malo posvetliti a sivu potamniti a i na slikama je sve sa malo jacim kontrastom.

dusko

#7
Evo narode malog nastavka radova ,uradjen je presheading pa je sve prespricano sivom . -Pogresio sto nisam sve prespricao sa prajmerom posto je boja malo teze pokrila plastiku pa se malko izgubio efekat presheadinga ali eto imam skolu za drugi put. Na slikama se bas ne vidi efekat ali je uzivo dosta bolje.zanima me kao bih odradio eventualni post shading tj.kojom bojom posto ce biti sivo zelena kombinacija?




dusko

#8
Evo nastavka radova uspeo sam da ofarbam kamuflaznu semu samo sto je na slikama jako veliki kontrast izmedju sive i zelene sto u stvarnosti izgleda mnogo blaze.Morao sam malo poravljati pojedina mesta slobodnom rukom ali sam se namucio jer ako radim sa malim pritiskom onda boja nekako pljucka ako dodam vise vazduha onda okidac postaje jako osetljiv pa zna da grune malo vise boje ali mozda je sve to i do samog pistolja koji nije nista posebno a mozda treba i manja dizna .I jos da Vas upitam kojom bojom bih mogao uraditi neki blazi post sheading ?




Sneni

Biće ovo super maketa, samo naprijed!

QuoteMaketa se ne slaze bas bez gita kao sto sam mislio na pocetku ali dobro nije ni katastrofalna.
Uskoro počinjem i ja da radim Revellov Tornado, pa ako možeš da napišeš s kakvim si se problemima sretao prilikom uklapanja, na šta treba obratiti pažnju itd.?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dusko

@Sneni ,eto kolega da malo pomognem (ovo su moja licna zapazanja mozda bi neko iskusniji to jos lakse resio)videces deo za tankovanje goriva on je dat u 2 opcije otvoren i zatvoren zaista je predivno izliven samo jako dobro proracunaj kako ces ga postaviti posto treba izbusiti rupicu a sam deo je malo izvijen jer prati liniju trupa aviona .Prednji deo i ostatak trupa par puta probaj na "suvo"posto malo teze nailaze jedan u drugi pa treba malo osmirglati pre lepljenja i na donjem delu je malo veca razlika u visini ova dva dela pa trebas navuci git u malo sirem pojasu.Prilikom sastavljanja krila mali problem su nosaci raketa posto i treba ubaciti u jos nezalepljene polutke krila a posle smetaju malo tokom farbanja(prouci sastavnicu pa ces razumeti na cega mislim).Jos bih dodao da je najbolje da krila ofarbas ba da i posle ubacis u trup kao bi lakse orfarbao delove u korenu krila.Mozda malo zvuci komplikovano bez slika ali skontaces vec sta treba ,a i tu sam pa pitaj ako jos mogu pomoci.


Sneni

Hvala Dule, što se tiče krila, planirao sam da korjen krila ofarbam prije uklapanja, a ostatak nakon uklapanja, kad budem farbao i ostatak makete. Tako sam radio i na F-14 i dobro je ispalo.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

LordNelson

Lepo, lepo.. da ne napominjem da sam posebno zadovoljan jer je RAF-ov..  :bravo

Miroslav

Reci mi koje si boje koristio, posto cu i ja jos malo poceti sa ovom maketom?