MiG-21 Bis Academy 1/48 + resin

Previous topic - Next topic

Boki

Odličan rad. Naročito mi se sviđaju dorade u samogradnji. Bravo. :super Biće ovo odličan MiG-onja :pilot .
Uzgred, kao što reče Vizant, daj odaj nam tajnu svojih "profi" fotografija. Stvarno su odlične.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

ubermagog

Milane, promeni naslov ove teme u MiG-21bis - da se narod ne zbunjuje :)

Ko želi da stvarno uradi MF od ove makete, mora da pazari dodatak kod Quickboosta (nije preskup, oko 8,5 evra)


Miljan

Prodje dosta vremena od kad sam je video zadnji put.Odlican posao Milane....ocekujem da je uspesno radis na dalje...
Pozdrav

Milan18111

Ipak Bis .
Nisam hteo nista vise da kasapim,da ne bi suvise otezao sa radom pa da mi ne dosadi.Da li ce biti SFRJ,SRJ ili VS jos ne znam, dvoumim se.
Do sada je uradjeno...



kabina i elektronika, sve upakovano uz malo muke.Boja enterijera Revell 61+50.



Kutije stajnog trapa.Boja Revell 99+365 i malo zute.Rupe za unutasnje nosace naoruzanja su na pogresnom mestu pa sam morao da izbusim nove ,3mm ka stajnom trapu...



Vertikalac i top su morali na doradu....



Vazdusne kocnice,par panela i izduvnik motora...



Od naoruzanja bice 2x R-3 sa IC navodjenjem i 2x UB-57-32.Rakete su dobile ic tragace od providnog sprua.
Sad vi.













PELE

Sta reci, ulepsao si mi vece!  :)

Mislim da ovde ne treba komentarisati, rad je fenomenalan!

Postavi slike na ARC i objasni kako se radi MiG-21!  ;)


Pozz

ubermagog

Kod nas se ti lanseri UB-32 i nisu mnogo koristili, ja ih lično nikada nisam video ni na jednoj fotografiji - onih manjih UB-16 ima na dosta slika, kao i domaćih lansera naročito onaj od 57mm (a ima po slikama i nošenja bombi)...

Zapravo i ne znam kada su UB-32 nabavljeni, možda tek sa Migovima 29?
Trebalo bi da AG ili M-Hobby znaju tačne podatke!

Mislim da bi bilo atraktivno da nabaviš od nekog i okačiš britanske kasetne BL 755 bombe, to bi bila egzotika koja se retko viđa!

robbie


dusko

Jao Milane da li hoces da zbog ovog tvog dela odustanem od maketarstva jos u pocetku ,pa ovo je fantasticno bravo.Reci nam ako nije tajna kojom bojom si prskao izduvnike i rakete jer je bas lepo ispalo onako 'sarenkasto"?

Suhoj

Ovo je nenormalno dobro!!!!
Svaka cast, jedva cekam nastavak!

Kerber

Kad se umetnik uhvati maketa...
Ovo odmara oci.
Super je  !
Samo nastavi, al' po malko, da nas ne strefi srchka! ;)

Milan18111

#25
@Airsuba
Doduse ni ja nemam fotografiju Mig-21 sa UB-32 ali sam se poveo ovom postavkom naoruzanja....



fotka je inace iz knjige 204.lap.Nekako mi je efektnije bilo da postavim UB-32 a ne UB-16.
Nemam Beluge ,mada bi bilo interesantno i sa istorijskog stanovista.

Naime,1991 godine za vreme gradjanskog rata ,najverovatnije greskom a mozda i ne ,MiG-21 sa dve BL-755 bombarduje malo pogranicno selo u Madjarskoj.
Navodno je taj incident  i opredelilo Madjare da kupe 28 MiG-29 od Rusa.

Milan18111

@Robbie

Izduvnik je ofarban prvo Revellovom metalik aluminium 99.

A "rusti " deo izduvnika Rev 99+92 otprilike 50-50 i malo braon 83.

Sve to uprljano,ukljucujuci i UB-32,sa Tamiya Weathering Set D.

Ujedno ,hvala svima.


SkyHook032

Svaki komentar ovde je suvisan,mogu samo da gutam tablete za srce  :o
Neverovatno,crtezi su ti vrhunski,a rekao bih da su makete...pa makete...ne mogu da nadjem rec,izvini
Svaka cast,samo ovako nastavi...verujem da ce sledeci put neko da zove 94 :D

vlajko&marko

Milane ovo je fenomenalno no coment!!!

Goran A.

#29
Ako stavljas UB-32 na unutrasnje nosace, moraces da zaseces vertikalni poklopac na glavnim nogama i to u vidu blagog polumeseca. Pogledaj na fotografijama kako to izgleda pa uporedi, ne znam sta je Academy dao. Taj "polumesec" se skida na pravim avionima jer je UB prilicno sirok i ne bi mogao da se potkaci. Vodi racuna o panelizaciji kao i o broju djus kopci na nekim poklopcima. Svidja mi se ona gorivna cev u gondoli. Sta ce ti ona zuta na kocnicama?