Zvezda SU-30KN 1/72

Previous topic - Next topic

batana

Pocinjem novi projekat za vezbanje prevashodno...
Ovu maketu mnogi kude, mada je meni ok, i iskreno ne vidim u cemu je problem... par mm duza ili kraca... zar je vazno??
Shvatio sam da ovaj hobi radim iz ljubavi prema gradnji same makete i farbanju, i u 99% slucajeva, ljudi koji vide makete su uglavnom laici...
Tako da maketu radim sa prevashodnom idejom da sve panele preurezem jer su radjeni u pozitivu, da drugacije malo radim sastave na maketi, i dr..
Pa videcemo gde ce to ici...
Slike slede, s tim da sam donji deo trupa sinoc preurezao, high-tech alatko zvanom igla...

Suhoj

Nije problem tih par mm, bar ne meni, ali je problem konkretno kod te makete ocajna panelizacija koja je u pozitivu, losi detalji (kokpit, stajni trap, "kutija stajnog trapa", izduvnici itd. itd. )
U svakom slucaju, srecno sa maketom i daj par slika kad budes u prilici :)

batana

Evo malo radova, sve povrsine presmirglane i urezani paneli... ima tu i tamo da se popravi sa surfacerom ali nije strasno...
nastavak sledi

trebaju mi slike kokpita stajnog trapa i izduvniika... ma sve sta ko ima neka stavi... hvala








PELE

Woooow, preurezivanje panela je odlicno ispalo!

Svaka cast na strpljenju, osecam da ce biti odlican projekat.


Pozz

Suhoj

Bravo za panele!
Evo ti walkaround fenomenalan skini, tamo imas mnogo slika i referenci, bukvalno za svaki detalj na Flankerima...
_http://rapidshare.com/files/145678038/su27_walk_around.rar

Vizant

Imam primedbu...
Nakon rezanja panela iste oprati technim lepkom NAJbolji lepak za to je Tamiyin, znachi cetkicom fino po urezanim panelima da iznevelises brazde i shancheve koje si napravio i dobijesh fine razne ivice dovoljno je jednom preci videces rezultat odmah!

ubermagog

da, kapilarno tečnim lepkom!
ovo tvoje ako budeš farbao bez te pripreme, biće haos!

divvac

Quote from: Vizant on 07-01-2010, 11:09:57
Imam primedbu...
Nakon rezanja panela iste oprati technim lepkom NAJbolji lepak za to je Tamiyin, znachi cetkicom fino po urezanim panelima da iznevelises brazde i shancheve koje si napravio i dobijesh fine razne ivice dovoljno je jednom preci videces rezultat odmah!

a moze li neki drugi lepak osim tamijnog? revel,humbrol,iz farbare? pitam jer mi nije dostupan Tamijin  :'(
moja Prva turska

Sneni

Može sa Model Master tečnim ljepkom, ja sam s njim "poravnavao" linije panela bez problema. Zanimljivo da to nisam nigdje pročitao, nego mi je sinulo dok sam razmišljao kako da sredim panele koji su u takvom stanju ;D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

ubermagog

Quote from: divvac on 07-01-2010, 14:56:02
Quote from: Vizant on 07-01-2010, 11:09:57
Imam primedbu...
Nakon rezanja panela iste oprati technim lepkom NAJbolji lepak za to je Tamiyin, znachi cetkicom fino po urezanim panelima da iznevelises brazde i shancheve koje si napravio i dobijesh fine razne ivice dovoljno je jednom preci videces rezultat odmah!

a moze li neki drugi lepak osim tamijnog? revel,humbrol,iz farbare? pitam jer mi nije dostupan Tamijin  :'(

kakvo je sad ovo pitanje ???
napisao čovek da je za ovo sređivanje panela za njega najbolji tečni lepak od tamije, a ja dodao, ponovio i potvrdio da treba tečni lepak - dakle obojca smo zapravo napisali da može bilo koji tečni lepak!
Dakle bilo koji maketarski tečni lepak - Tamiya, Model Maser, Humbrol, Revell, ... bilo koji, dakle onaj koji ti je najdostupniji (naravno nijedan iz farbare).
Inače ko ne zna, tečni lepak je onaj redak i vodeni, koji se pakuje u male teglice i ima u poklopcu ugrađenu četkicu za nanošenje!


divvac

airsubo,napisao si kapilarno tecnim lepkom,a ja nisam bio siguran sta je to i da li su ova lepila,MM,humrol,revell kapilarna tecna lepila.
moja Prva turska

batana

Humbrolova cetkica nije bas tako tanka, pa predpostvaljam da ce trebati malo smirglanja zar ne?

ubermagog

"kapilarno" je način nanošenja - nije vrsta lepka!
ovom tehnikom se radi popularni "wash", lepljenje tečnim lepkom, gitovanje razređenim tečnim gitom, neka farbanja, i još štošta...

To ti je kad prineseš četkicu sa bojom/lepkom/gitom nekom spoju/prorezu/panelu i samo 'takneš' tako da boja/lepak/git sam krene da se širi duž spoa/proreza/panela!

batana

#13
Evo malo radova...
i kao sto ste rekli alat koji koristim
1. za gitovanje tamiyom obican stapic za raznjic isecen dijagonalno
2. za preurezivanje panela obicna igla za sivenje 0.5 mm uvucena u patent olokvu






drakii

 Techni lepci se razlichito ponashaju u smislu "nadrazivanja povrshine stirena, ponekadazavisi i od proizvodjacha makete u zavisnosti od kvaliteta stirena, ja imam najbolje iskustvo sa Testorsovom vodicom za lepljenje, ostali vishe apu (nagrizaju ) povrshinu, obavezno shto spicastija chetkica i minimalni kontakt sa povrshinom plastiko, ostalo chete da vidite, inache fino ti ide "grebanje" panela, vremenom chesh da se izvezbas, verovao ili ni pepanelizacija u negativu moze da se radi i slobodnom rukom, ja "ogrebao" i Revell B 1, ispao vishe nego solidno, rad i samo rad, a ne ko je, kampanjista i to na mahove, napred i pozdrav