Mercedes 4500L Maultier sa 3.7cm Flak 37

Previous topic - Next topic

tripko

Maketa je Zvezdina i moram prizati posle KV-1 isto zvezdinog da je ovo zaista maketa u rangu Dragona.
Maketa ima 426 delova i u kutiji su svi ramovi za obe verzije, gusenicara i obicnog tockasa. Plastika je dosta dobra, detalji su
fenomenalni, bez flesha lepo se uklapa jedino sto sto mi je zasmetalo su eject pinovi, ako su didljivi
potrebno je gitovanje.
Ja sam se odluci za verziju mercedesa sa flakom 37, e sad tu sam nasao jako malo informacija a slika skoro
da i ne nema. Ovakva kombinacija je koriscena na istocnom frontu iovakva modifikacija vrsila na frontu tj na licu mesta.
Stoga ako ima neko neke slike bio bih zavhalan da mi posalje ili da ih postavi ovde.

Evo slika

Aki

Dobro ti ide,samo napred!
i mene ceka ova maketica,ali "obicna verzija"
Ciji flak planiras da koristis?

tripko

Tamiya ima zasebni flak 37 sa posadom, samo mu fale stitovi to cu
morati da doradim od stirena.

gasha

Ovo obecava. Vrlo zanimljiva maketa. Mozda bi bilo zanimljivo da mu otvoris haubu da se vidi motor, barem sa jedne strane kada je vec tako detaljan.

tripko

Motor je dosta detaljan, meni ostaje par zica da mu dodam i to je to.
Trenutno razmisljam o njegovom farbanju pre ubacivanja u sasiju.
Koje boje da koristim, jel po sastavnici nek delovi ili su crni ili dark gull gray mislim.
Inace ovih dana cu da narucim flak samo se jos nisam odlucio dal ce biti
zimski bas kao sa slike ili standardno zut.
Sinoc je sam uradio veliki deo posla oko sasije ostaje motor i kabina+sitnice

medico

taj Tamijin flak je odlican i odlicno se sklapa treba dodati samo par sttnih detalja,  bice to odlicna kombinacija 

tripko

Flak je narucen kao i metalna cev za njega. Jedino sto cu morati da mu napravim prednji stit koji nije komplikovan
samo cu morati da nadjem crteze za njega.
Evo kako napreduju radovi.

Momcha

Jest da nije polugusenicar ali je to otprilike to

Slika je iz Concord pubilcations kjnige

tripko

Momcha to je blindirana verzija mercedesa sa tockovima i zato ima podupirace i izgleda super.
ali ja jos uvek trazim bar jos koju sliku mercedesa sa gusenicama i flakom sem one zimske sto imam.
Mozda nadjem nesto inace trenutno sklapam flak.


tripko

To momcha to mi treba sad su mi neke stvari jasnije, ajde ako naletis na jos koju samo salji


rodeo

Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

tripko

Znam i ja za jedan i za drugi sajt. Izgleda da nema bas nesto puno fotografija sa fronta.
Ova momchina slika mi je interesatna za dioramu, cak bih slicne figurice mogao da nadjem.

Aki

Koliko vidim ovaj na Momcinoj slici ima 37mm Flak 43, a ovaj sto ti planiras ima 37mm Flak 37.